Malý princ přehled

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467915/mid_maly-princ-obrazova-kniha-0QH-467915.png 4 16272 16272

Kouzelná pohádková bytost přichází na naši Zemi, aby autorovi příběhu sdělila tajemství své životní pouti, tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Autorovy ilustrace převedené do trojrozměrných objektů.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malý princ. Přihlašte se a napište ho.

Januli
dnes 4 z 5

Já nevím.... Jako kniha pro děti mi to teda moc nepřijde, ale jako dítě jsem ji nečetla. Teď už nemám ten dětský nadhled nebo pohled, takže těžko soudit. Pro mě to byl celkem smutný příběh, i když co kapitola to moudro a poučení. Někdo Malého prince čte několikrát, pro mě jednou a dost.

Pajulk
14.05.2024 2 z 5

Knihu jsem četla víckrát. Má svoje moudra životní a je to milý příběh. Ale nějak nechápu ten boom kolem knihy. Není to můj šálek kávy. Mě neoslovila.

Věra91
12.05.2024

Mám ji na seznamu už roky. Kniha je plná laskavosti a dobroty, oslovující svět jako takový. Příběh z otázkou toho jak se malý člověk vyrovnává s tím jaký je , jak přetváří samu sebe atd. Čtenářovi ukazuje jiný nadhled na různé věci.

Čtenářská výzva 2023 v číslech

02.01.2024

Pověst potížistky, Ve stínu popela a další knižní novinky (13. týden)

26.03.2023

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Lidé cestují vlakem, sem a tam a Malý princ říká výhybkáři, se kterým se baví: Nebyli snad spokojeni tam kde byli? Výhybkář: Nikdy nejsme spokojeni tam, kde jsme.

Lidé se natlačí do rychlíků, řekl malý princ, ale potom nevědí, co hledají. A tak se rozčilují a točí se kolem dokola. A pak dodal: Nestojí to za to...

Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2020 - Zlatá stuha (Překladová část: Beletrie pro děti (Pikola, 2019))

Kniha Malý princ v seznamech

v Právě čtených170x