KnihomolkaMari KnihomolkaMari komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

I přesto, že mě série Harryho Pottera v podobě filmů moc neoslovila tak se opět potvrdilo, že knihy jsou vždy stokrát lepší! Tato kniha mě moc bavila a byla velice čtivá! Styl Rowlingové mě naprosto chytl! Už se těším na další díly této úžasné ságy.

11.06.2017 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Kniha se mi moc líbila nejen tím, že byla čtivá ale i tím, že mi přiblížila samotnou a vcelku děsivou nemoc hlavní hrdinky. Do Milese jsem se od prvního okamžiku zamilovala a pousmívala se nad francouzským přízvukem Jetty. Skvělá, oddechová kniha, která nejen překvapí ale i rozesměje! :)

11.06.2017 4 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Tento příběh mě naprosto dostal, ten zatraceně báječný styl psaní autorky, ta atmosféra knihy!
Neskutečné! Velice ponurý až místy mrazivý a taktéž skutečný příběh Agnes si vás podmaní! Australané jsou prostě perfektní spisovatelé!

11.06.2017 5 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Tohle mi změnilo pohled na svět a opravdu nevím, jak to brát. Je možné, že něco takového mezi námi existuje, něco o čem nemáme sebemenší tušení a je to právě jen pár centimetrů od nás. Tento příběh mě fascinoval ale i děsil zároveň! Věřím, že mě to ještě nějakou noc nenechá spát. Na 0.4 už rozhodně Nezapomenu!

30.03.2017

Dívka, která se třpytila Dívka, která se třpytila Lauren Beukes

Kniha mě něčím uchvátila, možná tím cestováním v čase nebo způsobem vyprávění ale určitě ve mně něco ponechala! I když musím uznat, že jsem někdy něčemu nerozuměla ale byla to malá špetka.
Jinak Harper sám o sobě byl velmi zajímavou postavou a dopadl tak jak měl. Sympatická Kirby i Dan mi utkvěli v srdci a doslov mě vcelku překvapil.

Knihu doporučuji, má svoje jisté osobní kouzlo, jen ji musíte chtíti porozumět.

26.03.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Je to moje první kniha, kterou jsem od Keplera četla a nejsem vůbec zklamaná! Všechny mé očekávání se splnily, kniha byla plná napětí a já ji zhltla za víkend! Určitě si ráda přečtu další jeho knihy, má zajímavý styl psaní, pro mě neobvyklý a to se mi právě líbí! Opravdu výtečná detektivka!

05.02.2017 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Ach, já prostě netuším. Od Vdovy nemůžete očekávat napětí a vlnu akce ale naleznete v ní mnoho jiného včetně skvělého vykreslení postav. Kniha se mi svým způsobem líbila, plynula. Moc jsem od ní neočekávala a u toho to taky zůstalo. Je to v podstatě průměrný thriller ale zároveň báječně propracovaný! Původně jsem chtěla dát pouze tři hvězdy ale nějaké skryté nutkání-, snad, že by to byla ta temná a záhadná obálka nebo osobnost Jean mě přiměla k čtyřem hvězdám, tak tu jsou! Knihu doporučuji, nenáročná, oddechová!

03.02.2017 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Tahle kniha pro mě opravdu znamená hodně. Několikrát mě přiměla k slzám a strachu před tím vším, co se té doby dělo v Rusku. Chvíli se usmíváte a pak zase pláčete, to je Měděný Jezdec.
Vzdávám čest Taťáně, která přežila nemožné a pevně bojovala a to nejen za sebe! Jednoduše mě tento velkolepý příběh plný emocí uchvátil, těším se na další díl!

03.02.2017

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Tolik nenávisti, které si podmanilo malého kluka. Chvílemi jsem nad tím i zavírala oči a nedoufala, že by to s ním mohlo dobře dopadnout. Utrpení, které působil ostatním členům rodiny a za tím vším stal ještě mnohem děsivější člověk. Ten konec mě dostal, byla to opravdu dechberoucí kniha a četla se mi rychle, zprvu jsem si myslela, že se mi to nebude líbit když to nevypráví Cathy ale okamžitě jsem si zvykla a zasáhlo mě to ještě více!

30.12.2016 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Opravdu opět vydařený detektivní příběh od Jamese Carola! Hltala jsem knihu od začátku až do konce a do posledních chvil jsem netušila, kdo by vrahem mohl být. Konec mě mile překvapil, snad se v ČR dočkáme brzy překladu další jeho knihy protože myslím, že tímto případem to rozhodně nekončí!

27.12.2016 4 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Ach,co říci..ta kniha je naprosto báječná a čtivá ale tak zatraceně stresující jako 1.díl. Hltám ji do posledního dechu ale byli chvíle kdy jsem se prostě duševně necítila na to abych se do ní opět začetla protože jsem věděla co mě čeká a ostatně neměla jsem dost sil..Lístky ve větru a snad všechny díly téhle pentalogie s vašimi emocí házejí sem a tam,jednou jsem měla radost po druhé brečela, no a nakonci jako vždy se vám srdce rozletí na několik kousků a nenechá vás ještě dlouho po dočtení nechat myslet na něco jiného než právě na ní. Jako všichni ostatní si myslím že tam zemřelo až přes příliš lidí,které jsem měla ráda. Ale jsem ten typ člověka co zrovna nemělo Paula v oblibě,prostě nevím..Byla jsem spíše pro Juliana i když jsem věděla jaký je, ale ehm..prostě Cathy byl vhodnější kluk jejího věku než chlap po čtyřicítce,také jsem Cathy přála hodně její kariéru a nelíbilo se mi že s ní šlehla tak brzo i když za to může Julian,ovšem mohla pokračovat podle mého by to i bez něho nějak uhrála:)

08.03.2016 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Doslova jsem ji hltala!Tato kniha mi absolutně vyrazila dech a chvílemi po dočtení jsem tomu nemohla pořád uvěřit že tohle se stalo,musím na to od té chvíle myslet neustále,prostě něco ojedinělého a rozhodně hodlám re-reading. Protože ta kniha mě dostala a to vyloženě.Také jsem po dočtení absolutně změnila názor na manželství a chvílemi přemýšlím jestli se někdy vdát nebo ne. Hned den na to jsem se podívala na film do kterého ale nezvládli nacpat úplně všechny detaily a některé věci tam byli trochu pozměněné ale tak s tím se dalo počítat a musím podotknout že i film mě celkem uchvátil ale kniha je kniha! Rozhodně ji doporučuji! Podle mě je to BOMBA! a pokud by jste se neodhodlali pro knihu tak zkuste aspoň film,dostane vás to!

01.02.2016 5 z 5

Upír, můj pán Upír, můj pán Alexandra Ivy

Tahle kniha mne nadchla,je velice čtivá a podle mě velmi dobře napsána (stylem) a děj je napínavý a nepředvídatelný.Těším se na další díly:))

08.01.2016 5 z 5