Knihomolkaa Knihomolkaa komentáře u knih

Skutečně obdivuji fantasii paní Rowling. Kniha mě moc bavila, především poznámky Rona a Harryho dodávaly knize tu správnou rozpustilost. Je škoda, že kniha je tak krátká, uvítala bych i nějaké rozšířené vydání :)

26.02.2015 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Z této knihy jsem naprosto nadšená. Už Muž jménem Ove na mě velmi zapůsobil a Babička je ještě level výše. Neskutečně zajímavý příběh, který člověka rozesměje a hned v následující větě rozpláče. Miluji autorův styl psaní a doporučuji na 1000 pohádkových věčností!

18.01.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tak nádherná kniha plná lásky a romance v pozadí hrůzné války. Neskutečně se mi líbilo, jak se hrdinové pokoušejí vytěsnit válku z jejich života a chtějí žít krásný život naplněn jen a pouze láskou, i když tak nějak ví, že to není možné. Přenádherné.

Celá kniha je tak krásná, že každou chvíli čekáte, až se něco pokazí. Čekáte tak dlouho, až jste na poslední stránce a ono je stále všechno "dokonalé". A potom to přijde. Ta poslední věta, která Vás raní.

13.03.2016 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Úžasná kniha. Docela depresivní, ale přesně mi padla do noty. Celou dobu se tak zvláštně táhla, ale přitom jsem musela číst dál. Posledních 20 stran bylo vyvrcholením, které jsem celou dobu očekávala a ani v nejmenším mě nezklamalo. Z povinné četby vřele doporučuji. Kniha navíc není příliš rozsáhlá, a proto jako záchrana, když začnete číst povinnou četbu stejně jako já týden před odevzdáním, je opravdu skvělá.

28.05.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha vhodná pro opravdu všechny věkové kategorie. Pro děti moc krásná pohádka přinášející ponaučení pro starší krásný alegorický spis. Moc krásná knížka.

17.12.2014 4 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Je to kniha, která člověku může změnit život. Kniha, nad kterou se člověk musí zamyslet a která mu do života vnese něco magického.

07.12.2014 5 z 5

Čas psychopatů Čas psychopatů František Honzák

Od této knihy jsem měla vysoká očekávání a bohužel přišlo také poměrně velké zklamání. První část z pera Radkina Honzáka skvělá, poučná, vtipně a poutavě psaná, i když nutno dodat, že mnoho poznámek se opakuje víckrát. K dočtení druhé části jsem se musela nutit (a to historii studuji), k vybraným osobnostem našich dějin je uveden spíše stručný nástin jejich činů, než důkazy o tom, že by (ne)byl dotyčný psychopat a proč. Bohužel hvězdička dolů také za politické narážky, některé trefné, některé trapné, každopádně jsou většinou velice specifické, ale zároveň nepříliš konkretizované, takže čtenář dnešní doby pochopí a pousměje se, protože se jedná o události nedávné, ale postrádá to nadčasovost. Za 50 let může být čtenář poměrně zmaten. :)

01.02.2022 3 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Kniha je mile napsána, jak jsem už od autora zvyklí. Pěkný příběh, zajímavý nápad. "Když vám dá život citróny, udělejte citronádu. A najděte někoho, komu dává vodku a udělejte mejdan." Rozhodně doporučuji :)

18.01.2018 4 z 5

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Když jsem viděla název a obal knihy, řekla jsem si, že tu prostě musím mít. Jako velká milovnice Audrey jsem se těšila, jak se o ní dozvím ještě více a myslela si, že román, ve kterém má Audrey vystupovat musí být přece úžasný. No, zas tak moc nebyl.
Spisovatelka toto téma neproměnila v nic závratného. A to by se ta kniha mohla psát sama. Audrey se objevovala jen velmi málo a to působila jako naprostá naivka. Zápletka nic moc, konec nic moc. Celkově prostě spíše nic, než moc.

01.01.2017 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Úžasné vtipná kniha, která mě v místech skutečně rozesmála a vzbudila jsem svým smíchem pozornost i ve vlaku. Konec knihy už byl trošičku nudnější než začátek, přesto jsem si ho skvěle vychutnala a užila. Mám v plánu se co možná nejdříve pustit do dalších dílů. :)

23.03.2016 5 z 5

Dobrodružný život milovníka starých tisků Dobrodružný život milovníka starých tisků Dorothy L. Sayers

Úžasné. Má první zkušenost s touto autorkou a jsem naprosto ohromena. Skvělé :)

01.05.2015 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Nejlepší díl z celé série. Každý díl bych ohodnotila 99,99%, ale tento má rovných 100%.

18.12.2014 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha mě zpočátku příliš neoslovila, ale když jsem se do ní začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Nakonec si mě určitě získala.

18.12.2014 4 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla. Povedený literární experiment, jenž si našel místo v mé TOP5!

21.08.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Po této knížce jsem pokukovala opravdu dlouho a nevěděla, jestli si ji pořídit. Něco mě k ní táhlo, ale vždy jsem si vzpomněla, jak ji všichni srovnávají se Stoletým staříkem. S tímto názorem silně nesouhlasím. Tato kniha čtenáře pobaví a zároveň dojde. Nakonec to dojde do toho, že jsem se usmívala se slzami v očích. Kdežto Stařík mě naprosto zklamal.
Byla to nádherná kniha, kterou doporučuji přečíst.

15.08.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Dokonalé pohlazení po duši. Nádherné ilustrace, úsměvné myšlenky, nad kterými se člověk chvilkama pozastaví a řekne si, že je to vlastně skrz naskrz pravda. Knihu jsem si koupila především kvůli tomu přenádhernému obalu a ilustracím, ale nezklamala mě ani obsahem. Jak už jsem psala, milé, lehce psané oddechové příběhy ze života :)

19.05.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ze začátku knihy jsem si říkala, že z ní budu nejspíše zklamaná. Opak je ale pravdou. Oceňuji způsob vyprávění a učinění vypravěčkou právě Smrt. V závěru knihy jsem plakala jako želva. Jediné co se mi moc nelíbilo bylo, že některé informace Smrt prozradila dopředu. V knihách mám ráda to tajemství a takhle jsem už byla tak trošku připravena a jen čekala, kdy to přijde.

17.08.2015 4 z 5

Tati, tobě přeskočilo Tati, tobě přeskočilo William Saroyan

Skvělá oddechová knížka, která se skvěle čte za teplých letních nocí na balkóně :) Některé rozhovory mezi otcem a synem mi přišly i k zamyšlení. Rozhodně doporučuji :)

23.07.2015 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Úžasná kniha, která mě hned od počátku chytla a do konce nepustila. Kniha depresivní, přesto tak výborně napsaná, že jsem prostě neměla šanci se od ní odtrhnout. V některých částech mi skutečně běhal mráz po zádech...

11.04.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nedokážu pochopit, že skutečně proběhlo něco tak strašlivého a nelidského jako je holocaust. Nedokážu uvěřit tomu, že se lidé chovali jako chladné zrůdy bez špetky zdravého rozumu, bez špetky svědomí. Jak mohli jenom tak zabít člověka? A kdyby jen jednoho... Miliony. Tento příběh mě skutečně pohltil, za dva dny jsem měla knihu přečtenou. U knížky mi po tváři několikrát tekly slzy, které jsem nedokázala zastavit. Myslím, že tuto knihu by si měli přečíst snad všichni. Je poutavá a poukazuje na téma, které by nemělo přijít v zapomnění. Tato kniha se dostala na můj seznam 10 nejlepších knih, které jsem zatím četla. Vřele doporučuji všem.

19.01.2015 5 z 5