knihomolka525 knihomolka525 komentáře u knih

Duhový had Duhový had Barbara Wood

bohužel tohle není žánr který vyhledávám.Knihu mi dala do ruky knihovnice s ujištěním ,že si počtu....no nic....

19.09.2021 1 z 5

Dokonalý zabiják Dokonalý zabiják Ward Larsen

Kniha má všechny prvky thrilleru ale zpracování je slabota.Příběhy ,kde se USA rozvědky perou s Ruskem a dalšími o superzbraň už jsou klišé.Kniha je zbytečně objemná,řídce psaná.Žádný komfort při čtení.Ale cena pomalu jako za krabičku zápalek nenadělá škodu

21.08.2021 2 z 5

Dědictví Dědictví Tilly Bagshawe

tři pouze za první polovinu,Pak se to zvrhlo v souboj sexuálních mlátiček Tati a Bretta.První půlka byla opravdu zajímavá stylem vyprávění.Viděla jsem v tom An Granger.Popis života a myšlení postav.Popis exteriérů kde se děj konal a pak bum...sešup jako ze srázu.

17.08.2021 3 z 5

Nepřítel Nepřítel Tom Wood

pokračování Lovce.Myslím ,že obsah by šel zkrátit na polovinu.Jako kdyby tuto knihu psal někdo jiný.

16.08.2021 1 z 5

Lovec Lovec Tom Wood

už dlouho jsem nečetla tak kvalitní triller.Autor klidně strčí do kapsy zvučnější jména spisovatelů stejného žánru.Způsob zpracování je tak podrobný ,že máte pocit že sedujete film.Velmi kvalitní překlad.Kniha je objemná ale hustě popsaná ,takže vám oči při čtení nepřeskakují hluchá bílá místa.Jó ,to byly časy!Doporučuji.Na své si přijdou muži.Jsou zde popisovány dosti podrobně zbraně

14.08.2021 5 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

vyhledávám knihy kde se děj rovná realitě.Tady mi vše připadlo tak ujeté,že jsem poslední dvě třetiny knihy jen prolistovala a popravdě ani mě nezajímalo jak příběh dopadne.Možná kdyby to nebylo napsané tak rozvláčně,spousta konverzace a svižněji to odsýpalo tak ještě budiž.A samozřejmě:kniha jakoby "nadýchaná",spousta bílého místa mezi kapitolami a velké písmo.Za chvíli budeme knihy kupovat na váhu.Čím víc stránek tím větší cena.No fakt bájo :-(

09.08.2021 odpad!

Galveston Galveston Nic Pizzolatto

Zdařilá gangsterka.Jako když se díváte na film.Nic podbízivého.Děj se odehrává v odlehlých končinách ,kde se lidi protloukají jak se dá.A jak kdo umí.Nikdo před ničím neuteče.Konec vás asi překvapí.Přečteno za jeden den.

05.08.2021 5 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

po čtrnáctidenní úporné snaze knihu konečně dočíst, se stalo.Děj zaujme hlavně čtenářky které preferují lehké čtení.O lásce ,rozchodech a shledáních.O rozháraných duších...Na mě moc rozmělněné ve fikci a skutečnosti.A nabyla jsem dojmu ,že osa děje knihy se nápadně shoduje se scénářem filmu Only you.

31.07.2021 2 z 5

Nedokončená vražda Nedokončená vražda Ann Granger

do písmene musím souhlasit s EvaApple níže!Tuhle knihu jsem brala a odkládla nepřečtenou pomalu měsíc.Dosti tomu ubral překlad.Kniha by byla pomalu poloviční kdyby nebylo použito tak velké písmo.Nemůžeme ze všeho vinit spisovatele.Vzhledem k cenám knih, které neuvěřitelně rostou ,by se mělo víc dohlížet na kvalitu.Všeho.Mrzí mě,že už do knižního průmyslu pronikl výdělečný byznis.Kvantita nad kvalitou.U této knihy se ani nepovedla obálka s podbízivým obrázkem venkovského stavení ,které mi do děje nijak nezapadá

19.07.2021 1 z 5

Neklidné zlo Neklidné zlo Ann Granger

Parádní zážitek z knihy.Opět velká spokojenost.Příběhy z viktoriánského prostředí mě nijak nenadchly.Spíš mi sedí tyhle.Tahle "posedlost"Granger u mě došla tak daleko,že si některou kapitolu přečtu ještě jednou ,abych co nejvíc protáhla čas ke konci.Vychutnat si psané.

04.07.2021 5 z 5

Mrtvá ve vodě Mrtvá ve vodě Ann Granger

absolutní spokojenost.Pošušňáníčko s každým písmenkem.Nic překombinovaného.Děj plyne jak ta voda v řece.Žádné brnkání na psychiku čtenáře.I když jste nenápadně udržování ve zvědavosti jak to bude dál??Famozní překlad.Už mám na stolku další Ann........

23.06.2021 5 z 5

Pod těmito kameny Pod těmito kameny Ann Granger

celková spokojenost i když další knihy ,které spisovatelka napsala, jsou o třídu výš.Vcelku vynikající překlad

17.06.2021 5 z 5

Nebezpečná zvědavost Nebezpečná zvědavost Ann Granger

tahle viktoriánka se poměrně dobře četla.popis prostředí a hlavně mravů vyšel spíš jak v románu pro ženy.Vše se točí kolem života v prudérní společnosti a mrtvého dítěte.Popisy osob a exteriérů jsou až živé.

14.06.2021 5 z 5

Taková je vražda Taková je vražda Ann Granger

tenhle příběh mi prostě nesedl.Přečetla jsem ji se sebezapřením

14.06.2021 2 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Ann Granger

Další příběh od Ann.Opět spokojenost.Dosti jsem do jejích knih investovala ale zatím nelituji.I když mě nepřekvapí pokud u ní bude v některé knize platit,že i mistr tesař se někdy utne.Spisovatelka udržuje klasicky pomalé tempo.Seznamuje nás s postavami,s jejich odlišnostmi .Udržuje až do konce v napětí: kdo teda vraždil.Styl psaní Granger je pro mě přijatelnější než Christie.Není překombinovaný a je klidnější.Komornější.Výrazně zdařilý překlad

11.06.2021 5 z 5

Bláto a mršiny Bláto a mršiny Ann Granger

další povedená kniha Ann.Toto je moje třetí kniha od spisovatelky.A troufnu si tvrdit,že oproti jiným věhlasným spisovatelům kteří mají svoji tvorbu na "jedno brdo",se tahle třetí kniha opět příběhem a hlavně stylem, liší od předešlých dvou.Je přesně taková i vyrobená podle mého gusta.Má menší formát do kabelky.Nemá spoustu bílých míst.Má devatenáct kapitol na spoustě stran takže je hustě psaná a nelistujete jak zběsilí.Těch devatenáct kapitol taky znamená,že příběh je ucelený a neskáče v čase.

10.06.2021 5 z 5

Odplata Odplata Anders Roslund

knihu mám doma několik let a už po několikáté jsem ji s nezájmem o příběh odložila.Celkový dojem = nuda.Tak dlouho si spisovatel se mnou pohrával :je to on ,není to on a kdo to teda je..ústřední motiv.Zdlouhavé popisování pití kávy a poprav atd.Mě to prostě nebavilo.Nezaujalo

09.06.2021 1 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

za mě dosti zklamání.Nelíbila se mi rozvláčnost .Např popisování pohybu po městě ,kdy je vyjmenováno asi deset názvů ulic a mostů na trase.Na jedné půlce strany.Popisování zdravotního stavu a opečovávání nemocných synků, které se táhne celým dějem.Spousta nezáživných akcí v kancelářích policie.

05.06.2021 2 z 5

Psí park Psí park Sofi Oksanen

budu stručná:v obchodě bych si tuto knihu nikdy nekoupila!Anotace je notně zavádějící.Nasazení politiky .Janukovič,Putin,Donbas,majdan apod mě absolutně nezajímá.Pokud někoho ano, je to jeho věc.A zřejmě už začnu knihy, zakoupené v internetových obchodech , vracet.Ceny nejsou zrovna zanedbatelné

31.05.2021 odpad!

Za facku Za facku Eva Urbaníková

útlá knížečka ve které je sama moudrost světa.Příběh vztahu muže a ženy kde muž vychází jako samolibý,sebestředný spratek a jak se s tím žena, která se stará o dceru ,musí popasovat.K té facce to tak nějak dospělo samo. Kniha je kabelkového formátu ale jiný spisovatel by z příběhu udělal těžkou bichli se nálepkou bestseleru ale ve finále by to dopadlo stejně.Knihu jsem sehnala v originále,přeložená by to nebylo to ono

28.05.2021 5 z 5