knihomolka525 knihomolka525 komentáře u knih

Dívka na pláži Dívka na pláži Anna Johannsen

Na můj vkus trochu víc rozvláčné.Popisné.Až se vám bude zdát, že to moře opravdu slyšíte šplouchat :-) Ale děj je zajímavý.Docela věřím ,že i dnes sekty existují se svými přísnými pravidly.Ale jak se mají jejich děti srovnat s tím ,když vidí jiný,volný, život svých vrstevníků.A skoro bych řekla, že kniha je o komisařce Leně a mrtvola tam je jen podpůrný element.Sáhla jsem v prodejně pro ni jen proto,že je od vedle od sousedů.Styl ,psaný Němci, je mi blízký, protože hodně sleduji tv krimi jejich výroby.

09.07.2023 5 z 5

Tým v nemilosti Tým v nemilosti Sophie Hénaff

Přijde mi, že se maličko spisovatelka inspirovala Oddělením Q.Dobře se to četlo.Žádná divočina ,žádné narychlo přidané postavy.Vtipné okamžiky.Pes se taky snažil :-))A opět zbytečně mnoho bílých ,hluchých míst.Kvůli nimž kniha nabobtná.Spokojenost mě stála pouhých 16ká čé.Nemám co vytknout překladu.

09.07.2023 5 z 5

Netvor Netvor Chris Carter

Kniha mě nijak neoslovila.Pomalý ,popisný,táhlý děj.Knihu jsem neustále odkládala, až jsem ji naposledy jen v rychlosti prolistovala a ani mě nezajímal konec.A spousta bílých míst ,kdy opět jen stále listujeme ,což není komfort při čtení! Velká písmena.Začíná to být při těch cenách knih docela nešvar.Je jedno ,jestli mám v ruce paperback nebo vázanou knihu.Mění to něco na daném obsahu příběhu??

28.05.2023 1 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

příliš rozvláčné a popisné .Spíš šlo o pověst o Listoni a historii Valpružiny noci.S kriminální zápletkou.Těch zdlouhavých dialogů tam na mě bylo trochu moc.Až už mě nezajímalo jak to dopadne.

06.04.2023 2 z 5

Zradca Zradca Jørn Lier Horst

Slovenská verze.Než začnete číst, věnujte chvíli netu a najděte si tam něco o sesuvu půdy v Norsku .Jsou tam i videa a hned budete mít při čtení představu, o tom,kde se příběh odehrává.To považuji za komfort.Spisovatel si mnohé upravil ,ale kniha není dokument.Jinak příběh je klasicky ,seversky ,pomalý ,popisný až rozvláčný ale bez velkého množství postav.Klasicky se tady řeší vraždy a paralelně únos aby se v závěru oba případy protkly.Velice kvalitní slovenský překlad.Kniha je vázaná s pěknou obálkou s obrázkem z místa sesuvu.Je příjemná do ruky žádná, těžká bichle.Hustě psaná, takže nelistujete při čtení jak zběsilí.Vejde se i di kabelky.

15.03.2023 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Zklamání.Příliš popisná se spoustou dialogů a slabého žaludku Veronici.Příběh s prolínajícími se časovými linkami.Několikrát jsem knihu odložila a poslední kapitoly jsem dočetla jem s nevolí.

04.02.2023 2 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

zajímavý příběh z trollích hnízd a podrazů v IT prostředí.Člověk má nějakou představu, ale tohle je fakt nářez.Jak fundovaně spisovatel téma podal.Kniha z někdy roku 2013 a dneska už je kybernetika podstatně jinde.Všelijaké útoky apod.A tu angličtinu si mohli překladatelé odpustit .Byl to velmi rušivý element a chvílemi jsem knihu chtěla odložit!Kdyby to měli v závorce přeložit tak by kniha byla těžká bichle.

01.02.2023 5 z 5

Ultimatum Ultimatum Anders de la Motte

Tato kniha se podstatně liší od mé první knihy od spisovatele.Tato je překombinovaná,zahlcená postavami,dějovými obraty.A nesmí chybět prostředí vysoké politiky.V tom se Skandinávci vyžívají.Ve finále si v knize jdou všichni po krku a vítězí ten kdo je obratnější a koho se spisovatel rozhodl vyškrtnout.Máte pocit že víte, co je v knize klíčové .Není to tak.je to o téměř imaginární postavě.Všichni vyslovují její jméno a nikdo ji nepotkal.Jen si podávají její fotku..Tahle kniha si vyžaduje spoustu času na soustředění.Nejde přečíst dvě tři kapitoly a odložit ji a pak se k ní druhý den vrátit.Po čase se vám děj vymkne z kontroly.Jinak spisovatel má dar psát děj tak, jako byste sledovali film.Vidíte živě jak cáká krev,jak si vrah natočí nastaví obět aby ji dal poslední ránu.Jak vypadá interiér a exteriér kde se momentálně pronásleduje a vraždí.Docela to pro mě byla makačka.

29.01.2023 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

kniha mě v první třetině zaujala ,ale pak už mě rušil rozvleklý děj ,vedený spíš dialogy mezi postavami.Mám s tím problém,hlídat si kdo co řekl např.na straně 30 a bylo to klíčové na straně 200 .Jinak se kniha četla dobře.Což se mi v poslední době stane málokdy abych to o knize mohla napsat.Moje první kniha od de le Motte a Nillsona.Dokáží udržet ve čtenáři zájem až do konce.Vrhnou do děje několik potenciálních pachatelů a pak to posléze jeden po druhém ,vytřídí.Velice příjemné je i zpracování knihy Kvalita papíru(nemáte pocit že v ruce držíte šmirglpapír) a lehké desky .To vše umocňuje, včetně obsahu, komfort čtení.Proto preferuji papírové knihy.Mám ráda vůni klihu a papíru.....Okamžitě jsem si sehnala i další knihy autora de la Motte.Někde byl i poslední kus.A tuto knihu zřejmě napsal jako jedinou s Nilssonem.Tak doufám že i ty ostatní budou zajímavé i když jsou jen od de la Motte.

26.01.2023 5 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

příběh pro ty, které mají rády knihy nabité erotikou.A napsané i jen kvůli tomu.Jinak mi opravdu autorka nic nesdělila.Jen klišé.A příběh s tyčinkou Mars?To byla reklama?A pak ji snědli....No nic.

23.01.2023 1 z 5

Svině Svině Carl-Johan Vallgren

Trochu rušivým elementem byl klasicky seversky rozroztříštěný děj.Jinak po dlouhé době jsm sáhla po knize,která mě na dva dny "uvěznila" doma.Prostředí drog,prostituce a obchodu s bílým masem,migranti, je tady podán dosti popisně .Do detailů.Takové to:kdo můžeš ,vyhni se tomu.

11.01.2023 5 z 5

Kriminální případy z Orlických hor Kriminální případy z Orlických hor Jiří Mach

Knížka je velm útlá, psaná velkým písmem ,čtení tak na hodinu.Obsahem je velmi zajímavá.Osou je popis případu ,práce policie,odhalení pachatele(ů) a odsouzení .U některých je i černobílé foto objektu, kde se zločin odehrál.Ještě mám doma pár paperbacků s podobným obsahem. Ale jsou tam autentická fota obětí a zločinců.

22.12.2022 3 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

z pěti knih ,které jsem si od Swist pořídila , tahle sice není žádné veledílo ale byla nejakčnější.Tím se spisovatelkou končím.Jsem čtenářka severských příběhů.Kde se tolik nesexuje ale za to akčně jsou na vyšší úrovni.

16.12.2022 2 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

krimi pro ženy.A cíleno na ženy.Když jsem si sadu pěti knih spisovatelky pořizovala ,čekala jsem, konečně ,příběhy po "evropsku".Nebudu zastírat ,že mi vadily erotické epizodky.Jsem roky zaměřená na severskou krimi a tam je to jinak.Knihy této spisovatelky jsou každá tak na jedno volné odpoledne a stihnete to i dřív , aniž byste k ní museli draho svítit :-)

15.12.2022 2 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

nechala jsem se zlákat recenzemi a využila příležitosti za pár peněz zakoupit 5 (slovy pět!!!)knih spisovatelky.Jsem zvyklá na jiný žánr mafiánek.Jednoduchost psaní Swist mi nesedla.

08.12.2022 1 z 5

Podraz Podraz Paulina Świst

ani jsem nic nečekala.Po Kolotoči se dalo předvídat v jakém duchu se děj ponese.Výběrem knih Swist jsem si řádně šlápla na hrábě.Tohle není druh krimi které mám v oblibě.Nic proti tomu,pokud to má někdo opačně.

20.11.2022

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Záležitost na jedno odpoledne,dosti zklamání .Doufala jsem ,podle anotace,že to bude krimi kolem DPH.Spíš se většina textu věnovala intimnímu vztahu Olky a Piotra

18.11.2022 2 z 5

Pár kroků vpřed Pár kroků vpřed Graeme Simsion

pokud to takhle ,jako v této knize, lidé mají a jsou přesvědčeni v nějaký výsledek ,tak proč ne.Platí stále:víra tvá tě uzdraví.Mě kniha zaujala zpracováním.Nikdo nikomu nic nevnucuje,je na tobě samém co si necháš a co odložíš.Teda přeneseně.Ale přijde mi dosti sebevražedné ujít stovky kilometrů abych si srovnala hlavu.Spíš funguje to,že ten který člověk na pouti jde sám a má čas na přemýšlení.Vidíme zde i skupinku lidí kteří si neodpustí poživačný život ani tady.Prostě každý tu cestu podnikne po svém.Ani jeden způsob není pro mne.Jsem gaučák.I na gauči se může člověk srovnat sám se sebou :-).Ale knihu doporučuji.Zaujala mě stejně jako Dozvuky mých lásek .Ty dva Projekty už tolik ne.Byly psány jinak.

16.11.2022 5 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

příběh nadchne ty,kteří fandí velmi popisným příběhům.A dlouhým myšlenkovým pochodům aktéra.Od první stránky do poslední se toho mnoho nestane.Ještě mám připravenou čtvrtou knihu tohoto autora Pár kroků vpřed,která není tak objemná tak uvidím......Kniha ani nemá moc hodnocení takže je dosti opomíjena?

13.11.2022 3 z 5

Otázka za deset Otázka za deset David Nicholls

dlouho jsem nečetla tak vtipný koment jaký dal uživatel JIZI níže .Klobouček :-)))

05.11.2022 5 z 5