klarkys klarkys komentáře u knih

Nůž Nůž Jo Nesbø

Nemohla jsem se odtrhnout! Po Žízni, která mě malinko,ale opravdu jen malinko zklamala, zase jízda na úrovni Sněhuláka a Policie.

MOŽNÝ SPOILER!!!
I přes velké ztráty by mohl Harry pokračovat v sérii třeba šťastnou třináctkou ,ne?

16.10.2019 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

(SPOILER) Mám Hartlovy knihy ráda, baví mě jeho humor, píše oddechově, čtivě a srozumitelně.
Ale už v předchozí knize 15 roků lásky mi strašně vadilo, jak každý zná kdejakou celebritu, vždycky se všechno vyřeší a podaří díky těm správným kontaktům a proto ty příběhy pro mě ztrácí takovou tu "obyčejnost" a uvěřitelnost.
V Gazelách to bylo ještě o level horší, bohužel...a nevím, jestli to mělo být vtipné nebo co, ale opravdu se nikdo nepozastavil nad chováním Beáty? S tou měli rodiče naklusat někam na dětskou psychiatrii.

26.01.2024 3 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Taková Jana Eyrová od H. M. Körnerové :-)

Krásná, romantická, dramatická a velice čtivá kniha, kterou jsem určitě nečetla naposledy!

Nepřestávám žasnout nad schopností paní Körnerové psát stejně dobře historické romance i příběhy z 20. století až po současnost.

28.08.2023 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

(SPOILER) Než Billy konečně "splnil úkol" na schodech před soudní budovou, byla to celkem nuda. Jediné, co mi zabránilo knihu odložit na později, byly části, kdy Billy sepisoval svůj dosavadní život.
Zvrat nastal až když se v příběhu objevila Alice. Dost mi s Billym připomínali dokonale sehrané páry z knih Deana Koontze, tím jak si sedli, a já jsem jim fakt tu společnou budoucnost přála, jenže to by nebyl King, aby jim to na konci nepodělal...:-)

Líbily se mi drobné odkazy na Osvícení a Wiremana z Ostrova Duma Key, ale nějak nechápu zmínky o blížící se "pandemii" a zavřených obchodech, když to na děj nemělo vůbec žádný vliv a pak už se k tomu tématu King nevrátil (Bohu díky! ).

A ještě musím pochválit obálku, ta se hodně povedla! :-)

22.11.2022 4 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

(SPOILER) Ponurostí mi to připomínalo Skálu nebo Království. Jako by na těch severských ostrovech bylo víc magorů, než normálních lidí.
A kdyby nebylo dokumentů ze života některých lidí s úchylkou na shromažďování veteše, neuměla bych si snad ani představit v jaké hrůze musela Livie žít. Vůbec se nedivím, že nebyla tak úplně v pořádku.

P.S. Jsem moc ráda, že jsem se nenechala odradit prvním odstavcem :-)

09.07.2021 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Takhle napjatá jsem nebyla hodně dlouho! Atmosféra je popsaná perfektně, z těch odpočívadel mám husí kůži, nechtěla bych tam být zavřená ani minutu! Nevadily mi sem tam přehnané schopnosti hlavní hrdinky, důležité je, že kniha měla spád a nenechala mě ani na chvíli vydechnout.

23.02.2021 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Možný SPOILER!
Někdy mě až mrazí z Kingových popisů blízké budoucnosti.....vůbec bych se nedivila, kdyby se lidstvo “rozdělilo” na poslušné ovce a neposlušné rebely, kteří jsou nuceni žít v chudobě a na okraji společnosti jen proto, že se nepodvolili totalitnímu diktátu. Strašný....
Richardse mi bylo hrozně líto, byl to borec!
Skvěle napsaná kniha, nechápu, jak podle ní mohl vzniknout ten paskvil s Arnoldem Schwarzeneggerem.

10.01.2021 5 z 5

Dětská hra Dětská hra Danielle Steel

(SPOILER) Bohužel musím říct, že čím novější kniha, tím slabší děj. Ale chápu, že při takovém množství napsaných příběhů už prostě fantazie nestačí na to, aby kniha byla něčím zajímavá.
A nejspíš je povinností dnešní doby zamotat do děje nějaké to LGBT, jinak by se to asi neprodalo, nebo co....:-(

05.06.2023 2 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

(SPOILER) Miluju Zápisník jedné lásky, ale až po příběhu Trua a Hope si přidávám Nicholase Sparkse mezi oblíbené autory.
Kniha mi připomínala Madisonské mosty.
Při čtení jsem se snažila vžít do situace Francescy, Allie i Hope, představovala jsem si, jak bych se na jejich místě rozhodla já, co bych byla ochotná obětovat pro lásku.
Všechny ty knihy se mi vryly do paměti a já vím, že jejich kouzlo spočívá právě v tom, že ať stojíme před jakkoli těžkou volbou, nikdy dopředu nevíme, jestli budeme nějakého svého rozhodnutí litovat….

05.02.2023 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Když se tak zpětně zamyslím, je tohle asi poslední pořádná Kingovka. Pak už to jde jenom z kopce a nevím, jestli to je jeho věkem, nebo jestli tahá nějaký ležáky z šuplíku.
Ale stejně jak blbec jdu pro každou novou knihu a doufám, že jednou řeknu -“jo, to je ono!”
Líbilo se mi propojení s Panem Mercedesem, bavil mě Morris i Peter a myslím, že druhý díl série je stejně dobrý jako ten první.

10.01.2021 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

S každou další přečtenou knihou je to lepší a lepší! Radka má jedinečný styl psaní, baví mě její smysl pro humor i to, jak přirozeně a “lidsky” na mě působí postavy i děje....
Moc nechápu srovnávání s Vieweghem nebo Monyovou, četla jsem oba autory a být Radkou, možná by mě to i urazilo ;-)

07.01.2021 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

(SPOILER) Nebylo to vůbec špatný....Oproti ostatním autorovým knihám mi sice trvalo se začíst, ale fakt jsem se pobavila a až díky téhle jeho knize chápu zařazení do oddělení Humor v Luxoru. (Hledala jsem mezi českými autory a Hartl nikde). Bylo to vtipné, smutné a opravdové. Trochu zbytečné mi přišlo vyprávění z psího a ptačího pohledu, ale naštěstí to tam bylo jen párkrát. Tak pane Hartle, díky a další, prosím! :-)

30.08.2020 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje třetí kniha od pana Hartla a musím říct, že to bylo úplně jiné, než Nejlepší víkend a Okamžiky štěstí. U téhle jsem se i párkrát nahlas zasmála. A Prvok je u mě největší borec ;-)

19.07.2020 4 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

(SPOILER) Poslední dobou mě nepřestává překvapovat kvalita českých spisovatelů.
Moje první kniha od Marka Epsteina a hned tak čtivá, zajímavá, drsná i dojemná a skvěle napsaná!
Téma domácího násilí je celkem časté, ale tady bylo zpracováno tak nějak jinak, možná proto, že knihu psal muž.
Líbilo se mi, že příběh vyprávěli vlastně všichni, a jsem ráda za ten konec- v téhle hnusné době je fajn aspoň číst o tom, jak dobro zvítězilo nad zlem.

31.05.2023 5 z 5

Útěk Útěk Peter May

(SPOILER) Peter May v tomto příběhu dokázal perfektně popsat naivitu a odhodlání vzdorných a nešťastných kluků, tu nevyzrálost a nemožnost přebít rozumem nerozvážnost a zbrklost, která je mladým vlastní….a právě tímhle mě kniha dostala.

“Lítost je strašná ztráta času. Nemůžeš vrátit to, co se už stalo.”

29.12.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

(SPOILER) První půlka byla skvělá, navzdory nižšímu hodnocení a některým negativním komentářům. Ale pak se to tak nějak zvrtlo v kolotoč plný celebrit, těžko uvěřitelných náhod, vlivných známých a peněz. Uz mě ani nebavilo Alešovo střídání ženských a táhlé dospívání dokonalých dcer. Ale přesto dávám vysoké hodnocení, protože se to skvěle četlo (jako vždycky) a v něčem to zase bylo tak hezky obyčejné, jak to mám v Hartlových knihách ráda.

20.01.2022 4 z 5

Intenzita Intenzita Dean Koontz

Opravdu trefný název. Kniha mě chytla od první strany a nepustila, dokud jsem se zatajeným dechem nedočetla poslední řádek.
Vess je děsivě dobře propracovaná postava, vraždící psychopat, ze kterého vám při čtení skoro vstávají vlasy. A Chyna? Odvážná a chytrá holka, co chce hlavně přežít.
Koontz si mě touhle knihou získal, i když mě dostal už Neobyčejným dědictvím.

27.02.2021 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Ani jsem nepřemýšlela a otevřela Jáchymovu část. Pro mě hodně zajímavý, drsný, smutný a pestrý příběh s mnoha nevysvětlenými okamžiky, které jsou ale vysvětleny ve Veroničině části. A obráceně. Geniální.....Mně vyhovovalo dát si mezi oběma krátkou pauzu, když jsem totiž hned po dočtení Jáchyma otočila knihu a s chutí se začetla do Veroniky, nějak mě to nebavilo, dojmy z první poloviny byly ještě moc čerstvé.

14.07.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

V první části knihy jsem taky vnímala jakousi podobnost s Kingem. Ale kam se na Kinga hrabe....Za mě slabota. A nechápu, proč je poslední dobou kdejaká průměrná, leckdy podprůměrná, slátanina označovaná za bestseller. Po přečtení ve mně nezůstal absolutně žádný pocit, a to se mi stává velmi výjimečně. A já blbec jsem si ještě před přečtením Kříďáka pořídila i Jámu :-D Ale abych nebyla jen kritická, četlo se to lehce a moc se mi líbila přezdívka Elisy- Kolotočenka....

30.06.2020 2 z 5

Outsider Outsider Stephen King

SPOILER!!
Ach jo...než to sklouzlo do nadpřirozena, tak to byl skvělý příběh...chybí mi do konce asi 30 stran a už se do toho vyloženě nutím. Přechytralá Holly měla zůstat v poslední knize o Hodgesovi,sem mi vůbec nesedla. Pro mě je druhá půlka knihy zklamáním, stejně jako Colorado Kid a zápletka Konce hlídky. Vážně přemýšlím o tom, že Outsider je poslední kniha od Kinga, do které jsem investovala.

09.07.2019 2 z 5