Intenzita

Intenzita https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6860/bmid_intenzita-tQU-6860.jpg 4 247 59

Šestadvacetiletá Chyna Shepherdová se po půlnoci dívá z okna zalitého měsícem, protože první noc v domě rodičů své nejlepší přítelkyně v údolí Napa nemůže usnout. Její neklid se ukáže jako oprávněný. Do domu vnikl psychopat Edgler Foreman Vess s úmyslem pozabíjet všechny uvnitř. Vess, který se prohlašuje za „vraždícího dobrodruha“, je na světě jen proto, aby ukájel všechny své choutky, aby se nořil do prožitků, žil beze strachu, výčitek svědomí nebo jakýchkoliv omezení, aby žil intenzivně. Chyna ví, jak přežít, je zocelená celoživotním bojem o bezpečí a sebeúctu. Teď ji čeká nejobtížnější zkouška jejího dosavadního života. Nejprve je jejím jediným cílem zůstat naživu – dokud se náhodou nedozví o Vessově příští zamýšlené oběti, kterou může zachránit jen ona. Hnána nově objevenou touhou po smyslu přesahujícím pouhou snahu přežít musí Chyna sebrat všechny vnitřní síly, aby zachránila onu mladou dívku vězněnou Vessem ve sklepě jeho domu na samotě… zatímco strašlivá hrozba Edglera Foremana Vesse nabývá každým okamžikem na intenzitě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Intensity , 1995

jarin58
11.07.2022 1 z 5

Absolutně bez náboje.Honem dočíst a zapomenout.

capar
27.03.2022 2 z 5

Za den přečtené, ale mě to nebavilo...moc opakování, moc popisování a ještě happy end...

danny_21
31.10.2021 4 z 5

Tentokrát Koontz bez nádechu mystiky nebo metafyziky ale rozhodně povedený survival thriller. Vrahovi plnému kontrolované touhy vstřebávat INTENZIVNĚ každý prožitek náhodně zkříží cestu mladá studentka psychologie, která má za sebou smutné zážitky dětství se kterými se snaží vyrovnat. Autor topí nemilosrdně pod kotlem od začátku, interakce mezi oběma postavami v různých prostředích výborně popsané s maximálně uvěřitelnými detaily a pocity ( v tomto rozhodně přirovnávám k nejlepšímu Kingovi ) u mě panovala spokojenost, v rámci žánru špička, rozhodně silný nadprůměr, Dean je prostě většinou sázka na kvalitu - 80 %

Martin2009
01.10.2021 5 z 5

Ta intenzita je z té knihy cítit po celou dobu. Velmi povedené. I když na někoho mohou působit popisy prostředí jako příliš detailní, mně osobně se líbí jak Koontz přistupuje k prostředí jako k další postavě svých knih.

petaSk
09.09.2021 4 z 5

Koontze jsem četla ještě na VŠ, takže to pro mně byla taková nostalgie z dob, kdy jsem brala vše, co jsme našla v knihovně a nabídka thrillerů nebyla tak rozmanitá a už vůbec nebyly obálky tak vypiplané.
Rok 1995, kdy byl román napsán je dost znát. Dnes se musí v thrillerech pořád něco dít, ale Intenzita je tak krásně staromylsky pomalá a napínavá, že mi v mnoha scénách běhal mráz po kůži.
Je to takový survival thriller, který se odehrává během jednoho dne. Krásně krvavý a vyhrocený.

klarkys
27.02.2021 5 z 5

Opravdu trefný název. Kniha mě chytla od první strany a nepustila, dokud jsem se zatajeným dechem nedočetla poslední řádek.
Vess je děsivě dobře propracovaná postava, vraždící psychopat, ze kterého vám při čtení skoro vstávají vlasy. A Chyna? Odvážná a chytrá holka, co chce hlavně přežít.
Koontz si mě touhle knihou získal, i když mě dostal už Neobyčejným dědictvím.

BStone
22.12.2020 2 z 5

Začátek je správně thrillerový, napínavý, postupem času bohužel hodně ztrácí na intenzitě, kterou si tak užívá zřejmě nejvíc hlavní pošuk. Za mne lehce podprůměrný kousek, který střídá napětí s nudou.

harena
19.08.2020 3 z 5

Skutečně dobrý název knihy - "Intenzita". Aby ten magor mohl intenzivně žít, musel intenzivně vraždit, po vraždách intenzivně vnímal krásu okolí a jeho oběti museli intenzivně utíkat. Napětí od první stránky, ale bohužel už od poloviny mi ty stálé honičky přišly jednotvárné a byla jsem ráda, že je konec. Který ostatně jde předvídat. Dialogy téměř žádné, většinou vše vypráví oběť a ten psychopatický vrah.

AmyLee992
24.07.2020

Název je naprosto výstižný - intenzivní pocity z každé stránky přímo čiší. Tahle kniha je opravdovým klenotem :)

ludek.n
22.06.2020 4 z 5

Ještě snad žádný Koontzův román nešel tak na dřeň a neodhaloval tolik z lidské bestiality, jako právě Intenzita. Tradiční souboj dobra a zla má tentokrát podobu děsivého psychologického hororu, v němž proti sobě stojí zběsilost vraždícího monstra, pro něhož jsou smyslové prožitky hnacím motorem jeho existence, a procitnuvší odvaha postavit se vlastnímu strachu u mladé dívky, která doposud před životem jen utíkala. Edgler Foreman Vess nedělí vjemy na dobré a špatné, pozitivní nebo negativní, on si vychutnává tu nejhořčí pachuť stejně jako sladkost zralého ovoce, bolest mu připadá fascinující a vítaná jako další forma potěšení. Chyna Shepherdová naproti tomu chce jen přežít, nedotčená a živá. Koontz si jde v Intenzitě nemilosrdně za svým, nikam neuhýbá, nezvolňuje, celá dějová linka je natlakovaná na maximum možného. Postav je minimum, zato jsou ostře vyprofilované. Zápletka je promyšlená a výborně zpracovaná, dokáže pohltit i překvapit, graduje ve famózní finále. A tak jediné, s čím jsem měl u Intenzity trochu problém se srovnat, je ona základní myšlenka, na níž Koontz svůj román vystavěl.

monci6485
19.05.2020 4 z 5

Taková klasika. Nesmrtelná hlavní hrdinka, vrah, co nedělá chyby, odlehlý dům, honička na silnici..
Je to dobré čtení.

To-z-kanálu
14.02.2020 3 z 5

Velký dům, dívka v ohrožení, zabiják, mrtvoly, auto, vymýšlení plánů, boje. Takový klasický thriller až horor. Většina byla napínavá, konec skvělý, snad jen jedna část mi přišla zbytečně rozvleklá. Před začátkem jsem však doufal v zajímavější zápletku, bylo to malinko jednoduché. Hodnotil bych na 3,5*.

ThomasRuhe
10.01.2020 4 z 5

Co Koontz zvládá, je chytit čtenáře začátky svých knih, ale někdy se mu atraktivní zápletka nakonec rozplyne v šedém průměru... Tady se tak nestalo, děj pokračuje soubojem o přežití odvážné Chyny s psychopatickým vrahem Vessem.
Autor se detailně věnuje psychologickému rozboru postav, jejich pohnutek a motivů, a to se mi taky líbilo.Napínavý střet trvá až do závěru, takže se nekoná žádná hluchá pasáž.
Intenzita si tak zaslouží 4 hvězdy.

Dela111
17.12.2018 3 z 5

Výstižný název, celý děj je intenzivní, bohužel stále stejný. Příběh se odehrává v krátkém časovém úseku, jen něco málo přes 24 hodin a každá chvíle je detailně popsaná. Stejně tak jsou detailně popsané myšlenky hlavní hrdinky, jak současné, tak vzpomínky na bezútěšné dětství a také zvrácené myšlení psychopata.
Tento thriller mně nesedl. Nebavila mě jednotvárnost a jednoduchost - krátký časový úsek, málo postav, žádné pátrání po pachateli nebo rozuzlení zápletky, je to jen útěk nebo hon. Vše je od začátku jasné, děj je totéž stále dokola. Toto mně u thrilleru nestačí.
2,5*

Mili91
25.07.2018 5 z 5

Jízda od začátku do konce!!!! S lehkým srdcem doporučiji.

palec
06.05.2018 4 z 5

První půlka knihy mě moc nestrhla,skoro žádné dialogy,ale druhá půlka super jízda.

len85hor
25.04.2018 5 z 5

Ani nevím co napsat...tahle knížka mne naprosto pohltila, přečteno jedním dechem, naprosto geniální (alespoň pro mne), líbilo :-)

Blafoun
20.12.2017 5 z 5

Pozor spoilery!

Tak tohle byla intenzivní jízda! Jako Deanův fanoušek smekám a skláním se ještě o něco hlouběji než obvykle. Napětí se dá krájet od začátku do konce. Neprozřetelně jsem začal tuto knihu číst jednoho večera před spaním (nedoporučuji) a přesto že jsem knihu nuceně odložil abych se trochu vyspal ....nešlo to, mozek se koupal v adrenalinu a spánek byl nemožný. Začátek byl krutý a Laury mi bylo opravdu líto (tak nějak jsem dlouho doufal, že žije), toho parchanta bych asi sejmul hned v domě Templetonových ještě než to tam dokončil, ale co bychom pak četli, že? :-) Je děsivé, jak šíleným způsobem může být člověk zvrácený bez jakékoli úcty k lidskému životu.

Co se týče zvláštního jména Chyna, není třeba si s tím lámat hlavu (Etelea), nezvyklost je vysvětlena v příběhu. Za vznikem stojí Chynina pošahaná matka, takže se není čemu divit. Určitě bych knihu nevynechával proto, že by mi vadilo jméno hlavní hrdinky. Pro mě to byla foneticky "Čina" a hotovo. :-D

Ydisara
20.11.2017 3 z 5

První půlka knihy mi připomínala francouzský horor Noc s nabroušenou břitvou a pořád jsem čekala, kdy se ukáže, že hlavní hrdinka je rozdvojená osobnost a ty vraždy a únos páchá ona...

Renča2211
10.11.2017 5 z 5

Co k tomu říct? Naprosto úžasná, strhující kniha, jako jedna z mnohých Deana Koontze a troufám si i říct - jedna z nejlepších, co jsem zatím četla. Doslova jsem ji hltala jedním dechem a chvílemi jsem dosti "intenzivně" celý děj prožívala s hlavní hrdinkou. Pro mě jedna z těch knih, která čtenáře vtáhne do děje. A tomu stojí veškerá práce, kterou má, protože prostě musí jen číst a číst... luxusní Koontzovka!!!