Intenzita

Intenzita https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6860/bmid_intenzita-tQU-6860.jpg 4 248 248

Šestadvacetiletá Chyna Shepherdová se po půlnoci dívá z okna zalitého měsícem, protože první noc v domě rodičů své nejlepší přítelkyně v údolí Napa nemůže usnout. Její neklid se ukáže jako oprávněný. Do domu vnikl psychopat Edgler Foreman Vess s úmyslem pozabíjet všechny uvnitř. Vess, který se prohlašuje za „vraždícího dobrodruha“, je na světě jen proto, aby ukájel všechny své choutky, aby se nořil do prožitků, žil beze strachu, výčitek svědomí nebo jakýchkoliv omezení, aby žil intenzivně. Chyna ví, jak přežít, je zocelená celoživotním bojem o bezpečí a sebeúctu. Teď ji čeká nejobtížnější zkouška jejího dosavadního života. Nejprve je jejím jediným cílem zůstat naživu – dokud se náhodou nedozví o Vessově příští zamýšlené oběti, kterou může zachránit jen ona. Hnána nově objevenou touhou po smyslu přesahujícím pouhou snahu přežít musí Chyna sebrat všechny vnitřní síly, aby zachránila onu mladou dívku vězněnou Vessem ve sklepě jeho domu na samotě… zatímco strašlivá hrozba Edglera Foremana Vesse nabývá každým okamžikem na intenzitě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Intensity , 1995

Etelea
05.11.2017 2 z 5

Mám Koontze ráda. Jeho tvorba je nádherná. Vytváří věty jako by se s nimi mazlil.
Ale tohle ne. Omlouvám se, vidím tu skvělá hodnocení. Závidím Vám všem, co si tu knihu dokázali užít.

Chyna? Co je to sakra za jméno? A jak se vůbec vyslovuje? Čina? Kyna? Nebo Chyna? Nebo jak? Vím, že to může znít směšně, ale já to prostě nemůžu překonat. Začátek je velmi napínavý, vydržela jsem číst "až" na stranu 50. Ale nedokázala jsem si "pojmenovat" hlavní hrdinku. Postavu, která by se mnou měla trávit celý zbytek knihy :-( Nemůžu! Ve vší úctě odkládám. Přesto si Koontze velice vážím a budu jeho tvorbu vyhledávat dál.

agnes25
12.07.2017 5 z 5

Skvělé,skvělé,skvělé... Zatím nejlepší kniha,kterou jsem od Koontze četla.Opravdu intenzivní zážitek.

Kerberos
30.06.2017 5 z 5

Velmi napínavé,přečteno jedním dechem a trochu jsem se i bála.

DickBach
16.02.2017 5 z 5

Opět luxusní kousek. Skvěle napsané, Excelentně vymyšlené.
Být v kůži Chyny, tak Deana asi praštím perem po papíře, aby to napsal mnohem jednodušší a méně děsivé. Mluví-li o zvířatech, tak prostě cítíte horký dech i na své tváři. Mluvíme-li o Edglerovi, pak vidíme obraz opravdového, kultivovaného, gentlemana s duší psychopata. Děkuji za nervy drásající zážitek.

HonzaT
02.01.2017 5 z 5

POZOR mírný boojler! Tož tak trošku jsem zaváhal při hodnocení zda 5 či 4.
Vadila mi tam jen jedna jedinná věc, logická, fyzicky si myslím neuskutečnitelná. Ta, jak Chyna vysadila dveře cely Ariel. Nebudu psát jak a čím, ale toto zjištění mi ubralo 5% hodnocení. Ale to nevadí, kniha je opravdu intenzivní. Jednou v noci, když už mě bolely oči, jsem zavřel knihu a uvelebil se v posteli. Nešlo usnout, v mysli mi bloudil Edglar Vess a jeho intenzivní chápání. Byl jsem tolik napjat, že jsem usnul až za hodinu. PERFEKTNÍ DEANE!!!

ArwenAragorn
29.12.2016 5 z 5

Strhující příběh, četla jsem pomalu, ale proto, abych si knihu vychutnala. Doporučuji

ewisek22
15.09.2016 5 z 5

Název knihy zcela odpovídá obsahu knihy. Začátek je až hrůzu nahánějící a dech zastavující. Dále kniha plyne znamenitě. A konec je ohromný. Dobrá, trochu je mi líto těch psíků. A mám asi nějakou divnou úchylku - páč na začátku knihy bych toho magora Vessíčka sprovodila ze světa nějakou obzvlášť kruťáckou smrtí, ale na konci mi ho bylo celkem i líto...ale jen chvilku:) Byla to každopádně strhující a výtečná jízda a převelice za to autorovi děkuju. A jo dávám samozřejmě plný počet hvězdiček.

Centurion.d
15.09.2016 4 z 5

Pěkně napsané, strhující napínavý děj.

martina.tim
09.07.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem četla bez přestání. Děs a hrůza v ní obsažená mě nepřestávala fascinovat. Neskutečně čtivý a famózní příběh. Zvrácenost a vrahova touha po krvi je neuvěřitelná. Vřele doporučuji.

ivakola
28.06.2016 5 z 5

Skvělá kniha, četla jsem ji se zatajeným dechem od začátku až do konce. Autor je opravdu mistrem svého řemesla. Rozhodně to není moje poslední kniha přečtená od tohoto autora.

IWINDA
21.03.2016 5 z 5

Moc dobrá kniha, skvělý konec za 5!

Dera
30.07.2015 3 z 5

Má první kniha tohoto autora. Skvěle napínavý začátek, následně průměrný děj uměle protahovaný kvůli navýšení objemu knihy a opět napínavý konec. Tento "komorní příběh" by mi vyhovoval spíše jako povídka s polovičním počtem stránek. Pak by to bylo opravdu intenzivní!

čef
16.06.2015 5 z 5

Nervy drásající příběh mistra vyprávěčů o intenzivně zvráceném zvrhlíkovi a zrovna tak statečné dívce předkládá prastarý problém zda žít naplno dle vlastních vášní bez ohledu na ostatní nebo se zcela obětovat v jejich prospěch. Co si vybral autor je nasnadě, určitě chce, abychom byli lepší než jací ve většině jsme. Naštěstí je život mnohoznačný, plný kompromisů, protikladných toužení a přání takže se s krystalickými motivy této knihy asi nikdy v realitě nesetkáme. Proto je snad dobře, že si na chvíli můžeme nad touto knihou příjemně bát, někdy až hrůzou a vnitřním přepětím přeskakovat slova,řádky,odstavce a pokusit se představit si, co bychom asi v popisované tak vypjaté situaci sami dělali.

Zrzavá_Tereza
11.04.2015 5 z 5

Už je to delší doba, co jsem tuhle knihu četla. Byla to jedna z mých prvních od Deana. Ale rozhodně jsem při ní byla napnutá a když jsem ji četla večer, kdy jsem byla sama doma, neměla jsem zrovna dobrý pocit. Navíc mi přišla strašně podobná s hororem Noc s nabroušenou břitvou (možná se tvůrci hororu touto knihou inspirovali?), takže mě z ní mrazilo ještě víc.

TessaJean
24.12.2014 5 z 5

Neodtrhla jsem se!:) Za tohle dílo dávám všech 5 hvězdiček.

RomanaH
06.09.2014 1 z 5

co je moc, to je moc ... :-(

líbila se mi Bezmoc, líbil se mi Ochránce, líbil se mi Tikot ... ale tahle knížka mě nenadchla

ondrula
01.09.2014 3 z 5

Musí se nechat, že kniha je neobyčejně intenzivní na začátku a také na konci. Zbytek knihy působí dost často rozvlekle a kouká z ní vata, kterou se Koontz pokoušel uměle natáhnout stopáž.

aguslava
24.07.2014 3 z 5

občas jsem měla intenzivní nutkání knihu odložit, ale dočetla jsem..... děj pěkný, ale autorovo styl psaní mi moc nesedl.

vladka2104
05.05.2014 5 z 5

Skvělé!!! Přečteno za necelý den. Napínavé od začátku až do konce.

Irika
13.03.2014 5 z 5

Koontz ani tentokrát nezklamal, kniha se čte jedním dechem. Ze začátku jsem myslela, že se jedná o jiný příběh o rozdvojené osobnosti, který jsem kdysi viděla zfilmovaný, ale nebylo to tak. Děj se pěkně rozvíjel a závěr je klasickým americkým vyvrcholením, na jaké jsem si už u tohoto autora zvykla.