Klarinet Klarinet komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Žloutkový věneček. Vždycky, když ho budu jíst, tak si vzpomenu na Miru, Rosu a Hanu. Tady se nedá nic víc psát. Je potřeba přečíst. Silný příběh. Pro mě jednoznačně kniha roku.

26.03.2018 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Milá Dolores, jen ti chci napsat, že nejsi žádná mrcha, naopak jsi silná žena s velkým srdcem, které přetéká láskou k dětem a vše, co jsi udělala, je statečné a hodné obdivu. Milý Stephene, vy jste tak úchvatný vypravěč, který umí rozeznít všechny lidské emoce a dodat odvahu zvládnout mnohem lehčí životní situace, než řeší vaši hrdinové. Klobouk dolů!

28.07.2017 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Prostě a jednoduše - kniha mého srdce. Všechna slova knížky ve vás rozezní neodbytný pocit, že neuvěřitelné je možné a že se to všechno stalo. Nakonec budete milovat George a Sadie a stanete se jejich nejlepším přítelem. Prostě Dallas 63 musíte nejen přečíst, ale i vlastnit :)

27.06.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Plný počet hvězd za to, jak mě Aristokratka dokázala rozesmát. Smála jsem se tak, až můj pubertální syn pronesl: " Co sis to matko dneska vzala za dobrej matroš? " Vřele doporučuji, protože humor v této knížce je chytrý, smích nakažlivý a dobrej matroš v podobě této knížky je skoro zadarmo. Miluji pana Spocka, paní Tichou, Josefa a hlavně Marii, která to snad přežije....

21.04.2016 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Sice čtivé a napínavé (místy), ale na druhou stranu amatérské, věty, které zbytečně prozrazují další děj, výrazy jako Ricky, prvotřídní prdelka by Larsson nikdy nenapsal ani v jeho genialitě by nikdy nepublikoval. Podle mého literární brak a ten konec...vyšla hvězda?! Lizbeth se v čtenářském nebi musí obracet v hrobě. Nekažte si dojem z Milénia.

12.03.2016 1 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Pekelná doba 2. světové války čtivě podaná příběhy dvou "dětí". Uvozovky proto, že děvče, které oslepne a chlapec, který narukuje do války nemůžou zůstat dítětem. Musí předčasně dospět. "Když jsem oslepla, Wernere, říkali, že jsem statečná. Když můj otec zmizel, lidi říkali, že jsem statečná. Ale to není statečnost. Já nemám jinou možnost. Jednoduše se vzbudím a žiju svůj život."

23.07.2016 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Emoce. A to tak velké, že jsem po dlouhé době plakala...silný příběh, nečekaný konec, krásná slova. A ještě se dozvíte tolik zajímavého o slonech, že se na ně pojedete podívat aspoň do ZOO :).

11.10.2017 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Skoro nedočteno. Dočteno jen pro to, že chci dát autorovi šanci do poslední stránky. Silný příběh, ale napsaný tak banálně, amatérsky, jak pro americké teenagery, aby porozuměli době. Jednoduché věty, jednoduché emoce. Dávám jednu hvězdu za knihu, ale nekonečně mnoho hvězd hlavním hrdinům - Lalovi, Gitě a Cilce za neuvěřitelnou statečnost a lidskost.

27.01.2020 1 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Zážitek z knihy byl umocněn dojmem z filmu, takže výborní herci mi byli průvodci při čtení a při představách o hlavních hrdinech. Ve zkratce - nádhera, působivý příběh, čtivé, myšlenky k zamyšlení, prostě Pravidla jsou pravidla a když je porušujeme, čekejme, co se stane...Princové z Maine, králové Nové Anglie, dobrou noc!

25.02.2016 4 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Podepisuji, že všechny věci v této knížce jsou moudré, čtivé, přemýšlivé a krásné. Není to běžný román, překvapuje netradičností u tématu i zpracování. " Detaily mají mnohem větší potencionál než obecnosti, ale většina lidí se nedokáže přinitit v klidu si na ně počkat." Doporučuji už i kvůli krásné knížce s ilustracemi jako od Ambrose :)

25.02.2016 4 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

"Přesto po té dokonalé větě budu toužit asi pořád...." Plný počet hvězdiček nejen za dokonalé věty, ale za úžasný obsah, který souzněl s mou duší tak jedinečně, že jsem jen odfukovala nad "krásou slov" a přemýšlela...o životě, Bernardovi, moudrosti, stáří, lásce, válce, víře, smrti...Přeji i vám skvostný zážitek a panu Formánkovi velké DÍKY za tu krásu, co nám dává!

09.06.2015 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Overlook. Ideální místo na odpočinek a urovnání rodinných vztahů. Osvícení. Forma nejvyšší intuice a vhledu do budoucna. Prokletý dar. Napínavé a děsivé. Ale mám větší favority od Kinga, tady asi přispěl k popularitě Kubrickův kultovní film. Doktor jezdící na tříkolce mě bude provázet ještě hodně dlouho.

27.01.2020 3 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Každý máme svého mloka, naše svědomí...při čtení této knížky vám bude vaše svědomí připadat křišťálově čisté a váš život neskutečně jednoduchý :). Nádherné pasáže, moudra, hrůzné dějiny 20. století, spousta nových informací...už jenom přidám citát: "Krásu popsat nelze, ta se prožívá." Takže čtěte, doporučuji.

26.09.2015 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Dočteno. Dopřemýšleno. Hluboký nádech a výdech. Poutavé, zajímavá forma, strhující osudy...nejvíce mě ale zasáhla myšlenka, že bohyně nezlikvidovali katolíci, nacisti ani fanatičtí věřící, ale komunisti. Zase si člověk uvědomí v jaké krásné době žijeme i přes všechny nedokonalosti české demokracie! Těším se na Gertu Schnirch.

04.04.2014 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Při lovu se střídá čas čekání a nudy s akcí a napětím. Přesně jako v této knize. Někdy čtete jedním dechem, jindy se setkáváte s prázdnem. Joona je opět nepřekonatelný, umíněný a pekelně chytrý...konec utahaný, málo uvěřitelný. Nejslabší kniha od "Keplerů", zatím mají u mě padáka :)

22.05.2018 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Vidím film...Čermák, Langmajer, Vetchý, Vojtek....určitě si domyslíte, kdo by hrál Karla :) aneb plníme výzvy, abychom nebyli sráči! Harpyje byly nejlepší a vůbec jsem se skvěle pobavila a odpočinula. Doporučuji moc na dlouhé podzimní a depresivní večery.

11.10.2017 4 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

"Co je to proti geologickému času..." příběh o životě, jaký opravdu je, nepatetický, uvěřitelný, zajímavý, originální. Dobré. Film se mi ale nelíbil, je ochuzen o spoustu krás, které najdete jen v knize.

28.07.2017 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

"Co se stane, nedá se odestát." A dívky, která zůstaly, vypravují...a to tak, že vás to baví, zajímá, nedá nepokračovat ve čtení a říkáte si, sakra, co někteří lidé musí všechno zvládnout a my tu nadáváme, že je hodně sněhu...a ještě poznámka pod okraj :) taky vám stránky krásně šustily pod prsty, patrně kvalitní papír :)

06.01.2017 4 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Co to bylo? Coelho? Čtení knihy bylo jako posezení v kavárně s kamarádkou intelektuálkou, která pořád mele, všechno ve svém životě rozebírá dopodrobna, myslí si jak je úžasná a přitom je zpovykaná a nudná...Myšlenky, které vložil Coelho Lindě do hlavy jsou místy moudré, ale k jejímu charakteru neladící. Jo a ještě, takový muž jako Daniel neexistuje a nikdy pořádný chlap manželce neřekne: "Vážím si toho, že jsi se mi svěřila..a podobné blitky :)

01.05.2016 1 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Bezpochyby (krásné slovo) mistrovské dílo! Zázraky se dějí a KING je zázrak sám.

15.01.2016 4 z 5