klarat13 klarat13 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Všechny tři knihy ze série jsou naprosto skvělé a nemůžu se dočkat pokračování. Těm, kdo mají rádi fantasy můžu jen doporučit. Příběh je svěží, nápaditý a donutí vás přečíst knížky skoro jedním dechem.

21.12.2022 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Kniha je poutavá, přečetla jsem ji prakticky na jeden nádech :)

26.05.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Všechny tři díly pentalogie jsou naprosto skvělé. Už se nemůžu dočkat pokračování a bojím se, že bude až za pár let :) ale za mě rozhodně krásný svět a dobrý příběh.

26.05.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pomalejší rozjezd, ale pak vás kniha vtáhne a příjemně děsí...četla jsem ji vkuse do tří do rána a fakt se bála :)

12.04.2022 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knihu jsem přečetla prakticky na jeden nádech. Tak nějak od začátku člověk tuší, že je něco moc špatně, ale jak se příběh pomalu odkrývá, tak jen žasnete v jak moc špatné situaci se hrdinka ocitla.

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Detektivní kniha, která je napsaná netradiční formou vyprávění člověka, který se podílel na vyšetřování vražd před 20 lety v pohraničí. Líbí se mi nenásilné zařazení pohnuté historie odsunu Němců z pohraničních oblastí. Po překonání trochu nudného začátku se kniha rozjede a donutí vás dočíst až do konce.

12.04.2022 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Tato kniha se mi od autorky líbila asi nejvíc. Byla víc uvěřitelnější. Moc se mi líbilo psychologické propracování hlavní postavy a toho jak se potýká se strachem. I když ve vás hned o začátku zahlodá, že víte jak to vlastně je, tak vás autorka donutí pochybovat :)

12.04.2022 5 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Všechny tři knihy od Taylor jsou skvělé. Poutavý děj, který vás nepustí. Přečetla jsem to takřka jedním dechem.

29.09.2017 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Toto je srdcovka. Viděla jsem nejdřív film a až pak četla knihu. Obojí je skvěle zpracované, ale pořád je kniha o něco lepší. Je to kniha, která vzbudí emoce a donutí člověka vžít se do hlavního hrdiny.

24.05.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Dost tu čtu, u ne moc pochvalných komentářů, že kniha byla předvídatelná. Mají pravdu. Byla, ale mě to nevadilo. Nechala jsem se unést vyprávěním a i když občas bylo vyprávění trochu těžkopádné, tak ve výsledku to bylo moc hezké čtení. Líbí se mi vývoj hlavní postavy. To, že ji fandíte, ať si všimne, že život není tak hrozný, jak se ji zdá. To jak se s ní radujete i smutníte. Za mě pěkná kniha, která si v mé knihovně našla své místo.

20.06.2022 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tato knížka od autorky mi přišla utahaná a zdlouhavá. Ani mě vlastně zvlášť nepřekvapilo jak to dopadlo. Od půlky knížky jsem přeskakovala a těšila se na konec.

26.05.2022 3 z 5

Tato kniha mi učarovala. Je to intimní, krásný a opravdový příběh dvou kluků, kteří jsou tak odlišní a vztah, který se mezi nimi vyvíjí je krásný ve své jednoduchosti a přirozenosti. Knihu jsem přečetla prakticky na "jeden nádech".

29.05.2023 5 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

I přes to, že jsem tu četla ne úplně lichotivé recenze, tak jsem se do knížky pustila. Musím souhlasit, že to působí trochu jako vykrádačka jiných fantasy knih, ale v tomto případě mi to nevadilo. Příběh příjemně plyne, hlavní postavy jsou mi sympatické a jejich dobrodružství a rozvíjející vztah mě baví. Knihu jsem brala jako odpočinkovou četbu na dovolenou a moje očekávání splnila.

27.05.2023 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla. Děj je poutavý, nepustí vás. Je zde spousta zajímavých postav. Kniha mě vtáhla i emocionálně a já se přistihla jak hrdince fandím, zažívám s ní zklamání, bolest i radost.

12.04.2022 5 z 5

Hezká zvláštní kniha

29.09.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Mám ráda styl psaní Rowlingové, takže se mi kniha moc líbila :)

12.04.2017 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

S odstupem času musím říct, že víc než případ ve mě zanechalo dojem rozebírání manželství Robin a jejího vztahu se Strikem. Tak nějak mi přišlo, že případ je v knize jen okrajová záležitost.

12.04.2022 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Asi zatím nejslabší z knih co jsem od autorky četla. Zápletka vcelku zajímavá, ale konec je zklamání.

12.04.2022 2 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

U této knihy jsem se musela do čtení vcelku dost nutit. Řekla jsem si, že tomu dám prvních 100 stran, pak se děj začal rozjíždět (knihu jsem dočetla) a už mi to nepřišlo tak šíleně povrchní jako na začátku. Kniha je dle mého názoru podprůměrná a děj je předvídatelný.

05.06.2023 1 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Začátek knihy se rozbíhá pomalu. Seznamuje nás s rodinou a zvyky Anglie 19.století, od půlky už to nabírá na obrátkách a člověka to vtáhne ani neví jak. Příběh se mi moc líbil, přišel mi neotřelý a hned mě vtáhla atmosféra, kterou autorka velmi dobře vykreslila. Moc se mi líbí i téma žen a jejich (ne)viditelnosti ve společnosti v této době.

27.05.2023 5 z 5