klaraskolkova klaraskolkova komentáře u knih

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Příjemné, oddychové čtení, kniha je určitě velmi čtivá, nicméně celou knihu vlastně čekáte hlavně na to, abyste se dozvěděli, co se stalo na tom grilování!

06.08.2019 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Pro vilu Tugendhat mám slabost a v knize je popsaná precizně, pečlivě vybranými slovy, člověk má téměř pocit, že právě sám sedí v křesílku Liesel ve Skleněném pokoji... popis prostředí je pro mě možná i o krapet zajímavější než samotný příběh, který je ale velmi silný a zdařile podaný. Nejvíce mě zaujala postava Hany.

06.08.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Pro mě zatím nejlepší kniha od Aleny Mornštajnové! Dějové linky se zajímavě proplétaly, postupně do sebe začaly zapadat a naprosto mě strhly. Přečteno jedním dechem za víkend :-)

06.08.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nejlepší víkend je moje druhá knížka od Hartla. První byly Okamžiky štěstí, které mě příliš nezaujaly a váhala jsem proto, jestli sáhnout i po další knížce.
Nakonec pro mě kniha byla příjemným překvapením, i když jsem se s žádnou z postav úplně neztotožnila. Jak zde již někdo psal, kniha ukazuje hlavně to, jak se v životě nevyplácí lhát.
Celkově je to příjemné oddechové čtení na léto.

09.07.2019 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Ze začátku mě kniha vůbec nenadchla, děj se vlekl a přemýšlela jsem, že knihu vůbec nedočtu. Po nástupu Yasmin a Ruby do náklaďáku ale kniha získala správnou šťávu a četla jsem ji jedním dechem. Nádherné vylíčení aljašského mrazu a země nikoho, navíc ozvláštněné popisem Rubyiny hluchoty. Nejvyšší hodnocení nedávám jen kvůli pro mě slabšímu začátku.

29.04.2019 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Původně jsem chtěla dát tři hvězdičky, dojem lehce spravila až druhá třetina knížky. Námět je slibný - mrtvé tělo sestavené z šesti obětí - ale knížka mi nepřišla kdovíjak čtivá. Většina postav (kromě Edmundse) je nesympatická a chová se často nepochopitelně, nejvíc nesympatická je vyšetřovatelka Baxterová. Hodně jsem se těšila na Loutkáře, teď ovšem váhám, jestli se do něj mám pouštět.

25.03.2019 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knížka se rychle a dobře čte, což o to. Ale... Zaprvé mi vadilo příliš mnoho až nerealistických zvratů a hlavně, neměla jsem vůbec po dočtení jedné části chuť číst stejný příběh znovu (byť z pohledu jiné postavy). Pro mě tedy zejména díky pozitivním doporučením, kvůli kterým jsem si knížku půjčila, spíš zklamání. Byla to moje první knížka od Hartla, nechci ho zavrhovat, asi mu dám ještě šanci s jinou knihou.

26.01.2019 2 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Úžasné, tleskám! Po Dívce, již jsi tu zanechal další silný a čtivý příběh, smutný, emotivní, naštěstí s dobrým koncem.

26.01.2019 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha není špatná. Je to spíš taková oddechovka, vyloženě převratné myšlenky v ní nenajdete. Ale že bych se k ní vrátila, to asi spíš ne. Knížku doporučuji vyloženě v létě k vodě nebo při situaci, kdy nechcete o ničem moc přemýšlet. Nářečí mi nevadilo, naopak lépe vystihlo prostředí.

27.10.2018 3 z 5

Myšlenkové mapy Myšlenkové mapy Tony Buzan

Pro všechny, kteří o myšlenkových mapách nic nevědí a chtějí získat základní informace a souvislosti, je to asi vhodné. Nicméně jsem po přečtení knihy nedokázala poznatky aplikovat do praxe. Navíc mi přišlo, že v některých fázích už se kniha až zbytečně opakuje.

27.10.2018 2 z 5

Jak se zbavit Castra - Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce Jak se zbavit Castra - Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce Jaroslav Fiala

Zajímavá kniha, obsahuje nejen klíčové události a souvislosti, ale i drobnější, méně významné, ale o to zajímavější detaily. Je vidět, že autor má opravdu přehled a ví, o čem píše. Pro všechny, kteří se zajímají o Latinskou Ameriku (ale řekla bych i pro všechny ostatní, protože kniha se v souvislostech hodně dotýká Československa) doporučuji!

Madeira Madeira Rolf Goetz

Inspirativní a řekla bych téměř nezbytný průvodce, který hodně usnadní plánování výletů po Madeiře. Popisy jsou výstižné, včetně náročnosti trasy, časové náročnosti, možností občerstvení, dostupností autobusem z hlavního města. Nechybí mapky a doplňující informace k ostrovu. Doporučuji!

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherný příběh, napsaný velmi čtivou formou. Pohled na druhou světovou válku z jiného úhlu.