kkouzlo kkouzlo komentáře u knih

Ke knize jsem se vrátila s dětmi, je zajímavý, jak rozlišný pohled na děj mám já, osmiletý a pětiletý - každý si vezme to své :) přečteno asi za týden, kluci nadšený a já si ráda přečetla znovu.

26.04.2021 4 z 5

Převážně zdvořilý Leopold Převážně zdvořilý Leopold Michal Viewegh

Tímto končím s Vieweghem...už se to fkat nedá.
Knihu mi půjčila tchýně, která měla problém ji dočíst, já ji dočetla jen proto, že se mi hodí do výzvy

12.04.2021 1 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knihu jsem začala číst bez větších očekávání, koupila jsem ji spíš proto, že všude "vyskakuje", aniž bych přesně věděla, o čem má být, a velmi se mi líbila. Připomínala mi knihu Podbrdské ženy, ale lokalita je více specifická. Četlo se mi dobře, děj prostě plynul, žádné dramatické scény. Nyní přemýšlím, zda se hned pustit do druhého dílu.

24.03.2021 5 z 5

Bajky (výběr) Bajky (výběr) Jean De La Fontaine

Bajky jsem vlastně nikdy nečetla, až teď svým dětem, na přání, protože je měli v čítance. A vůbec nechápu, proč jsem si je nikdy nepůjčila. Pravděpodobně si v budoucnu půjčím jiné vydání, jen pro sebe. Pro děti hezké obrázky, krátké texty, před spaním ideál.

12.03.2021 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem začala číst naprosto bez očekávání, ani jsem nevěděla, o čem má být, prostě jsem ji dostala. A musím říct, že něco tak čtivého, kdy jsem byla vtažena do děje a nešlo přestat, jsem dlouho nečetla. Takže jsem ji přečetla za jediný den. Určitě se chystám i na další knihy autorky.

09.03.2021 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Kniha celkem číhá, ale víc než hlavní hrdinka mě zajímal osud její sestry. Alice nebyla příliš sympatická postava.

07.03.2021 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Asi jsem čekala mnohem víc. Příběh se mě dotýkal jako matky, ale přesto velmi vzdáleně, čekala jsem (vzhledem k tématu) mnohem větší intenzitu emocí. Problém s orientací v kapitolách (kdo je kdo?) mi vydržel asi do poloviny knihy, bohužel, mohla být uspořádána lépe.

22.02.2021 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Kniha mě nečekaně zaujala, ženy jsme nelitovala a mé sympatie si nezískaly, ale příběh se mi velmi líbil. Možná tím, že Brdy jsou mé oblíbené a na Žďáru jsme byla několikrát. A také se mi vybavovalo vyprávění babičky o válce, životu na statku a osudech lidí od nás z vesnice.

03.02.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Oddechovka, když nemáte sílu číst nic náročnějšího :) ostatní knihy autora mě ale zaujaly víc

30.01.2021 3 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Oproti prvnímu dílu slabší, ale stále oddychovka, děj mi přišel zbytečně natahovaný, uvidíme co třetí díl. V mezičase jsem si pustila i film...a měla jsem zůstat jen u knížek :)

28.01.2021 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Knihu jsem objevila díky Čtenářské výzvě, prima oddechovka pro náročný leden. Až teď zjišťuji z ostatních komentářů , že existuje film a další díly...to zkusím

23.01.2021

Fína a Zef: Příběh surikat Fína a Zef: Příběh surikat Ivona Březinová

Kniha pro děti, u nás velký úspěch vzhledem k tématu surikaty. Děti se dozví nové zajímavosti. Mínusem je málo stránek, plusem "pracovní sešit" ke knize.

05.01.2021 4 z 5

Deník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň Deník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň Iva Lecká

Nenáročná kniha, ke které bych se nedostala nebýt Čtenářské výzvy 2020. Pohodové čtení o tom, co zná každá matka :)

24.06.2020 3 z 5

Další prevít? Jen to ne! Další prevít? Jen to ne! Simon Brett

V tomhle díle mi vadilo "nové mimino", ale jinak zase super relax :)

03.03.2014 3 z 5

Prevítovy první krůčky Prevítovy první krůčky Simon Brett

Jako téměř každý druhý díl je slabší než první, ale super oddech na rodičovské dovolené pro vyčerpanou a často zoufalou matku ;-)

10.02.2014 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Prvně jsem si knihu půjčila a vrátila bez přečtení - chyba!! Děj byl velmi poutavý, členitý a rychle čtivý, nedalo se přestat :-) během čtení jsem často přemýšlela, co je relatila a co pouze fantazie autorky. Překvapivý konec. O problematice bohyň si určitě vyhledám další informace a zdroje.

12.01.2014 5 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Knihu jsem četla, stejně jako všechny od Viewegha, nicméně mě zaskočila směs pocitů, které si asi nikdo z nás, kdo to nezažil, nedokáže představit. Chvílemi jsem si ale říkala, že tenhle deník si měl Viewegh nechat v šuplíku, možná až příliš osobní na vydání.

08.11.2013 4 z 5

Vyčuraná máma Vyčuraná máma Laurie Kilmartin

Za mě nejslabší kniha o mateřství, rodičovství. Nicméně neurazí.

05.11.2013 3 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Ke knize jsem se náhodou vrátila po cca osmi letech, kdy jsem ji četla poprvé a musím říct, že až teď jsem ji asi více pochopila a docenila... Nicméně za mě klasický čtivý Viewegh, pro mě oddechovka.

17.09.2013 3 z 5

Co tě nezabije... Co tě nezabije... Alison Craig

Jako matka jsem se občas zasmála, ale za nějaké vrcholné dílo, které musí přečíst každý a musí být v mé knihovně, tuhle knihu rozhodně nepovažuji.

17.09.2013 3 z 5