Kikty Kikty komentáře u knih

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Klasická fajn detektivka. Výborně se četla, uvěřitelné postavy, pěkný popis děje. Trošku mi chyběla gradace, ale to je jen malý detail.

05.09.2022 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Stáhla jsem si to do čtečky v originále, že si procvičím aj a podívám se, o čem že to všichni pořád tak melou. Styl, kterým je knížka napsaná, byl pro mě opravdovým utrpením (viz. vnitřní bohyně a protáčení očí, nebo všechny ty výrazy typu Oh my...).
Dala jsem asi prvních 50 stránek, pak jsem jich přelistovala asi 100 (a stále se tam opakovalo to samé "Já tě chci, ale nemůžu, jsem zlý kluk" "Já tě chci, ale jsem moz nezkušená holka" a bla bla bla), poté ještě pár (ano, opravdu jsem čekala, jestli se tam začne dít aspoň něco trochu zajímavého). Ehm ne. Nezačalo. Zajímalo by mě, o čem bylo zbylých x set stránek a následné další dva díly. A nebo radši ne :D

Ta jedna hvězdička je za film, který byl podle knížky natočený, na který jsem šla s kamarádkou a
který byl oproti svoji předloze o hodně lépe stravitelný.

20.03.2015 1 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Souhlasím s některými komentáři tady. Některé pasáže zbytečně dlouhé a tam, kde by to bylo potřeba (konec), je autorka se vším strašně rychle hotová :) Škoda.
Nicméně to nic nemění na tom, že zbytek byl dobrý. Ať už jde o výběr prostředí, nápad s božstvem nebo miláčka Imbuse.

14.03.2023 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Taková... neurazí, nenadchne.

26.06.2018 3 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Pro mě nic moc zajímavé téma, ale jazyk, kterým je knížka napsaná, je naprosto super. Cynický a suchý humor "doktora House" mě bavil.

17.02.2019 3 z 5

Pana Lustiga si nesmírně vážím. Je neuvěřitelné, čím vším prošel a jakým skvělým člověkem i přes tu všechnu hrůzu zůstal.
To nic nemění na tom, že mi jeho knížky nějak nesednou...

20.03.2015 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Jsem zvědavá, jestli se nějaké jiné knížce v rámci žánru krimi povede překonat Sněhuláka.
Ale vidím to tak, že spíš ne :)

20.03.2015 5 z 5

Skvělá odpočinková kniha. Já jsem se řehtala tak, až se po mně otáčela celá pláž. Na dovolenou ideální.

20.03.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Co říci. Tímhle dílem odstartovala jedna velká kapitola mého dětství.
J.K. Rowling stvořila nádherný nový svět a knížce dala všechno, co by měla mít.
Láska k Harrymu trvá dodnes a je možná ještě o něco silnější než v době, kdy jsme s kámoškama pobíhaly po zahradě v černých ručnících a metaly kouzla pomocí dřevěných klacků :)))

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Za mě ne. Extrémně dlouhé pasáže, které kdyby v knížce nebyly, nic by se nestalo. Často jsem je jen přelítávala očima, což normálně u knížek nedělám. Co se vlastně stalo je pak odbyto na pár stránkách a konec.
Jsem ale zvědavá na seriál.

05.09.2022 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Ladislav prostě umí. Jeho humor mi je opravdu blízký :)

08.01.2022 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

(SPOILER) Vahala jsem mezi 3-4 hvězdičkami, nakonec dávám 4, ale je to spis na 3,5. Upoutávka na knížku byla více než lákavá, jak se píše v samotném hodnocení, připomínalo to 10 malých černoušků, které já zbožňuji. Knížka se čte sama, má spád, krátké kapitoly, jasný děj. Nicméně to, na co celou dobu čekáte (tedy ta mrtvola slibovaná na obalu a atmosféra strachu), přijde až téměř na konci a najednou je za par stránek hotovo… Škoda. Ale jako oddechovka výborné.

08.01.2022 4 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Podoba s Sherlockem opravdu veliká. Nicméně velmi pěkně a poutavě napsáno a musela jsem si dělit kapitoly na dny, abych to nepřečetla tak rychle :)

07.10.2018 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

A já myslela, že Šifru ani Anděli nic překonat nemůže.
Může. Inferno považuji za nejlepší Brownovu knížku vůbec.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kdybych měla volit českou knihu mého srdce, byl by na prvním místě Saturnin, na druhém Saturnin a na třetím Saturnin.

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Tak tohle mi nějak nesedlo. Upřímně, ani nevím proč.

08.01.2022 2 z 5

Dozvuky mých lásek Dozvuky mých lásek Graeme Simsion

Tak co si budeme. Po Projektu manželka jsem čekala další skvělé dílo. Což se nestalo. Knížka není špatná, je to oddechové čtení, řekla bych určené pro starší generaci a lidi, co už mají v manželství něco odžito. Nicméně jako relax proč ne.

07.02.2018 3 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Velmi vtipná svižná knížka s neuvěřitelně sympatickým hlavním hrdinou. Kdybych mohla, dám těch hvězdiček i 6, opravdu vydařené :)

01.06.2017 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Po Sněhulákovi moje moje druhá nejoblíbenější Holeovka.
Boží, boží, boží.

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Ano, jsou to románky pro teen holky. Ano, jsou si ty příběhy podobné jako vejce vejci.
Nicméně Lenka Lanczová je píše autenticky, poutavě a vtipně.
Konkrétně Náhradní princ byl jednou z mých nejoblíbenějších a občas se k ní vracím :)

20.03.2015 4 z 5