kelve kelve komentáře u knih

Svědectví Svědectví Stephen King

Velice dobrá kniha. Poutavá osa příběhu. Čtená téměř jedním dechem. Po přečtení Svědectví jsem se pustila do čtení knihy Den Trifidů... a osa této knihy mi připomínala Svědectví ... Obě knihy jsou velice poutavé.

08.08.2011 5 z 5

Velice pěkná kniha. Jedna z mála u kterých jsem se smála nahlas.

20.07.2017 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Asi všichni známe zfilmovanou verzi. Takže můsím říct, že po opětovném přečtení knihy pátého dílu, jsem uznala, že kniha je daleko lepší než film. Ve filmu není vše a tak zde najdete i pár "scén" a situací, které ve filmu nejsou. Ráda se ke knihám HP vracím. Je to svět fantazie a kouzel, který baví.

17.06.2014 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Vzala jsem tuto knihu do ruky a velice dobře se mi četla. Oceňuji, že je kniha napsaná lehce a u většiny pasáží jsem se smála. Málo která romantická kniha dokáže rozemát. Čtěnář v této knize nesmí hledat hlubohou myšlenu. Je to prostě povedená oddychovka.

17.06.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Do čtení této knihy jsem se dala s píše donucením (to proto, že jsem si knihu sama nevybrala, ale dostala ji darem), ale... musím říci, že mě kniha svým způsobem nadchla. Autorce vytýkám opakování pár "scén" - obrazů. Co bych chtěla říci, že více mě zaujal psychologický podtext než samotné a někdy až zdlouhavé popisy "erotických" scén a různých technik. Pohanila bych překlad názvu knihy - spíše by se hodilo Padesát odstínu pana Greye - což asi bude vystihovat celkovou trilogii. Co bych naopak vyzdvihla je velice podaření český překlad. Můžu říci, že se těším na další díly, jsem zvědavá jak se bude vztah vyvíjet. Celkové hodnocení je tedy 4* a to díky velice čtivému překladu.

25.05.2013 4 z 5

Paleček Paleček František Hrubín

Jedno z načasových leporel. Veice rádi se kněmu vracíme.

20.04.2013 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velmi pěkná kniha. Přinutí Vás zamyslet se nad tím, kam i náš svět se ubírá... Nikdy nevíme jak se kdo zachová a v jaké situaci...Víra v dobro a lepší svět.

03.08.2019 5 z 5

Trajekt Trajekt Mats Strandberg

Kniha na mě nezapůsobila.

07.12.2018 odpad!

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Velmi pěkný detektivní příběh.

07.12.2018 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Letopisy královské komory - nezklamaly. Důvtipný a logicky napínavý příběh královského písaře Jiřího Adama z Dobrodína. Krásně se četlo.

26.11.2018 5 z 5

Běží liška k Táboru Běží liška k Táboru Ferdinand Krch

Po letech jsem opět vytáhla z knihovny a zadívala se spíše na obrázky než na říkadla.

20.04.2013 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Ahoj, vyprávění přípěhu Deseti malých černoušků, jsem poprvé zažila na noční hře na táboře, když jsem byla menší. K přečtení knihy jsem se dostat až teď a mohu ji vřele doporučit. Sami si v průběhu čtení můžete vytvářet vlasntí verze jak to asi mohlo být. Ráda bych viděla i divadelní hru..tedy pokud ji některá herecká společnost nastuduje. Je to velice zajimávý příběh s naprosto promyšleným dějem.

15.05.2012 5 z 5

Cirkus zlodějů a tombola zkázy Cirkus zlodějů a tombola zkázy William Sutcliffe

Jednoduchý příběh, hezký napsaný, pro začínající čtenáře tak akorát.

15.05.2017 4 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Moje první od tohoto autora a musím říci, že mě pobavila :-)

28.03.2017 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Hezký zpracovaná, čte se dobře. Pro dospělého čtenáře jako oddychovka. Pěkně propojené pohádkové postavy.

23.02.2017 4 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Moje první detektivka od českého auta a musím napsat, že se velice líbila. Pravděpodobně se stane mým oblíbeným autorem.

01.03.2015 5 z 5

Říše divů Říše divů Robert B. Parker

Příjemně se četla. Příběh i zápletka je dobrá. Možná na někoho moc vulgarit, ale asi to patří ke slengu padouchů.

01.03.2015 5 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Ed McBain

Přečetla jsem za jednu noc. Možná proto dávám takové hodnocení.

24.02.2015 5 z 5

Krtkův týden Krtkův týden Michal Černík

CO se dá napsat k leporelu - krásné obrázky a verše co je doprovází tvoří celek, který si rád můj syn prohlíží nejen před spaním.

26.04.2013 5 z 5

Ferda Mravenec v cizích službách Ferda Mravenec v cizích službách Ondřej Sekora

Pro děti velice překná kniha - příběhy o Ferdovy jsou nestárnoucí. Synovi jsi čtu před usínáním a vždy mi ji ohlásí slovy Traaadáááá traaaadáááá :-)

09.04.2013 5 z 5