Keddie Keddie komentáře u knih

Příběh vzácné tabatěrky Příběh vzácné tabatěrky Marie Macková

Není to nijak zapeklitá detektivka. Přesto se mi líbila. Asi více než samotná zápletka se mi líbil popis prostředí a života v druhé polovině 19. století v Králíkách. Doufám, že se autorce povedou i její další historické romány (detektivky).

27.12.2016 5 z 5

Agatha Raisinová a zlý veterinář Agatha Raisinová a zlý veterinář M. C. Beaton (p)

Příjmené oddychové čtení.

08.06.2016 5 z 5

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Moc zajímavé. Obzvláště když se děj odehrává v místech, které velmi dobře znám.

08.06.2016 5 z 5

Sallyina dobrodružství Sallyina dobrodružství Pelham Grenville Wodehouse

Poněkud slabší román. Přece jen s Jeevsem se to srovnávat nedá.

18.03.2016 3 z 5

Achillova smrt Achillova smrt Boris Akunin (p)

Výborný román. Jen ten konec byl takový zvláštní. Nevím, co si o tom mám myslet. Ale líbil se mi i trochu netradiční postup, kdy polovina knihy je z pohledu zločince a polovina z pohledu detektiva.

09.03.2016 5 z 5

Čtvrtý jezdec Apokalypsy Čtvrtý jezdec Apokalypsy Hana Parkánová-Whitton

Musím říct, že knihu jsem zvládnul velmi rychle. První polovinu jsem se těšil na zajímavý příběh (mám rád historii, středověké hrady, tajmeství, ...). No a druhou polovinu jsem nechtěl uvěřit, že zápletka je tak neskutečná, nereálná a naivní. Připadal jsem si jak ten zlej pes, co pejskovi a kočičce sežral dort, ve kterém bylo od každého kousek: kousek historie, kousek romantické lásky, kousek tajemství, kousek napětí, ... Celkově to bylo ale nestravitelné.

21.02.2016 3 z 5

Leviatan Leviatan Boris Akunin (p)

Zatím nejlepší kniha o Fandorinovi. Trochu mi připomínal Hercula Poirot. I ten příběh byl takový komorní, ale přesto zajímavý a chvílemi i strhující. Zajímavé taky bylo sledovat příběh z pohledu různých postav. Už se těším na další díl.

17.02.2016 5 z 5

Vražedná mše Vražedná mše Jan Bauer

Tento díl celé série byl opravdu dobrý. Zajímavá zápletka, svižný děj. Jen konec byl nějak urychlen. Trochu mi to připomíná občasné zrychlené závěry u Vondrušky, kdy se zřejmě potřeboval vejít do předepsaného počtu stran. :-) Ale jinak mohu doporučit.

04.01.2016 5 z 5

Případ dárkové kazety Případ dárkové kazety Inna Rottová - Mirovská

Tak tohle jsem nedočetl. Když už podesáté Sabina za někým šla a vyslýchala ho a nic jiného se nedělo, knihu jsem odložil. Pro mne horzná nuda.

09.10.2015 2 z 5

Prostopášný modlitební mlýnek Prostopášný modlitební mlýnek Arto Paasilinna

Přece jen jsem od autora už četl lepší romány. Tenhle je takový hodně absurdní (což mne po přečtení předchozích románů ani nepřekvapuje), ale celkově méně vtipný. Určitě ale stojí za přečtení.

15.05.2015 4 z 5

Bezdomovec s titulem Bezdomovec s titulem Antonín Jirotka (p)

Kniha mne velmi pěkně připravila. Narazil jsem na ni při testování, jak se půjčují e-knihy v knihovně a nic jsem od ní neočekával. Ale krátké povídky byly velmi dobře čitelné, vtipné a se zajímavými zvraty. Prostě jednoduché čtení před spaním.

14.05.2015 5 z 5

Vraždy v lepší společnosti Vraždy v lepší společnosti Michal Fieber (p)

Dvě kratší novely s podobným námětem. Taková pohodová česká detektivka, která pobaví. Doporučuji.

09.02.2015 5 z 5

Chlupatý sluha pana faráře Chlupatý sluha pana faráře Arto Paasilinna

Myslím, že tohle byla zatím autorova nejméně veselá kniha, co jsem četl. I když i u ní jsem se mnohokrát zasmál. Ale popis stavu Ruska po rozpadu Sovětského svazu byl trochu neradostný. Ale jinak výborná kniha.

08.11.2014 5 z 5

Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen Inna Rottová - Mirovská

Tak tuhle knihu jsem nedočetl. Jak jsem si pochvaloval autorčiny povídky, tak román mne udolal. Odehrává se v jednom bytě, kam přicházejí postupně ženy, které "detektivkyně" postupně zpovídá. Dal jsem půlku a nudou jsem se mohl ukousat.

29.09.2014 2 z 5

Zásah šikovné tchyně Zásah šikovné tchyně Inna Rottová - Mirovská

Zatím nejlepší díl "tchýně", kterou jsem četl. Autorka už vybrousila svůj povídkový styl. Nejde v nich o vraždy nebo jiné závažné zločiny a přesto se u čtení nenudím.

14.09.2014 5 z 5

Případy šikovné tchyně Případy šikovné tchyně Inna Rottová - Mirovská

V povídkách je autorka ještě lepší než v delších novelách. Jednotlivé příběhy jsou krátké a tak trochu jiné oproti normálním detektivkám.

04.09.2014 4 z 5

Dcera atraktivního nebožtíka Dcera atraktivního nebožtíka Inna Rottová - Mirovská

Mám rád knihy vyprávěné v ich formě. Takže tahle se mi líbila. Oba příběhy jsou celkem jednoduché, nekomplikované, bez překvapivých zvratů.

29.08.2014 4 z 5

Vraždy v zákulisí Vraždy v zákulisí Miloš Smetana

Kniha se četla celkem dobře. Trochu mi vadilo, že k odhalení vraha došlo tak nějak náhodou v závěru knihy.

25.08.2014 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Tenhle román manželka náhodně půjčila v knihovně. Ale protože manželce se nemá odporovat, nakoukl jsem do ní. A musím říci, že jsem z ní byl nadšen. Sice byla dost temná a duchařská, ale četl jsem jí jedním dechem. Jen ten konec vypadal, jako když končí první díl.

30.07.2014 5 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Opět výborný historický román. Konečně vydavatel či autor přišel k rozumu a přestal trvat na 250 stránkách. Díky tomu není konec useknutý, ale dodělaný do konce (díky tomu má kniha téměř 300 stran).

19.07.2014 5 z 5