Katys96 Katys96 komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

První knížka od Patrika Hartla. A rozhodně ne poslední.
Mám takové knížky ráda. V poslední době se roztrhl pytel s thrillery, hororovými příběhy apod. Ne že bych je neměla ráda ale psaní tohle autora je příjemná změna.
Vypráví o několika rodinách a jeho vyprávění je vtipné, upřímné, realistické prostě ze života.
Nikde nepíše: A žili spolu šťastně až do smrti ... říká to tak, jak to v životě chodí. A to se mi líbí.
Co se mi nejvíce líbilo, byla doba do které autor tento příběh zasadil. Co se týká příběhu nejvíce se mě dotknul příběh Taťány, která se zamilovala do své kamarádky, která zůstala v Paříži takže nemohly být spolu.
Oddychová kniha, která stojí za přečtení.

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Strašně jsem se na knížku těšila.
A po velice dlouhé době jsem knížku přečetla doslova za jeden den a jedním dechem.
Možná jsem čekala, že se budu víc bát. V tom musím souhlasit s některými komentáři tady.
Ale jinak to je povedený příběh se zajímavým námětem za ten rozhodně tleskám.

16.06.2019

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Jsou knihy, které po pár stránkách zaklapnete a za půl roku je zkoušíte číst znovu.
To ale není případ této knihy. Zpočátku je to poklidné, nudné čtení ale potom co hlavní hrdinka začne tak trochu "šílet" to dostává zajímavé grády.
Chvilku jsem si nebyla jistá, jestli se Cass opravdu nezbláznila, protože všechno tomu nasvědčovalo.
Ale jak se říká, za vším hledej manžela, který se naoko chová mile, přitom je to hajzl, který podvádí manželku.
Podle mě je to oddechové a velice hezké čtení. Zvláště teď v létě je to ideální čtení k vodě a drinku. Perfect summer day.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Na tuhle knížku jsem měla zálusk dlouho. A proto když jsem zjistila, že je v knihovně volná musela jsem ji mít.
Zpočátku se četla dobře. Byla jsem zvědavá, kdo že to vlastně unesl to dítě. Ale po pár stránkách, už jsem víceméně tušila jak to bude. Určitá předvídatelnost tam byla. Pak se ale všechno zvrtlo. A opět po několika stránkách jsem tak nějak tušila co se stane.
Předvídatelnost ale této knížce vůbec neuškodila. U jiného příběhu bych možná knihu zaklapla a začala číst jinou, ale tenhle příběh, to jak byl napsaný, jak sem se dokázala vcítit do postav, odsoudit je, politovat, nenávidět, mě bavilo. A konec? Otevřený a v člověku vyvolávající otázku: Co to sakra bylo? Já chci vědět co se dělo pak! Super.

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Autor mě opět nezklamal. Pěkné čtení, knihu jsem nemohla odložit.

26.09.2018 5 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Nebylo to vůbec špatné

03.09.2018 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Už dlouho jsem měla na knížku zálusk a tak, když se mi konečně dostala do ruky, jsem se do ní pustila.
Pan Bryndza píše vážně dobře.Líbí se mi jeho styl psaní.To jak popisuje detaily a celkově celý příběh.
Mám ráda když do konce nevím kdo to vlastně udělal.A tady jsem to skutečně nevěděla.
Takže rozhodně nelituji času,který jsem strávila čtením této knížky.

15.08.2017

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

No pokud mám být upřímná tak nechápu to označení bestseller.
Knížka se četla fajn,byla dobře napsaná ale ten děj!Když jsem ji držela v ruce říkám páni to bude něco, ale buď jsem měla velká očekávání nebo to prostě nebylo dobré.
Pro mě prostě průměr,žádná dramatická zápletka,žádná postava se kterou bych se mohla ztotožnit a naopak žádná postava kterou bych mohla nenávidět.
Ač nejsem velký fanda Dívky ve vlaku měla lepší zápletku a vyvrcholení než Dokonalý cizinec.

15.08.2017

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Z úst mi to přímo ukradl MarVo86.Nevím jestli to bylo mým vysokým očekáváním ale zklamalo mě to což mě mrzí.Asi vážně platí čím větší mediální humbuk tím horší kniha.
Zaujal mě jen konec ten byl v celku fajn.

01.06.2017 odpad!

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Temné kouty byla moje první knížka od této autorky a musím říct,že mě vážně překvapila.
Mám ráda takové příběhy kdy do konce nevíte kdo to vlastně udělal.
Této autorce tleskám.Vážně protože ačkoliv jsem náročný čtenář podařilo se jí donutit mě číst až do 2 hodin do rána ačkoliv jsem ráno brzy vstávala (a nakonec jsem samozřejmě zaspala) ale nelituji toho.
Někomu se možná hlavní hrdinka nebude zamlouvat ale mně se líbila a tak trochu jsem se s ní ztotožnila což mi dalo možnost prožívat to všechno skoro jako by se to stalo mě.

31.05.2017 5 z 5

Memento Memento Radek John

Tuto knihu jsme měli v povinné četbě k maturite ale ja si ji přečetla z vlastní iniciativy.
I kdyz jsem četla My děti ze stanice ZOO a videla film,knizka me tolik nezasahla jako tato.
Nedokazu rict proč ale nejspise to bylo temi reportažními prvky,ktere mi ze zacatku vadily ale pote jsem si zvykla.
Je to hluboký příběh,který bych doporučovala přečíst nejen dospívajícím ale i rodičům,pokud knihu samozdřejmě nečetli uz na SŠ.
Ze začátku se mi moc dobře kniha nečetla.Nevěděla jsem co se odehrava ted a co v minulosti musela jsem číst velmi pozorně.
Musim ale říct,že mě Radek John mile překvapil.Rozhodně to není posledni kniha kterou jsem od něj četla.

02.01.2017

Carrie Carrie Stephen King

První kniha kterou jsem od autora četla.Věděla jsem,že je Stephen King oblíbený autor ale nevěděla jsem s jakou lehkostí,jednoduchostí ale zároveň dramatičností popsal jednoduchý a velmi dobrý příběh.
Příjemně mě tato kniha překvapila a v nejbližší době plánuji kouknout i na film.verzi.

02.01.2017 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Hlavním motivem proč jsem si knihu přečetla bylo její film.zpracování.
Ale nelituji toho.Jane Austen vylíčila příběh s nádherou, ladností a taky citem.
Byla a stále je to jedna z knih, u které když dočtete poslední stránku a zavřete knihu ještě malou chvilku musíte sedět a přemýšlet jestli tu knihu nečíst znovu.
Nejsem vyloženě romantický typ ale pan Darcy je zřejmě typ muže, kterého dnes už nepotkáte.
Pýcha a předsudek nesmí chybět v žádné knihovně.

25.07.2016

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Knížka mě bohužel nijak neoslovila.Četla jsem ji na doporučení mé kamarádky, které se moc líbila.Mě však kniha zklamala.Nečetla se mi vůbec dobře a to je pro mne hlavní znak toho že se mi kniha vážně líbí ale dala jsem jí šanci.
Viděla.jsem.dokonce.i filmovou adaptaci ale bohužel ani potom mě kniha nijak neoslovila.
Nejlepší na filmovém.zpracování byl snad jen výkon pana Hrušinského v hlavní roli.

25.07.2016

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Když jsem knížku držela v ruce byla jsem vzrušená a strašně natěšená.Díky skvělé reklamě a taky doporučení od kamarádů jsem se tedy vyloženě těšila, dalo by se říct jako dítě na Ježíška.Nedá se říct, že by mě knížka zklamala ale také mě nenadchla.Stručně řečeno díky obrovské reklamě a obrovskému poprasku ve stylu BESTSELLER jsem zkrátka čekala o mnoho více.

17.07.2016