Kathyss Kathyss komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha je naprosto úžasná! Nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem jí jedním dechem. Naprosto mě uchvátila, vtáhla do sebe, cítila jsem všechny ty emoce co vyzařovala. Úžasně napsaná, nádherně popsaný děj, ale také hrozně smutný. Od začátku do konce je to prostě směs citů, krásných a nešťastných zároveň. Sice jsem doufala v jiný konec - naděje umírá poslední, ale autorka za alespoň zakončila docela jemně, tedy pro mě jako milovníka happyendů. :-) Knihu určitě všem doporučuji, je v ní nějaké to životní moudro a člověk přehodnotí v životě pár věcí, krásné!

02.01.2014 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nikdy jsem žádnou knihu nečetla vícekrát, ale už teď vím, že Alchymistu si přečtu určitě znovu. Pro mě to bylo nádherné čtení, které mi zanechalo úsměv na rtech. :)

20.09.2020 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Jedna z mých nejoblíbenějších. Jsem opravdu ráda, že jsem se k ní dostala. Z příběhu čiší emoce, příběh skvělý, dobře se to čte.

04.08.2013 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, uplně jsem se do toho vžila. Doporučuji přečíst.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Mě tahle kniha zrovna moc neoslovila, dočetla jsem jí jen proto, že byla k maturitě, moc mě to neohromilo.

04.08.2013 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jedna z nejoblíbenějších knížek. Kniha plná zamyšlení. Poprvé jsem Malého prince četla asi ve 12 letech, samozřejmě něco víc jsem v ní pochytila až později. :) Takže opravdu nejen knížka pro děti, ale hlavně pro dospělé.

04.08.2013 5 z 5

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Kniha opravdu zaujme a člověk jí přečte jedním dechem a pak se nad těmito skutečnostmi musí zamyslet. Ze začátku se zdá naivní, ale vymývání mozku od dlouholetého přítele pomoci pěstí a výhružek je asi opravdu reálné. Obdivuju, že i když těžce, dokázala začít znovu žít..

08.01.2016 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Přečteno hned, kniha co mě bavila, vtáhla do sebe a už nepustila. :-) Oproti 50 odstínům opravdu jiný šálek čaje, dobře napsané a vzrušující. :-)

02.01.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Mě se to prostě líbilo, přečteno za 2 dny a byla jsem z knihy nadšená.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Za mě ne,z novu bych do ní opravdu nešla. Každá stránka byla utrpením. A fakt, že jsem z této knihy maturovala, mi na pozitivním vztahu k tomuto dílu moc nepomohlo. :-D

04.08.2013 2 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Jedna z nejoblíbenějších knih. Pro mě parádní počteníčko. Film také skvělý, doporučuji oboje.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha, kterou lidé budou milovat nebo nenávidět. Příběh se mi líbil, i mě to bavilo a přikláním se spíš ke skupině lidí, kterým se kniha líbila. Ale musím přiznat, že pasáže, kde se na 10 stránkách popisovaly různé přehozy apod, jsem přeskakovala (ačkoliv v jinde bych to asi nikde neudělala).

04.08.2013 3 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Kniha mě děsně bavila. V půlce knihy už asi každý správně tipne, kdo je vrah, ale vůbec mi to nevadilo. Bavilo mě číst dál. Dobrý příběh.

20.05.2020 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Škoda, že je k dispozici max 5 hvzdiček :(
Opravdu se mi to hodně líbilo, krásné počtení. Nemohla jsem se skoro od knihy od trhnout. Lepší než první díl. :)

07.03.2014 5 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Kniha hrozně super a bavila mě, ale druhá půlka? Hrozně mě zklamala. Bylo to šíleně předvídatelné, všechny ty náhody. Úplně jsem kvůli tomu přišla o ten pocit "ježiš jak to dopadne", "co bude dál", prostě žádné napětí. Bylo to jako pohádka. A já mám happyendy ráda, ale tohle bylo i na mě moc.

20.01.2014 3 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Sylvia Day

Knížku jsem opravdu žrala, přečtené najednou, dobrý příběh, bavilo mě to a už se těším na další díl, abych konečně věděla jak to nakonec všechno dopadne. :)

11.01.2014 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Jsem opačného názoru než většina lidí teda. Kniha se mi líbila, přečetla jsem jí za 3 dny, ale lepší jak jednička teda určitě ne. Pro mě to chvílemi bylo docela nudné a rozhodně nekončila takovou zápletkou, že by mě nutila přečíst si třetí díl (což neznamená, že si ho nepřečtu :-D).

04.08.2013 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Přelouskala jsem to kvůli maturitě a své potřebě dělat věci do konce. Ale nelíbilo se mi to, na to kolik to má stran mi to zabralo neuvěřitelně moc času.

04.08.2013 2 z 5

Dlouhý, Široký a Krátkozraký Dlouhý, Široký a Krátkozraký Zdeněk Svěrák

Nejlepší, nejlepší, nejlepší! Víc dodat nemusim :)

04.08.2013 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

vtipné, jednoduché a rychle přečteno

04.08.2013 4 z 5