katerinad katerinad komentáře u knih

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Po prvních pár stránkách jsem si říkala, achjo další erotickej hloupej román podle náznaků, pak se to ale změnilo, námět cestování mě nadchnul k tomu abych si knihu pořídila, takže když Cam nasedla do autobusu začalo se to konečně podobat tomu co jsem si představovala no a pak se objevil Andrew a bylo jasno. Co miluju na knížkách víc, než když mě rozbrečí, je to když mě dokážou rozesmát, což se téhle v mnoha situacích povedlo. Erotika jistě nechyběla, ale bylo to takovým normálním způsobem, ne jako někde kde si to spolu rozdávaj na každý třetí stránce. Konec knihy mě trochu zaskočil, jistě je to román a o lásce, takže klišé tam jistě je, ke konci mi však přišlo, že bylo moc přehnané, ale pak si řeknu, je to konec knihy, zaslouží si to a hlavní je celkový dojem, který po úvaze vůbec není špatný.

14.06.2014 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Nejdříve jsem viděla film, který jak si pamatuju mě zase tak moc nenadchnul, ted vím, že to byla chyba, kniha je skvělá a upřímně mě mrzelo, že jsem něco věděla už dopředu a nenechala se překvapit. Přesto kniha je moc dobře napsaná, děj je zajímavý a kniha je i vtipná, nepřátelství, které tam panuje a postupně se mění je úžasné. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

18.01.2014 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Přečtená během chvilky, krátká novelka k sérii, ve které jsem nikdy nad Azurkou moc nepřemýšlela. Ačkoliv by se mi líbilo víc, kdyby kniha byla o Cassianovi, ani takovéto poslední rozloučení s Drakie nebylo špatné. Líbilo se mi i zapojování Jacindy, které nebylo moc nucené, jen takové zmínky, jen bych chtěla vědět kdy přesně se tento příběh odehrál, před, během nebo po trilogii?

25.07.2014 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Jestli kniha byla slabší, než první díl, tak jsem si toho ani moc nevšimla. V první knize jsme se dozvěděli vše o systému a o soutěži, seznámili se s postavami, bylo to nové a vzrušující, když to tak řeknu. V Elitě jsme se přesunuli více k povinnostem princezny, politické situaci a samozřejmě dilematu Maxon nebo Aspen? City, které je lepší se hodně měnili. Situace mezi Americou, Maxonem a ostatními dívkami se neustále měnila, člověk pomalu nevěděl na čem je.
Během čtení jsem pociťovala takovou malou nejistotu, že by i America mohla být vyřazena, i když jsem věděla že to určitě nehrozí, přesto si myslím, že se to autorce povedlo dobře vyjádřit i v tak předvídatelné knize.
Král mě neuvěřitelně štval, stačilo mi to viditelné přehlížení, kterého se dopouštěl a to nemluvím o tom dalším. Upřímě doufám, že mu ve třetí knize dá někdo za uši.

26.04.2015 5 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Docela se mi to líbilo, i když Davy byla taková... opravdu hrát dokonale na všechny ty nástroje, zpívat, být oblíbená a ještě mít toho nejlepšího kluka ze školy, po kterém touží všechny ostatní holky. Co já vím, třeba je někdo takhle nadaný, ale na literární postavu to nepůsobí zrovna nejlíp. Jasně je i možnost, že to bylo schválně udělané takhle, aby byl vidět ten kontrast, abychom viděli co všechno ztratila a jak se společnost i přes její "zázračnost" k ní otočila zády i když se člověk vlastně nijak nezměnil. Gen v sobě měl odjakživa, měli posuzovat její chování za celý její život a ne ji posuzovat jen proto, že má vraždící gen. Ale v tom j asi to neštěstí lidí.
Nakonec jsme mohli vidět, že její život není až tak dokonalý, když vynecháme celý vraždící gen, její přátelé stáli za houby, měli to v sobě i předtím. Nejvíc mě štvala Tori, možná měla strach, ale to neomlouvá jak se chovala ke své údajně nejlepší kamarádce, kterou znala celý život. Bylo celkem jasné, že bublina praskne a tak se i stalo.
Davy mě taky párkrát naštvala, pořád říkala, že není jako ostatní nositelé a odsuzovala je, i když mohli být ve stejné situaci jako ona. A pak když odsuzoval někdo ji, bylo z toho dotčená.
Nějak jsem se rozepsala, tak snad, abych to ukončila.
Kniha se mi líbila, přečtu si i další díl až vyjde, ale nevím co očekávat, přišlo mi, že tam nebyl hlavní problém, proti čemu bojují. Přišlo mi, že proti ničemu, jde jim jen o útěk a nestarají se, aby společnost napravili, ale možná to je hlavní odlišnost této knihy. Nikdo si nehraje na hrdiny, kvůli světu, převládá sobecká já, což si myslím, že je velmi lidské.

11.01.2015 5 z 5

Mechanický anjel Mechanický anjel Judith Rumelt

Musím říct, že když jsem začínala číst, myslela jsem si že na TMI to mít nebude a začátek tomu ani moc nenasvědčoval, ale pak jsem pokročila ve čtení, objevil se Will a Jem. Na konci jsem četla přímo s otevřenou pusou jaký to byl zvrat a pak co Tessa udělala, už jsem si fakt myslela, že to tak je. Nemám co vytknout, snad jen proměnlivé nálady Willa, ale i tak je to jedna z mých oblíbených postav v serii a jistě k tomu má své důvody, které se dozvím v druhém díle.

26.07.2014 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

kniha se mi líbila, moc dobře se četla, jen mi pak trochu vadilo celé vyznávání jejich lásky, stále dokola, možná to však bude tím, že mám raději části knih, kde se ke vztahu teprve schyluje, než ten samotný vztah na konci:)

11.07.2014 3 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

jako první se ke mě dostala filmová adaptace, která se mi líbila avšak film vždy trochu kazí požitek z knihy, když člověk ví co očekávat

02.06.2014 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

film byl trochu pozměněn, líbilo se mi obojí, jen možná film trochu víc, přišlo mi, že ve filmu byla láska a zlo čarodejnic větší

12.02.2014 3 z 5

Básník v báglu Básník v báglu Ivona Březinová

četla jsem ji ještě na základce, a musím říct že to byla jedna z nejlepších dívčích knížek co jsem četla

02.10.2013 5 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

U druhé knihy to už opravdu musím říct, že to mělo nevyužitý potenciál. První kniha byla super, i když mnozí právě si stěžovali na to nevyužití, ale já to brala, protože to byla první kniha, začátek, všechno bylo nové, muselo to srovnat. V Nespoutaných jsme se přiblížili k hnutí a konečně to vypadalo jako klasika, kdy hlavní hrdinka se přidá a bojuje a tak dále. Chvíli to tak vypadalo, ale nakonec se tam jen tak plácala. Celý problém s HTS probíhal někde v zadu a my z něho skoro nic neviděli, což mě trochu mrzí, protože pak jsem u čtení měla pocit: jej jak to se stalo, proč tak najednou. Mám pocit, že v první knize jsme se toho z politiky dozvěděli mnohem víc a to jsme nebyli ani v srdci hnutí. Vyřešené to bylo raz dva, na to jaký to byl problém a konec, ještě jsem se nerozhodla jestlo to bylo až moc růžové.
Co se týkalo Cadena, měla jsem ho asi raději než Seana a nebo možná stejně, těžko se mi to posuzuje, když je člověk neviděl vedle sebe a první knihu jsem četla skoro před rokem. Ale ke konci to taky s Cadenem bylo něco, to bylo možná až moc přehané.
Každopádně, kniha se mi líbila, dobře se četla a za mě má 4 hvězdy.

27.11.2015 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Jsem mírně zklamaná, ani ne tak dějem jako spíš celkovým dojmem. Zakončení nebylo tak zlé jak mnozí tvrdili, když nad tím přemýšlím chvilku déle po dočtení bylo to vlastně vyřešeno dobře. Zkusilo se to jednou cestou a nešlo to tak se zvolila jiná snad s lepším úspěchem. Spíš jsem nějak ten konec neprožívala, moc mě to nebralo, že bych byla přilepená na stránkách a nemohla jít spát, než to dočtu. Thomas mi místy přišel jako blb, celkově z knihy nemám žádné postavy co by mi nějak extra přirostli k srdci nebo si je nějak oblíbila, takže smrt některých postav jsem nijak neprožívala. Asi mi úplně nesedl styl autorova psaní.

22.09.2015 4 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Když jsem začínala číst byla jsem skeptická, názory nebyly nejlepší. Trochu mi trvalo, než jsem se zorientovala v jaké době se to odehrává, všechno znělo jako dávné doby králů a královen a pak jsem byla překvapená, že tomu tak není jen se vše ztratilo a lidé se znovu ocitli v takových podmínkách a je to vlastně budoucnost.
Kniha mě překvapila svou upřímností ohledně násílí během válek a zkaženosti lidí, což určitě působí lépe, i když jsou to hrozné věci. Rozhodně to není podáno jako pohádka, kde se o takových věcech nemluví jako kdyby neexistovaly.
Hrdinka, která je obyčejného vzhledu a chce být souzena podle svých činů místo vzhledu, i když občas tužba být krásnější se objevila, to ale nelze zazlívat, protože je to opět přirozené přát si někdy být lepší. Také musím říct, že kniha se nezabývá žádnou romantikou, což bylo plus a ani mi to nechybělo, užila jsem si to napětí a akce.
Nečekala jsem, že se mi bude tak líbit. Těším se na druhý díl, jen doufám, že se druhá kniha vyhne té strašné kupě chyb, která se v té první objevila. připadalo mi jako kdyby korektura ani neproběhla a věty byli občas divně uspořádané. To mi opravdu vadilo.

02.08.2015 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Kniha bezesporu příjemně napsaná, původní námět mě zaujal, ale později nějak unikl. Rychle se to seběhlo a dál nic. Čekala jsem co se stane, stále jsem čekala, už jsem byla za půlkou knihy a mé čekání pokračovalo. A potom se to stalo a já si říkala, to je všechno? Určitě tam bylo plno zajímavých témat na vyřešení, celou dobu to šlo pozvolna, moc se nedělo a ke konci se to všechno nahrnulo, ale vyřešil se jen jeden problém, když nepočítám Tima. Ráda bych třeba pokračovala v řešení problému s Nan, která se zachovala špatně a ne jako kamarádka. Ale utichlo to nějak, hlavní hrdinka se přenesla celkem lehce přes ztrátu a dál jí to zřejmě netrápilo, což mě překvapuje. Jistě hlavní problém byl určitě vážnější, ale i tak jsem čekala něco víc.
Takže kniha nebyla špatně napsaná jen tentokrát opravdu zřejmě určena pro ty čtenáře, kterým je určena a bohužel ta kategorie se na mě už nevztahuje.

06.08.2014 3 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Kniha byla lehce napsaná, četla se moc dobře, přesto mám pocit, že jsme se moc nedozvěděli, všechno bylo okrajové, čekala jsem že hlavní hrdinka více objeví své schopnosti, o kterým se na začátku mluvilo dost, ale pak to nějak utichlo, vím že je to jen první díl trilogie, takže se k tomu určitě ještě dostane. Jinak konec - útěk - mi přišel trochu divný, jako by to autorka ještě chtěla stihnout v první knize, ale už se jí to nechtělo moc psát.

08.06.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

těšila jsem se až si ji přečtu, moc pěkné, trochu mi to stylem nebo možná jen mým dojmem z knihy připomínalo knihu Ten, kdo stojí v koutě, která se mi taky ohromě líbila, je v nich něco o čem můžete přemýšlet, navíc když si u knihy i tak hezky popláčete co víc si přát

30.05.2014 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

opět jsem viděla nejdříve film to trochu kazí dojem z knihy, ale uvidím u druhého dílu, který jsem dosud neviděla a nejdříve si ho tedy přečtu

28.01.2014 4 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

v prvním dílu mi něco chybělo a už vím co, nemám ráda Willa, víc se mi líbí Cassian

05.12.2013 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

ze začátku jsem moc nadšená nebyla, ale pak mě to chytilo a líbilo se mi

02.10.2013 4 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Tento díl jsem četla skoro po roce od toho druhého a spoustu věcí jsem už zapomněla, dalo by se říct, že jsem na tom byla skoro jako Nora. Ze začátku mě to opravdu bavilo, líbilo se mi jak to bylo řešeno, každopádně kniha ztratila na své zajímavosti čím víc pokračovala, což neříkám že to bylo špatné. Oproti druhému dílu to bylo zlepšení, ale na první díl to stejně nemělo. Moc se toho neudálo, jednání ohledně toho, že Nora byla unesená a pak se najednou objeví, všichni se chovali tak lehkovážně jako by o nic nešlo a hlavně sama Nora.

11.01.2016 3 z 5