katerina4564 katerina4564 komentáře u knih

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Na sérii Bridgertonovi jsem se dostala po shlédnutí první série seriálu na Netflixu. Příběh Simona a Daphne je zasazen do doby, kdy ještě existovala mezi ženami a muži určitá úcta, debutantky se těšily na svoji první sezónu a na to, jak uloví nejlepší partii roku. V tomto díle se jeví jako nejlepší partie právě Simon, který s krásnou Daphne uzavře dohodu, že se budou vzájemně sobě dvořit, aby odehnali další nápadnice a nápadníky. Simon je zatvrzelý, že se nikdy neožení, jak je ale zřejmé od začátku, vše se zvrhne a utvoří s Daphne skutečný pár. Na happy end si musíme počkat až poté, co se Simon vypořádá se svými přísahami z mládí.
Díky seriálu jsem již měla hlavní postavy vizuálně utvořené. Díky tomu bylo čtení příjemnou oddechovkou bez nutnosti vytváření vizuálních stránek knihy.

19.06.2023

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Příběh psaný pohledem třech osob a zároveň prolínající dvě různá období - současnost a rok 1791. Téma bylinkářství, záhadná apatyka a trávení mužů pomocí jedů byla jednoznačná volba ke čtení. Malinko mě odrazovalo, že se jedná o autorčinu prvotinu, ale nakonec byl příběh skvělý, malinko mi trvalo se začíst, ale to je prostě dané stylem psaní každého autora. Příběh z minulosti není nikterak daleko od pravdy, nebylo takřka možné dříve otravu jedem odhalit, což autorka sama v závěru zmiňuje. Jediné malé mínus dávám za to, že se v dějových linkách Nelly a Elizy kryjí stejné věci, které už by nemusely být znovu zmiňovány. Mezi čtením detektivek a románů pro ženy, byla tato kniha příjemným odskočením k úplně jinému tématu.

18.06.2023 4 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Děj o ničem, od začátku do konce se řeší jedno a to samé. Budeme spolu x nebudeme spolu, zvládnu cizí dítě nebo nezvládnu. Opravdu mě překvapila hromada pozitivních recenzí, ale knihu jsem četla nejprve normálně a v půlce už jsem začala jen listovat, jestli najdu nějakou podstatu děje. Gia mi byla vysloveně protivná, na Rushe mám sporný názor. Závěr knihy je od začátku jasný, ale dalo by se to zkrátit na 100 stránek. Některé pasáže jsou opravdu zbytečné a nepodstatné.

16.06.2023 2 z 5

Spoutej mě Spoutej mě Hope Marks

Tragédie. Úvodem začnu tím, že jsem knihu nedočetla, občas se k ní zkusím vrátit, ale nejde to. Tak třeba za pár let.
Anotace, námět knihy kleptomanka vs. policajt zněla velmi zajímavě a k tomu česká autorka. Teď už vím, že to byla špatná investice. Snaha autorky přiblížit se světové tvorbě tím, že použije cizí jména, cizí prostředí... budiž. Ve chvíli kdy se Laura v minutě přihlásí na léčebný pobyt, nabývám dojmu, že jela na klasický český dětský tábor do kempu k řece, kde přespávala v chatičce, nesměla používat telefon, musela dodržovat režim, prostě jak vzpomínka na letní tábory. Do toho všeho je propletený sex, nejen drsný sex, ale naprosto nereálný, odpudivý sex mezi postavami, které mohli mít ve skutečnosti mnohem propracovanější příběh, vazby i city. Nevím zda dál v knížce nedojde k vývoji situace, ale rozhodně se to nechystám v nejbližších dnech zjišťovat. Autorce doporučuji pořádně si urovnat o jakém prostředí chce psát a přizpůsobit tomu i situace v knize, aby nedocházelo k již zmíněnému přesunu z Ameriky na dětský tábor do Čech. V jiných knihách s erotickým námětem cítíte vzrušení, chvění, napětí, ale v této knize jsem cítila pouze nutkání otočit stránky a přeskakovat sexuální scény. Tady není cítit ani žádná opravdová chemie a náboj mezi hlavními postavami.

14.06.2023 1 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Hooodně stránek (cca 70) jsem čekala co to vlastně bude za příběh, zprvu to totiž nebylo vůbec jasné a už mě to přestávalo bavit, ale vydržela jsem. Nicméně Milo a Maddies Maddie bych problém neměla, ale jméno Milo mi dělalo velký problém. Oslovování bratr a sestra mi místy přišlo úchylné, ale možná to bylo cílem autorky. Po přelouskání začátku jsem se do příběhu začetla. Byť je to nereálný příběh jako z pohádky, tak jsem si u toho pěkně odpočinula, akorát když už jsem si myslela, že dojde k opětovnému setkání a happy endu, tak mě totálně rozhodilo, že se vlastně všichni hlavní aktéři znají a měli se už setkat. Nicméně trochu přehnaně na mě působí, že Hazel vůbec přemýšlí o návratu a Felicity jí v tom intenzivně podporuje, to téhle pohádce malinko sráží body. Doporučuji přečíst kdo má romanticko-dobrodružnou povahu někde na dovolené
Závěrem ve čtečce obal knihy nevnímáte, ale v papírové verzi to musí být děsný

14.06.2023 3 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Úvodem stojí za zmínku, že se mi líbil začátek knihy, jakmile totiž na začátku přijde uchechtnutí, vypadá to celé nadějně. Stejně jako u jiných podobných příběhů už předem víte, jak kniha dopadne a že se spolu hlavní postavy dříve nebo později vyspí. Nicméně i tak mě tyto jednoduché příběhy baví. Levi a Presley chemie mezi nimi je zřejmá a zase se objevují prvky pošťuchování, které obě autorky skvěle umí popsat. Komplikace v podobě Tannera knihu určitě oživila, vždycky je lepší, když se do děje zamíchá někdo další. A když se vám tam přimíchá všetečka Fern, tak to je naprosto Dokonalá hra.

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Naprosto skvělé!! Od Vi Keeland jsem jako první četla Hříšné dopisy, na které jsem napsala negativní recenzi. Na další knihu od autorky jsem se tedy trochu déle chystala a teď toho nelituji. Název Alfa samec mě nejprve moc netáhl, ale řekla jsem si, že to vezmu podle abecedy. Použití původního názvu by bylo možná výstižnější.
Příběh Emerie a Drewa je jako pohádka protkaná humorem, humorem, kdy se při čtení knihy nahlas uchechtnete. Ty jejich naschvály a legrácky byly naprosto skvěle zpracované. Protichůdnost jejich povolání knize nasadila korunu. Nejedná se sice o žádný velezapeklitý příběh odpovídající realitě a předem víte jak pohádka skončí, ale jako oddychovka to pro mne bylo skvělé čtení. Určitě si časem knihu přečtu znovu, protože hlasité uchechtávání u knih je pro mne dobrou známkou.

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Bestseller, všude reklama, ty zelené šaty na obálce mě doslova pronásledovaly na každé reklamě na internetu, no a když už jsem měla tu slevu na e-knihu, tak jsem si ji koupila. Jsem zastánce toho, že jakmile má něco převelikou reklamu, nestojí to za nic, ale
Monique se dostala k práci jak slepý k houslím, od začátku Vám vrtá hlavou PROČ? Proč si Evelyn Hugo vybrala k sepsání biografie právě ji? Na tuto otázku dostanete skutečně, alespoň pro mne, velice zajímavou odpověď, kterou bych nečekala a naprosto mě odrovnala. Počkat si na ni musíte až na samý závěr. Mezitím si přečtete o životě v chudobě, intrikách, snobském chování, povrchnosti, vzestupech a pádechPár stránek o životě Monique mi přijde možná zbytečných, ale na druhou stranu Vás na chvilku odpoutají od podstaty děje.
Literární zpracování není z těch klasických, ale rozhodně je kniha čtivá, jediné co bych celému příběhu vytkla, že některé události popisuje podrobněji a některé naopak velmi rychle přeběhnou během krátké kapitoly. Nedá se říci, že by mi byla Evelyn sympatická, ale v tom sledu událostí je to čtenáři naprosto jedno. Popis postav a způsob zpracování vás chvílemi nutí googlit, kdo byla Evelyn Hugo, jak vypadala, jak vypadali její manželé, ale vždycky vám dojde, že je to jen a jen fiktivní postava. Schopnost autorky přesvědčit čtenáře, že čtete o realitě je naprosto ohromná. Věřím, že by kniha mohla být pro některé režiséry dobrým námětem na zfilmování a za sebe mohu říci, že bych se na ten film i ráda podívala.

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Prvních 100 stran přečteno opravdu násilím, následně už jsem jen přeskakovala strany. Nevyrovnané hlavní postavy, nevyrovnaná vedlejší postava Carryho. Budeme spolu, nebudeme spolu, vrhneme se na sex a bude to dobré a takhle to jede pořád dokola, přijdu, sex, odejdu... sexuální scény, kdy si to opět postavy rozdají všude a u toho 30x vyvrcholí, jsou opravdu nepřirozené a už mě je ani nebavilo číst. V podstatě si člověk navodí nechutnou představu, že Evě musí neustále téct sperma po nohách, když do ní několikrát po sobě Gideon vyvrcholí.
Nemám ani nic proti homosexuálním párům, ale tady je to zapletené až moc a ve finále Carry neví, co vlastně chce.
Nevím jak kniha dopadne, nedočetla jsem jí a ani mě to neláká.

19.03.2023 1 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Velké zklamání... anotace působila zajímavě, kniha z královského prostředí, ale...
Od začátku mi to navozovalo pocit, že čtu v pozadí o britské královské rodině - nehoda v autě, anorexie, nepřijetí do rodiny - v kombinaci s 50 odstíny šedi - perverzní princ, šuká jen v tričku, těžce dominantní... završil to závěr knihy, který připomněl scénu právě z 50 odstínů, kdy se za Anastasií zavřou dveře od výtahu a opustí Christiana.
Překlad děsivý, opakování slov číča, vagína, rozplynout, roztříštit se, šukat - to se prostě nedá číst, popisy sexuálních scén jsem už přeskakovala, protože jsem věděla, jak budou probíhat. Největší nechuťárna - scéna na koni -fakt extrém.
Shrnutí: autorka zřejmě sledovala poslední díly seriálu Koruna, zároveň četla 50 odstínů a následně se z toho pokusila splácnout knihu.
Další díl si možná přečtu, ale jen ze zvyku ,,dej tomu šanci".

11.03.2023 2 z 5

Svedená Svedená Portia Da Costa

No tak jsme se dozvěděli, že si Lizzie a John asi tak 180x zašoupali. Absolutně hrozná kniha o ničem, bez zajímavého příběhu. Přeskakovala jsem celé odstavce, happy end na posledních 10 stránkách. Překlad mi připadal, jak kdyby se na něm podílelo více osob. Absolutně nezajímavá kniha.

24.02.2023 odpad!

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Nejlepší kniha série, příběh Deana a Rosie. Už od začátku jim přejete šťastnou budoucnost a dlouhý život, když víte, že je Rosie nemocná. Zápletka kolem života a dětství Deana mě opravdu brala a zajímala. Kdy se mi ale naprosto zhnusil bylo, když nechal Rosie čekat a ona za to zaplatila. Vlastně nakonec za to oba dost platili.

21.02.2023 4 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Začala bych obálkou, která se mi absolutně nelíbí, chlap na obálce vypadá, jak když má v puse místo zubů tři pahýlky. Takže obálka se vážně nepovedla.
Příběh Vločky a Banea je divoký. Je až nenormální, ale věřím, že v kruzích, kde se kvůli prestigy tutlá i špatné, je docela reálný. Co mi však vadilo a vadí mi to v podstatě v celé sérii, že každý z hlavních hrdinů dokáže ojet všechno a všude, možná by to mohla autorka završit knihou o pohlavních chorobách. Tím narážím především na Banea. Co se Vločky týká, tady dle mého nebyl prostor na drsný sex po jejím utrpení. Více by mi sedělo, kdyby drsňák Bane musel být dobyvatel a romantik a jít na všechno hezky pomalu. Vločka mi po popisování všech svých myšlenek o drsném sexu přišla divná, prostě mi to po jejím zážitku nesedělo.

21.02.2023 2 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Edie a Trent...na první pohled absolutní nesourodá dvojice, u které přemýšlíte, jak se spojí dohromady. Edie je citlivá holka, který myslí především na druhé, Trent si je toho vědom a ví, že v ní nakonec najde spřízněnou duši...co mi vv této knize vadilo a vadí mi to kdykoliv na to narazím, je překlad ,,soap opera" pro českého čtenáře doslovně ,, mýdlová opera" mám na toto slovní spojení alergii a překladatel by mohl použít označení telenovela, nekonečný seriál atd...

21.02.2023 3 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Tak tohle byla opravdu rychlovka ke kávě. Četla se pohodově, ani Mel ani Jamie mi nevadili, byla to taková dechberoucí oddechovka odbouravající společenská klišé... když je muž starší jak žena, nikdo tomu nevěnuje pozornost, ale jakmile je tomu naopak, každý se nad tím pohoršuje. V knize je sice zakomponován ještě vztah učitelka vs. student, ale v celkovém kontextu skvěle vystihnuté pocity Mel. Za mě druhá nejlepší kniha série.

21.02.2023 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Naprosto skvělá kniha vystihující realitu života černošských žen v Americe v 60.letech. Dávno před knihou jsem viděla film, který mám také moc ráda, ale ta kniha, pohltí úplně jiným způsobem. Krásně zpracované, skvěle zvolená forma psaní, pochopila jsem mnohem více věcí než z filmu. Rozhodně doporučuji přečíst

17.02.2023 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Kniha mě zaujala jakmile jsem zjistila, že hlavní hrdinka Luca trpí agorafobií. Je to pěkný zmetek, který dokáže ztížit lidem život a jelikož jsem si sama tímto prošla, tak to pro mne byla jasná volba číst dál a dál… Postava doktora-ornitologa knihu opravdu krásně ,,rozstřelila“ a vynutila několikrát úsměv na rtech. Samotný počátek příběhu by nebyl problém, překousla jsem domácího mazlíčka-prase, dokonce vývoj situace postavený na dopisech s kamarádem z dětství se mi zdál jako fajnový nápad, stejně tak i situace kvůli které Luca trpí agorafobií, ale po odkrytí Griffinova života a propletení s Lucou prostě ne. Pokud tento příběh chtěla autorka stavět na dívce s agorafobií, měla ubrat na komplikovanosti hlavní postavy. Všechny ty věci nešli vzájemně dohromady a samozřejmě závěr příběhu šlo předpokládat. Nápad na příběh dobrý, ale propracovanost a komplikovanost špatná.

17.02.2023 3 z 5

Pověz včelám, že se nevrátím Pověz včelám, že se nevrátím Diana Gabaldon

Po předchozím dílu jsem neměla velká očekávání, ale udělala jsem si radost a knihu si zakoupila k narozeninám. Rozhodně lépe čtivá než Vepsáno krví...mnohem snáz jsem se orientovala, děj mě bavil, historické prolínání bylo srozumitelné a neodvádělo pozornost čtenáře. Zápletka v druhé polovině s lordem Johnem, která zůstává otevřená a dá se díky ní očekávat pokračovaní, vypadá velice zajímavě a jsem zvědavá, co bude v pokračování.
Tím že je kniha zasazená do skutečných událostí, musí se čtenář občas vrátit ,,nohama na zem" a uvědomit si, že cestování časem a Claiřiny rozvíjející se schopnosti jsou fikce . Určitě jsem moc zvědavá na pokračování, doufám jen, že to autorka nezkazí hromadou popisů historických událostí, které čtenáře odpoutají od podstaty děje.

12.02.2023 4 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

Za mne nejhůře čtivá kniha ze série, hodně jsem se v ní ztrácela, hromada jiných postav a událostí. Spousta sáhodlouhých popisů, které mě odváděly od podstaty děje. Měla jsem nutkání přeskakovat některé události. Kdyby autorka knihu zkrátila o 500 stránek, vůbec by to nebylo na škodu. Děj z předchozích knih jsem hltala, tady došlo k menšímu zklamání, ale nejnovější díl vše zas napravuje, ale to zas v jiné recenzi...

12.02.2023 3 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Příběh:
Fascinující, pro běžného Evropana těžko pochopitelný, ale zároveň dokazující, že láska je nevyzpytatelná a občas dokáže opravdu divy. Nedokáži to pochopit, ale příběh jsem zhltla jedním dechem, znám ho už z dřívější doby, viděla jsem i film, který je hodně, hodně osekaný oproti knize, ale stále mi nad tím příběhem zůstává rozum stát.
Po literární stránce je to dosti slabé, asi by si kniha zasloužila lepší češtinu, lepší slovosled a rozvinutější věty, ale na druhou stranu se tu vypráví příběh ze života, podle skutečné události. U smyšleného příběhu bych styl překladu neodpustila. Čtenář běžně bude vnímat příběh a ostatní jde mimo a tady se autorce povedlo občas navodit pocit, že ležím v maňatě a lezou po mne moskyti oceňuji fotografie, které udělají čtenáři lepší představivost.

30.05.2022 4 z 5