katerina4564 katerina4564 komentáře u knih

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Zatím nejlépe propracované prolínání s minulostí a proč si to myslím? Vůbec jsem nedokázala najít propojenost historického příběhu s tím současným, začalo mi to docházet až ke konci, ale nejprve jsem vůbec netušila, takže napětí a zvědavost od začátku až do konce. Příběh sám o sobě samozřejmě smutný, ale potěšilo mě, že se autorka nebála sáhnout po postavách s psychickými problémy, a rozšířit tak povědomí čtenářů. Za mě z prvních 3 dílů nejlepší kniha, přečetla jsem si během víkendu.

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Četla se po první knize již mnohem snadněji. Nicméně mě občas rozčilovaly některé slovní obraty, či neustálé opakování podobných vět, ale po začtení do příběhu, nikoliv po sledování některých češtinských obratů, mě příběh zaujal, popis autorky pocitů prožívaných v roce 1979 mi vyháněl husí kůži po těle a dokázala jsem si, bohužel, vše živě představit. Ale to je v podstatě cílem autorky. Jen malinko složitá orientace ve jménech (Johan, Jacob, ...) Ale to je spíše individuální problém mne, jakožto čtenáře. Při tomto díle jsem si v internetovém vyhledávači našla Fjällbacku, abych své myšlenky přenesla do reálného koutu světa. Zároveň se zde prolínají příběhy osob z prvního dílu, což je jistým zpříjemněním, že se nejedná o jednotlivé ,, výkřiky do tmy" ale autorka se snaží provázat všechny knihy jedním příběhem.

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Trvalo mi takřka 80 stran, než jsem se začala orientovat, neustále mi dělala problém švédská jména, nechápala jsem způsob přeskakování sem tam, ze současnosti do minulosti, z postavy na postavu, v podstatě dá se říci, že jsem nerozuměla stylu psaní autorky. Pak najednou jsem se do knihy ,,zakousla" a řekla jsem si, že ji dočtu. Příběh byl dobře promyšlený, autorka donutí čtenáře přemýšlet, kdo je vrah, ale ve chvíli, kdy už si čtenář myslí, že má vyhráno, tak se dějem zamíchá a v tu ránu, je i jiný podezřelý. Skutečný vrah vyjde najevo až v samém závěru. Se stejným stylem se setkáme i v dalších knihách. Ledová princezna je v podstatě první ze série, jelikož se celou sérií prolínají příběhy některých postav, je dobré číst knihy tak jak jdou za sebou. Za mne pouze hvězda dolů za prvotní náročné pochopení stylu psaní.