Katebe Katebe komentáře u knih

Ricci Ricci Marcy Jell

Musím říct, že ještě rok nazpět jsem se českým a slovenským autorům vyhýbala. Postupně ale zjišťuji, že to byla chyba. Jezdci apokalypsy se mi moc líbí a to zejména jejich jednoduchostí a lehkostí čtení. Není to žádné veledílo, ale jednohubka na jeden den, při které se člověk odreaguje.
Ricci se po smrti matky svého dítěte, musí o syna začít starat, a tak najme chůvu. Nathalia nepřišla ale jen tak, byla nastrčená otcem jezdců a prahne po pomstě za své rodiče. Nic ale není jak se zdá a Nat svůj postoj přehodnocuje.
V celé knize mi chyběla propracovanost děje mimo Ricciho a Nat. Přestože je to už třetí kniha, tak o organizaci jezdců jako takových nebo jejich historii nic nevíme. Boj o flash disk je taky dost zjednodušený.
Nicméně se kniha moc dobře četla, chemie fungovala a soudržnost bratrů Delaney je moc příjemná.
Už se moc těším na Hectora a jen doufám, že když Ricci byl nejslabší díl ze tří, tak snad poslední bratr nezklame.

19.12.2023 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Do knihy jsem se pustila v rámci čtenářské výzvy.
Vasilisa je vtažena do úplně jiného světa než byla dosavaď zvyklá díky svému otci, mocnému časodějci. Do světa o kterém vůbec nic neví. K mé nelibosti se ji neustále vysmívali a nikdo jí nic nevysvětlil.
Vasilisa ale i ostatní postavy mě občas štvali a musela jsem si neustále připomínat, že mají 13 až 16 let a nemůžu po nich chtít dospělé chování.
Celkově je to čtení pro opravdu mladé čtenáře a věřím, že ve 13 letech bych byla opravdu nadšená. Teď o 20 let později už to taková hitparáda není, ale pořád se to čte dobře a docela mě láká i další díl.

26.11.2023 4 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Anotace knihy mě už nějakou dobu lákala a pořád jsem čekala na eknihu. Konečně jsem se dočkala.
Mám z děje docela smíšené pocity. Pro milovníka dark romance se silnou erotickou linkou a k tomu fantasy je to veliké lákadlo a snad to i splní očekávání.
Mesilie je holka z nižší vrstvy a stejně jako většina lidí je podrobena svému krutému králi a jeho následníkovi. Jakýkoliv vzdor je trestán a tak její vzpurnost se odehrává maximálně jen v její hlavě, tedy až na pár opravdu maličkostí.
Kardes je následníkem trůnu a stejný parchant jako jeho otec. Ale jak už to bývá, stačí potkat tu pravou osobu a Kardes nalézá i jinou, novou stránku své osoby.
Příběh je psaný ich formou z obou pohledů hlavních postav a pár kapitol i z pohledu krále, což krásně děj doplní. Autorka píše velmi čtivě a sexuální scény se jí fakt povedly a že jkch tam bylo. Co mi trochu chybělo byla hloubka příběhu. Jako by se pořád bohybovali v jedné rovině. Chemie byla mezi nimi obrovská, ale nějaké vzájemné poznávání mimo sex nebylo na pořadu dne. Během měsíce společného soužití se o sobě nic nedozvěděli. Přitom zejména osobnost Kardese mě velmi zajímala.
Většinou mě zdržují obšírné popisy okolí a situací, ale tady nebyly téměř žádné nebo popsány jen zjednodušeně a rychle. Pár stran bych knize přidala a určitě by ji neublížily. Dám příklad útěku z vězení, chvilku jsem si myslela, že jsem kus děje přeskočila. Prostě byli tam a najednou venku, nic mezi tím.
Tak jako tak se kniha četla neuvěřitelně dobře. Konec mě strašně naštval, zase jsem si nezjistila, že je to série a nebyla jsem na to psychicky připravená. Doufám, že bude brzy další díl a snad bude i malinko víc propracovaný, protože otázek proč a jak je dost.

25.11.2023 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Díky výzvě to pro mne byla druhá Kingova kniha. První byl Cujo před 15 lety a tehdy jsem byla nadšená. Se stejným nadšením jsem se dala do Outsidera a trochu mne to zklamalo.
Brutální vražda jedenáctiletého kluka otřese obyvateli Flint City. Viník je jasný, všechny důkazy směřují k oblíbenci města...nebo ne?
Kniha je detektivkou s nadpřirozeným vysvětlením, což člověk očekává už dle anotace. Nicméně jsem čekala víc hororový příběh. Nejsem ale klasickým čtenářem hororů a ani detektivek, a tak nemám úplně s čím porovnávat.
Děj je velmi dobře propracovaný a ke všem hlavním postavám jsem si našla cestu. Trochu mě čílilo přeskakování z osoby na osobu, ale alespoň měl člověk náhled do myšlenek všech osob. Na můj vkus mi čtení zabralo docela dlouhou dobu. Děj se docela táhl a bylo jednoduché knihu odložit.
Rozmýšlela jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. A když pominu své předpoklady, tak tři hvězdičky by byly nefér a málo. Je to velmi dobrá kniha.

23.11.2023 4 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Moc se mi do knihy nechtělo, obálka mne vůbec nenadchla, nakonec jsem ale ráda, ze jsem se do ní pustila.
Za mě parádní oddechovka. Zajímavým aspektem tohoto příběhu je výměna charakteru postav oproti jiným romantickým knihám. Většinou je to chlap, co je bohatý bručoun, workoholik, nerozhodný a kolikrát s chováním fakt na hlavu. Holka je pak hezká chudá holka, co přesně ví, že je zamilovaná, oplývá dobrou náladou a vtipem. No, tak tady je to přesně naopak, což je osvěžující změna.
Velmi dobře a jednoduše čtivé. Vyprávění děje je jen ze strany Rebeccy a ačkoliv mám ráda střídání postav, tady mi to nijak nevadilo.
Doporučuji všem, co mají rádi romantické linky bez velkých dramat.

03.11.2023 5 z 5

Kancl po italsku Kancl po italsku Anna Nicoletto

Byla jsem moc zvědavá na italskou autorku a jsem ráda, že nezklamala.
Edoardo nastoupí do firmy, kde již 6 let pracuje Camilla. Po prvotním setkání se sexy Edoardem, kdy Cami neví o koho se jedná, zjišťuje že tento člověk přebral místo její dobré kamarádce a je to pěkný idiot.
Hate to love děje miluji, obzvlášť když je to k tom všemu ještě vtipné. Dialogy byly pecka, fakt jsem se hodně nasmála.Bylo to osvěžující a vyprávění z obou pohledů tomu přidávalo na čtivosti.
Jednu hvězdičku ale ubíram, protože mi chybělo více okamžiků sbližování a postupný vývoj vztahu mezi Cami a Edoardem.

30.10.2023 4 z 5

Dívka ze Summer Hillu Dívka ze Summer Hillu Jude Deveraux (p)

Jsem zklamaná. Začátek byl slibný a já byla nadšená, že budu porovnávat tři dějové linky Pýchy a předsudku. Tu od Austenové, ve scénáři a tu v realitě Casey. Svým způsobem se mi to i líbilo, ale v polovině knížky, jsem byla přesvědčená, že ji budu muset zařadit do nedočtených. Byla to strašná nuda. Naštěstí se to ve třetí čtvrtině začalo zlepšovat a konec mě i docela bavil.
Dle hodnocení je vidět, že dílo své čtenáře má, ale mně to prostě nesedlo.

29.10.2023 2 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

Ach! Chápu, že celosvětově je názor na knihu dvojsečný, ale já ji miluji! Tak neotřelý námět už jsem dlouho nečetla a jsem za to moc ráda.
Z Tiernan se stane sirotek a jediní příbuzní jsou nevlastní strýček a jeho dva synové, kteří žijí hluboko v horách. Každý rok, když napadne sníh zůstávají odřízlí od civilizace po dobu téměř 6 měsíců. Nooo? A co pak se asi stane, když zůstane jedna holka se třemi mužskými na statku uprostřed divočiny? Příběh určitě není pro puritány.
Všichni čtyři mají své problémy a svou minulost. Musím říct, že jako matka dvou dětí, jsem vůbec nepobrala rodiče Tiernan a o Anně ani nemluvím. Štvalo mě to celou knihu.
Autorka mě opravdu překvapila a tak jdu hledat nějaké její další tituly, zda toto nebyla jen parádní výjimka.

26.10.2023 5 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Z celé trilogie se mi tento díl líbil nejvíc. Přesto má autorka lepší knihy.
Nemůžu si pomoct, ale byť psala o dospělých mužích, kteří vedou noční klub, tak podvědomě v nich pořád vidím ty hokejisty z Briaru a ne dospěláky.
Tento příběh je opět pohodovka k přečtení za jeden den.

25.10.2023 5 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Už druhá kniha v pořadí, kdy si říkám,že to autorka umí lépe. Nicméně příběh se mi líbil,ale žádné wow to není. Sladká romanťárna při chladném večeru ke kávě a krbu akorát.

24.10.2023 4 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Holka co si chce trochu zazlobit a vypadnout ze streotypu hodných kluků a zrovna najde chlapa svých snů v těch "špatných".
Děj neurazí ale nenadchne. Příjemný romantický příběh k oddechu jak dělaný.

24.10.2023 4 z 5

Tři něžná slůvka Tři něžná slůvka Nikki Sloane

Četli jste předchozí díly? Líbily se vám? Tak není co řešit! Honem do 5. dílu!
Stejně jako minulé díly i tento je parádní. Kyle a Ruby se po škole rozešli. Po pěti letech se opět setkávají a mají možnost druhé šance. Jako právníci mají blíže ke psanému slovu a tak sepíšou dohodu o sexu bez citů. Ale jsou toho opravdu schopní? Díky smlouvě mají možnost prozkoumat své sexuální touhy a tajná přání. Ta chemie mezi postavami a intimní scény, to prostě autorka umí.
Ačkoliv jsou díly pokaždé o jiném páru a není nutné je číst postupně, tak i tady se opět potkáváme s některými lidmi z dřívějších dílů, kteří se částečně podílí na průběhu děje.
Všem milovníkům erotických románů vřele doporučuji. Doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu, tuším o Grantovi.

23.10.2023 5 z 5

Svědek v pokušení Svědek v pokušení Jennifer L. Armentrout

Tak toto byla opravdu jednohubka. Autorku miluji a zatím mě nic nezkalamalo, ať už šlo o fantasy nebo romantiku, nicméně vždy je něco poprvé. Vzhledem k tomu, kolik má autorka na svém kontě knih, nemůže být všechno pecka.
Námět se mi moc líbil a měl slušný potenciál, ale rozhodně by si kniha zasloužila více stran, o dost víc stran. Děj se odehraje ani ne za týden a je to spíš taková vytržená část z knihy než celek.
Vyjádřit se k Medison nebo Chaseovi se mi ani moc nechce, za těch pár dní se toho moc nedozvíme. Každopádně chemie mezi nimi cítit byla a možná, že díky tomu, to bylo čtivé.
Kniha je psaná v er formě a za mne mi u tohoto druhu čtení, sedí víc vyprávění v první osobě. Než jsem se začetla a zvykla si na třetí osobu, tak byl konec.

23.10.2023 3 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Krásný romantický příběh. Žádné velké překvapení. Bohatý, sexy šéf a chudá, krásná holka coby jeho asistentka.
Tali jsem si od začátku zamilovala. Miluji odvážné, prostořeké holky, co si fakt občas nevidí do pusy. Vede to totiž ke vtipným situacím a dialogům. A tady to tak bylo, nejednou jsem se musela smát nahlas nad dialogy hlavních postav.
Čekala jsem, že Hayes bude alespoň ze začátku zmetek, protože upřímně k tomu název knihy vybízí. Nakonec ale nebyl jeho charakter odlišný od jiných hlavních postav mnoha dalších romantických knih. Bohatý, krásný, úspěšný muž, užívající si nezávazných vztahů. S minulostí, která ho ovlivnila a samozřejmě s kladným vztahem k drahému alkoholu a dobře padnoucím oblekům, ale jinak fajn chlap.
Konec je jasný snad od začátku, ale příběh je tak čtivě, vtipně napsaný, že vám to nevadí a jen čekáte jak se k tomu předpokládanému konci dostanou. Moc oceňuji,že první polovina je opravdu zábavná a postupně s vyvíjejícím se vztahem Tali a Hayese, řeší vážnější situace ať už mezi sebou či s okolím. Romantickým duším vřele doporučuji přečíst.

22.10.2023 5 z 5

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

Mě se to moc líbilo, ale...
Dle anotace jsem předpokládala, že to bude mafiánský příběh. Dle referencí dark romance. Ani jedno se nestalo.
Na druhou stranu děj rychle plynul. Hned na začátku jsem byla nadšená, když už v druhé kapitole došlo mezi Ashrem a Lucy k první konfrontaci.
Při prvním setkání Lucy nevěděla, že patří Asher k mafii, a tak neuváženě zavolá policii, když si všimne ohrožování zbraní v jeho klubu. Viníka policejního zásahu Asher do měsíce najde a po zjištění, že pro něj Lucy nepředstavuje hrozbu, po ní požaduje kompenzaci za čas a peníze vynaložené na její nalezení. Chce aby předstírala, že je jeho snoubenka a nastěhuje se k němu.
V celé knize je zdůrazňována odvaha a překonávání strachu, na což nás upozorňuje citát před každou kapitolou. Normálně mi citáty vůbec nevadí, ale tady mne rušily ve čtení, protože za mne nebyly na úplně vhodných místech v ději.
Líbil se mi vývoj vztahu mezi Ashrem a Lucy. Byl uvěřitelný. Z přátelství do vztahu a zamilovanosti. Ale! Lucy je hned od prvních stran knihy nadržená a hledá chlapa na jednu noc. Skoro se jí to při první návštěvě klubu podaří. Jenže pak žije několik měsíců vedle chlapa, ze kterého je úplně odvařená a nic?! Tomu se mi snad ani nechce věřit.
Nicméně když se odprostím od svých předpokladů, tak mne kniha velmi zaujala a líbila se mi a určitě plánuji další díl. Je to oddychovka co se dá za den přečíst.
Co se týká obálky, ta snad patří úplně k jiné knize.

22.10.2023 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Tak toto žádná pohádka nebyla. Za to pořádně temný, mafiánský příběh vraha, který se zamiloval. Anotace je trošku zavádějící, protože jediný společný jmenovatel s pohádkou byla jména a možná pár drobností.
Hook je krutý, násilnický vrah, kterého ubližování vzrušuje a rozhodně se mu nevyhýbá. Je v pravém smyslu toxickým partnerem, minimálně za začátku. Je majetnický, potřebuje mít pocit kontroly. A přesto všechno jsem si ho oblíbila.
Wendy je jeho opakem. Je hodná, jemná a submisivní vůči všem okolo. Musím ale říct, že její potřeba škrcení byl překvapující aspekt její osobnosti.
V průběhu knihy jsou vsuvky do historie, díky čemuž se člověk lépe vžije i do minulosti postav. A společně s vývojem příběhu vidíme změnu chování postav.
Doporučuji všem, co mají rádi temný děj plný krve, násilí, intrik, sexu a pomsty.

11.10.2023 5 z 5

Okouzlení medvěda Okouzlení medvěda Anna Lowe

Aach...Tak krásná romantická linka. Třetí díl byl úžasný stejně jako předchozí dva.
Moc se mi líbilo, že na rozdíl od Kaie a Boona byl Hunter zádumčivý, jemný, opatrný a nejistý svým chováním k Dawn, kterou už spoustu let miluje a ví, že je to jeho osudová družka. Dawn je silná a kurážná policistka. Už ví, že je Hunter měňavec a musí se s tím srovnat.
Vnitřní dialogy Huntera a jeho medvěda byly vtipné a do toho malá keiki.
Jednoduché oddechové čtení. Nemám co vytknout. Za mne super!

10.10.2023 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Z druhého dílu nejsem tak nadšená jak z předešlého. Četlo se to parádně, co list to akce. Dozvěděli jsme se spoustu podstatných informací. Přesto mi něco chybělo.
Naše hlavní hrdinka prošla určitým vývojem, což je pochopitelné, když přežila obávané vězení. Jiskření mezi Brexly a Warwickem bylo i na dálku téměř hmatatelné, jak několik osob v knize podotklo. A přesto se naše hrdinka líbala hned s několika muži, ale s tím kterým měla ne. Jejich imaginární osahavaní mě neuvěřitelně štvalo. To si za celé dva díly nemohli aspoň dát pusu, a ne se jen jako ohmatávat? A to jsem si myslela, že mě pomalý vývoj vztahu v jedničce frustroval. Dvojka tomu fakt nepomohla.
Ačkoli byla kniha natřískaná akcí a novými informacemi a postavami, přišlo mi, že tak nějak šlapou na místě. Nové informace, bum, útěk, info, bum, útěk a znovu.
Doufám, že třetí díl bude zase pecka.

08.10.2023 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Většina knihy se odehrává ve vězení, kam se Brexly dostane po nevydařené krádeži. Celý příběh je vyprávěn z jejího pohledu, což mě trochu mrzí, protože vidět Warwickův názor na věc by mohl být velmi přínosný.
Celá kniha je od začátku do konce plná akce, násilí a strachu. Brexly mi byla moc sympatická a jsem ráda, že to není taková ta akční superhrdinka, co jí nic nerozhází a vše zvládne levou zadní. Vztah mezi Brexly a Warwickem se tak strašně pomalu vyvíjel, až to bylo frustrující. Ale čtivé to bylo fantasticky a jsem ráda, že mám možnost si hned přečíst další díl, jinak by mě ten konec asi zabil.

08.10.2023 5 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

Na druhý díl Temného Olympu jsem se moc těšila a netrpělivě ho vyhlížela. Možná proto jsem byla trochu zklamaná. Kniha se dobře četla. Napsat čtivý příběh autorka umí, ale čekala jsem prostě víc.
První díl vyzdvihovala kombinace řecké mytologie a současnosti a k tomu nekonvenční sex. Z knihy jsem byla nadšená. Druhý díl byl hezký ale nudný v porovnání s prvním. Na aspoň nějakou akci si člověk musí počkat skoro 250 stránek. Sex je jedna velká nuda a při množství prožitých orgasmů, během pár hodin, je i méně uvěřitelný. A přitom nápad je to úžasný a kdybych nečetla Neonové bohy, byla bych úplně spokojená s jemnou romantickou knihou.
Chtěla jsem dát 3 , ale když přihlédnu k hodnocení jiných mnou přečtených knih, tak bych nebyla férová, takže 4.

07.10.2023 4 z 5