Kate18 Kate18 komentáře u knih

Stmívání: grafický román. Díl 2 Stmívání: grafický román. Díl 2 Stephenie Meyer

Cullenovi jdou do lesa hrát baseball spolu s Bellou. Narazí tam na skupinku upírů a jeden z nich chce ulovit Bellu. Edward Bellu chrání, tím ale jen popíchne lovce. Je to stopař. Bella musí pryč z města. A Edward musí svést stopaře z její stopy.

15.09.2020 5 z 5

Neohrožené ženy: Sto padesát let boje za volnost, rovnost a sesterství Neohrožené ženy: Sto padesát let boje za volnost, rovnost a sesterství Marta Breen

Hezky zpracovaná kniha. Jednoduchým a výstižným způsobem vyprávěné historické události, které velmi výrazně ovlivnili naše dějiny. Spousta osobností, které se zasadili o práva žen a otroků a dalších. Věci, za které můžeme být vděčné, hlavně my ženy.

23.08.2020 5 z 5

První kniha hřbitovní První kniha hřbitovní Neil Gaiman

Nikdo, zkráceně Nik je malý chlapec, když jeho rodinu zavraždí tajemný muž. Jemu se jako jedinému podaří snad čirou náhodou přežít. Dostane se až na nedaleký hřbitov, kde se ho ujmou duchové, vlkodlaci a další záhrobní bytosti a jeho ochráncem se stane tajemný Silas, který není ani živý ani mrtvý. Prožíváme s Nikem jeho dobrodružství ze hřbitova s jeho novými přáteli, které nikdo jiný nevidí. Nik se skoro jako normální dítě učí se svými učiteli a pak si hraje, jenže to vše na hřbitově. Silas se stane jeho nejbližším, protože je moudrý a vždy dokáže Nikovi vysvětlit, na cokoliv se ho zeptá. To vše proto, že je na tomto světě dlouho. Na hřbitově platí spousta pravidel, která by se měla dodržovat, ale to by nebylo žádné dobrodružství. Takže příště nezapomeňte na Danse Macabre...

31.07.2020 5 z 5

Výprava v oblacích Výprava v oblacích Kazu Kibuishi

Alledie je nádherný svět. Navíc je v knize mapka, takže už víme, kde se co nachází.

Emily se spolu s přáteli vydává hledat město Cielis a jejich nejlepší stopa je pradědečkův zápisník. Někdo si myslí, že město shořelo do základů, ale jiní si myslí, že rada město zachránila a to nyní se nachází v oblacích. Na svou cestu musí najít kapitána s vlastní lodí. Ale pořád jsou tu Elfové, kteří se jim snaží všemožně v cestě zabránit. K tomu všemu se za nimi vydá lovec Gabilan, kterého najal král Elfů. Bude to nebezpečná cesta do oblak.

25.07.2020 5 z 5

Prokletí kamene Prokletí kamene Kazu Kibuishi

Opět nádherné kresby a barvy, příjemně vykreslené prostředí měst i přírody.

Emily a Navin se snaží pomoci své mamince. Pomáhá jim při tom mechanický králík Miskit a robot Theodor a Gogsley. Dostanou se do města Kanalis, kde potkají lišáka Leona Rudovouse, který jim pomůže dostat se k doktorovi. Jejich maminka k uzdravení potřebuje ovoce ze stromu Gadoba, které jsou ukryté na tajném a nebezpečném místě. V patách jim je stále zlý král Elfů, který se jim pokusí jejich snahy překazit.

19.07.2020 5 z 5

Říjnová země Říjnová země Ray Bradbury (p)

Trpaslík
Příběh o lidskosti a velikosti lidského duha.

Další v řadě
Příběh o manželském páru v malém Mexickém městečku. Joseph chtěl vidět mumie, vystavené pod hřbitovem v místních katakombách. Marii se celý napad už od začatku nelíbil. Když Joseph svolí, že pojedou dál do jiného města, auto nechce nastartovat...

Bdělý žeton H. Matisse
Příběh o tom, čeho je schopna lidská mysl a lidské tělo jen pro trochu uznání a popularity.

Kostra
Pan Harris je ukázkový hypochondr. Každou chvíli chodí k doktorovi s tím, že ho bolí kosti. Myslí, že ho doktor jen tak odbyl a je mu úplně jedno, co s ním bude. V telefoním seznamu najde adresu M. Muniganta, specialisty pro choroby kostí. Ten mu nasadí brouka do hlavy, když mu řekne, že je problém v tom, že má v těle kostru! Pan Harris ji začne považovat za vetřelce a trápí se ještě víc. Situace dojde tak daleko, že zavolá pana M. Muniganta na pomoc...

Skleněná nádoba
V zábavním parku mají sklenici, ve které je naložené cosi zvláštního. Jednomu muži, Charliemu z venkova, se to natolik zalíbí, že mu to majitel prodá. Charlie má ohromnou radost a nemůže se dočkat, až to ukáže všem doma. Panečku to bude podívaná, to budou všichni závidět!

Jezero
Harold je jako malý u jezera, kde se utopila jeho dětská láska Tally. Volá na ni, ale už je příliš pozdě. Na břehu postaví půlku hradu z písku, tak jak to dělávali s Tally. Čas plyne a on se odstěhuje a na vysoké škole se ožení s Margaret. Vydají se spolu na odložené líbánky do míst jeho dětství. Tam se mu začnou vracet vzpomínky, které nezahojí ani čas.

Emisar
Martin je vážně nemocný, takže veškerý čas tráví doma v posteli. Jeho pes mu domů v srsti a na packách nosí zprávy z venku, jsou skryté ve vůních a drobečcích toho, co se na něm venku zachytí. Na krku má cedulku, která zve lidi, aby Martina navštívili. Jednoho dne se ale ztratí a dlouho se doma neukáže, až jedné noci má Martin pocit, jako by slyšel psí štěkání... Povídka je skvělá pro fanoušky Stephena Kinga

Zasažen žárem
Foxe a Shaw jsou pojišťovací agenti v důchodu. Mají pocit, že je potřeba zachraňovat lidi, kteří si přímo nevědomky říkají o vraždu. Už nějaký čas sledují pár lidí, mezi nimi i paní Shrikeovou. Nakonec se rozhodnou, že by ji měli varovat a “uzdravit”. Jdou za ní až do bytu a rozmlouvají s ní. A přitom teplota stále stoupá...

Malý vrah
Mrazivý příběh, který by dost možná mohl být i skutečný. Alice má pocit, že se jí nějaký maličký vrah snaží zabít, pak upadne do temnoty. Když se probudí, je po císařskem řezu v nemocnici a má u sebe svoje dítě. Alice má však pocit, že dítě není tak uplně jako jiné děti. Myslí si, že se ji dítě snaží zabít, že to zkoušelo již u porodu a teď se o to snaží dál. Podle doktora se někdy stává, že matky po těžkém porodu cítí k dítěti určitou zášť. Tenhle případ je ale poněkud jiný...

Zástup
Kde se bere zástup přihlížejícich u dopravních nehod a jak se seběhne tak rychle? To jsou otázky, které se snaží přijít na kloub pan Spallner, kterému se nedavno stala dopravní nehoda a právě takový zászup ho obklopil.

Čertík v krabičce
Chlapec žije sám se svou matkou v obrovském domě, kterému říká Svět. Matka ho už odmalička přesvědčovala o tom, že je Bůh. Každé ráno je na stole jako kouzlem připravená snídaně, po snídani jde do Výšiny, kde na něj čeká paní učitelka ve škole. Jednou po cestě do “školy” najde odemčené jedny ze zakázaných dveří. To mu zcela změní život.

Kosa
Drew se svojí ženou Molly a dětmi Drewem a Susie jedou autem, až dojedou na úplný konec cesty. Molly si myslí, že špatně zatočili a děti mají hrozný hlad, tak donutí Drewa, aby šel dovnitř nedalekého domu a zkusil vyprosit nějaké jídlo. Drew ale hned ve dveřích pozná, že je v domě jen smrt. Jde dál a najde starého muže v posteli, má na sobě pohřební oblek, v ruce zralý klas pšenice a vedle sebe list papíru, ve kterém odkazuje celý dům i pole prvnímu muži, který ho najde. V odkazu je zahrnuta i kosa, která stojí vedle postele, na které je napsáno: “Kdo mnou vládne - vládne celému světu!”

Strýček Einar
Strýček Einar má nádherná zelená křídla. Jednoho dne při letu narazí na dráty vysokého napětí a je raněn. Najde ho žena, která v něm okamžitě nalezne zalíbení a později se stane jeho manželkou. Jsou spolu šťastní, ale může být šťastný i sám Einar, když nemůže pořádně roztáhnout křídla a svobodně létat?

Vítr
Herbovi volá jeho přítel Allin, že se blíží vítr. Jde po něm od chvíle kdy byl v Údolí větrů. A z větru se ozývají tisíce různých hlasů, podle Allina jsou to všechno jeho oběti a teď je na řadě on.

Muž shora
Douglas žije se svou babičkou a dědečkem. Babička dělá kuře a Douglas sleduje, jak ho babička kuchá. V jejich domě pronajímají pokoje a jeden pronajmou pánovi v novém slamáku, panu Kobermanovi. Pan Koberman v noci chodí do práce a v okolí začnou záhadně umírat lidé..

Žila byla stará žena
Teta Tilda je už odmala proti smrti, prostě na ni nevěří. Když ji zemře kamarádka, musí se postarat o její dceru Emil. Jednoho dne k tetě Tildě na návštěvu přijde zvláštní mladý muž v tmavém obleku. V předsíni jsou další čtyři muži a mají velký proutěný koš. Teta Tilda neví, co s ním mají v úmyslu, ale pak si vzpomene, že takový koš viděla, když zemřela její sousedka...

Kanály
Anna a Juliet jsou setry, které sedí doma v deštivém dnu. Juliet vyšilvá a Anna se zasněně dívá z okna a sní svůj sen. Zdá se jí, že pod městem je město mrtvých v kanálech. V tom městě jsou dva lidé, muž a žena, kteří se velmi milují.

Rodinná sešlost
Timothy se moc těšil na rodinnou slavnost. Bohužel je jediný z rodiny, kdo nemá žádné nadání, neživí se krví a spí raději v noci než ve dne. Je zkrátka jiný, normální..

Nádherná smrt Dudleyho Stonea
Chlapi řeší, co se stalo se spisovatelem, který před třiceti lety najednou přestal psát. Někdo si myslí, že zemřel, jiný zase, že mu jen došla inspirace. Jeden z mužů se ho vydá navštívit, aby zjistil, jak je to ve skutečnosti.

10.11.2019 5 z 5

Válka s mloky: Na motivy románu Karla Čapka Válka s mloky: Na motivy románu Karla Čapka Jan Štěpánek

Krásné zpracování známého díla Karla Čapka. Doporučuji se na toto dílo podívat z nové perspektivy Jana Štěpánka! Velmi nadčasový utopický příběh, jehož děj se bohužel vyplnil do posledniho puntíku.

25.03.2019 5 z 5

The Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface The Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface Masamune Shirow (p)

Skoro po roce jsem se prokousala druhým dílem, takhle zdlouhavou knihu jsem dlouho nečetla. V knize je až děsivé množství poznámek pod čarou a děj vůbec neubíhá.

04.04.2023 3 z 5

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Další díl skvělých komiksů, stejně jako v předchozích jsem se v mnoha z nich našla.

21.03.2023 4 z 5

Skandál v Belgrávii (2. část) Skandál v Belgrávii (2. část) Mark Gatiss

Příběh pokračuje a Irene je naživu, ale pro Sherlocka se věci nevyvíjí zrovna přívětivě

06.03.2023 5 z 5

Sága 4 Sága 4 Brian K. Vaughan

Další díl plný zvratů. Rozvětvené příběhy hrdinů se začínají víc a víc propojovat. A navíc přichází další postavy, které velmi ovlivňují děj. Jsem zvědavá na pokračování.

05.07.2022 5 z 5

Závody ve zbrojení Závody ve zbrojení Robbie Thompson

Tohle byla zábava, bavil mě skvělý překlad, takhle zachovat vtípky a přitom převedené do českého prostředí bylo super! Deadpool a Spidey už nejsou takový team, jak si Deadpool vysnil. Spidey šlape Poolovi na paty po tom, co zahlédl jeho reklamu na prodej zbraní v noci v televizi. Jenže když se ho vydá vypátrat zjistí, že to možná Deadpool nebyl, ale známe Deadpoola.. Navíc kniha obsahuje část příběhu z důchoďáku.

27.03.2022 5 z 5

V prach se obrátíš V prach se obrátíš Alan Moore

Po válce světů se zdá, že už by mohlo být vše ve starých kolejích. Jenže Bažináče a jeho přítelkyni zahlédl fotograf, který předal fotky i se svým svědectvím novinářům, ti vše předali policii a ta z toho udělala odstrašující případ. Abby vyhodili z práce a zatkli ji. To se Bažináčovi nelíbí a tak se Abby vydá zachránit až do nebezpečného Gothamu…

20.02.2022 4 z 5

Hejno vran Hejno vran Alan Moore

(SPOILER) Bažináč potká zvláštního cizince jménem John Constantine. Ten mu slíbí důležité informace o něm samém, když se s ním sejde na předem určeném místě. Jenže když Bažináč přijde, zjistí, že je na místě divného zla a Constantine mu žádné informace nedá, i tak ho Bažinač následuje a sám zjistí pár podstatných věcí. Až nakonec při poslední schůzce jsou svědky něčeho hrozného. Zrození ohavného zla, které rozpoutá válku světů….

04.02.2022 5 z 5

To bylo tvé jméno. 02 To bylo tvé jméno. 02 Makoto Šinkai (p)

Taki se vydává hledat Micuho jen podle nákresu místa. Naštěstí cestou narazí na lidi, kteří toto místo velmi dobře znají a jsou překvapeni, že se tam chce Taki vydat. I přes to mu pomohou, ale co Taki zjistí asi nikdo z nás ani trochu nečekal.

04.11.2021 4 z 5

Světové turné Světové turné Jason Aaron

Příběh původního Ghost Ridera je super. Pak ale přichází spousta postav a teamů. Dá se dohromady team Avengers, který bojuje proti Namorovi a jeho podmořským potvorám. Pak vstoupí na scénu Zimní stráž. Nakonec se seznámíme s Agenty Wakandy. Padne takových jmen, až z toho jde hlava kolem.

02.06.2021 3 z 5

Válka Válka Brian Azzarello

Prvorozený se snaží dostat do civilizace za pomoci své “zachránkyně”. Cestou je ale zarazí Poseidon, který má nabídku, kterou nemůžou odmítnout. Diana se pak v Londýně setká s Prvorozeným, který si nárokuje trůn. Myslí si, že on je dítětem z proroctví, ale co když se mýlí? Na scéně se ukáže celá Dianina parta včetně Oriona, který je vezme do Nové Genesis. A nakonec se strhne neskutečná bitva, do které významným dílem přispěje sám Válka.

04.03.2021 5 z 5

Odvaha Odvaha Brian Azzarello

Wonder Woman se snaží dostat do podsvětí, aby zachránila svou těhotnou přítelkyni Zolu. Pomáhá ji v tom Erós, Hermes a další bohové a bastardi Dia. S Hermesem, poslem, není problém se do podsvětí dostat, horší bude dostat se zpátky, hlavně když Hádes chystá podlou past. Navíc se do věci zapojí spousta dalších bohů, přeci jen, pořád jde o Diuv trůn na Olympu.

26.02.2021 5 z 5

Holmes (1854-1891?) 3. díl: Stín pochybnosti a 4. díl: Paní ze Scutari Holmes (1854-1891?) 3. díl: Stín pochybnosti a 4. díl: Paní ze Scutari Luc Brunschwig

Doktor Watson se vydává po stopách svého přítele Sherlocka. Ve svém smutku pátrá po jeho původu, pátrání ho dovede do Pau ve Francii. Tam je svědkem útoku na starou ženu. Mezitím v East Endu v Londýně probíhá vyšetřování úmrtí dvou nemluvňat. Doktor Parks má k případu co říct díky nový metodám, které někomu přijdou kontroverzní a špatné.
Kniha je navíc doplněna o skici a postup vytváření komiksu, jak probíhá kooperace scenáristy a kreslíře.

06.11.2020 4 z 5

Honest Guide Praha Honest Guide Praha Janek Rubeš

Zajímavě zpracovaný netradiční průvodce Prahou. Graficky je skvěle propracovaný, prolíná fotky a grafiku, nádhera. Co se týče tipů, spoustu míst jsem vůbec neznala a mám v plánu je rozhodně navštívit, alespoň pokud je najdu. Některá místa jsem znala i navštívila již předtím, ale tím spíš můžu souhlasit s autory, že to jsou opravdu pěkná místa.

04.10.2020 4 z 5