katchamccall katchamccall komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedna z těch knížek,která se vám zaryje hluboko pod kůži. Nedokážu slovy vyjádřit,jak se mnou příběh zacloumal.

05.09.2019 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tolik bolesti v jedné knize, psané bez servítek. Jak snadno se zapomíná. Zahrnula bych knihu do povinné četby, protože o 50. letech se ví, ale nemluví. Ne dost. O připomínku toho, jak jsme jako národ selhali, přece nikdo nestojí. K čertu s tím. Jen doufám, že jsme se jako Češi aspoň trochu ponaučili z minulosti. Jsou chvíle, kdy se stydím za to, že jsem člověk. Kéž by tato kniha byla jen fikce a já na ní za pár dní zapomněla. Ale to se nestane.

07.06.2023 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Tak tady proběhla láska na první dobrou :D. Totální čtenářský porno!

28.09.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jelikož jsem trochu cáklá konspiračními teoriemi a svou paranoiu si prohlubuju pravidelným čtením Enigmy, Trhlina mě totálně pohltila. A just bych na ten Tribeč jela :D.

03.06.2019 5 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

(SPOILER) Za mě naprosto úžasný příběh. Trochu vybočím, ale za mě tato kniha byla lepší než Šepot. Zasazení skutečných tragických událostí do příběhu je horor sám o sobě a když se k tomu přidá mrtvá Sněhurka, šelma a sama smrt, prostě WOW.

13.12.2023 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Tak tohle je jeden z kingovských meisterstucků, protože celou knihu vás neděsí klaun, kostlivec ve skříni nebo mrtvý zvířátko. Ale děsí vás lidi. A může to být vlastně kdokoliv. Soused. Spolucestující ve vlaku. Ten týpek, co sedí vedle vás v kině. Přeji příjemné počteníčko:).

02.10.2020 5 z 5

S knihami HP jsem vyrůstala (v roce 2000, kdy u nás vyšel první překlad, mi bylo 11 let), četla je pořád dokola, Draco je má nejoblíbenější postava a každou zimu si dělám filmový HP maraton. Potterheadka každou buňkou v těle. Tudíž jsem se na tuto autobiografii neskutečně těšila a ani trochu mě nezklamala. Tom čtenáře zavede do svého dospívání, zákulisí natáčení, stěhování přes oceán a nechá nahlédnout do své 13. komnaty. Vše popisuje s lehkostí, nadhledem a vtipem. Rozhodně doporučuji i menším nadšencům. Vlastně, doporučuji všem, co umí číst.

04.11.2022 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Pravá řežba po kulhanovsku. Zombies, pan L, Velký Leopard, končetiny lítaj vzduchem a prolito hektolitry hnilobný krve. Prostě čtenářský fantasy porno.

23.06.2020 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

V první části je takové mrazeníčko, mlha, divný dům, divní staříci. Pro mě horor začal v druhé části, v reálném světě. Pravda, hlavní hrdinka není zrovna sympaťanda, ale bylo mi jí pak hodně líto. A konec? Je jen na vás, čemu uvěříte...

11.03.2023 4 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Tohle je život. Něco tak reálného jsem už dlouho nečetla. Víc k tomu nemám co napsat. Prostě si to přečtěte.

09.03.2023 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

King je king. Knížku jsem převážně četla po večerech, v ložnici, s obrovskou skříní....po přečtení Kostlivce jsem tu noc spala v obýváku s rozsvícenou lampičkou. Díky panu Kingovi mi fantazie umí jet na 110%.

06.03.2018 5 z 5

Crota Crota Owl Goingback

Dlouho se mi nestalo, že bych nešla spát, dokud nedočtu. Od začátku do konce příjemné napětí, můj oblíbený krváček v podobě létajících vnitřností a indiánská mytologie byla třešnička na dortu.

03.09.2023 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

U jeho knížek se směju nahlas a fakt obdivuju jeho fantazii :D. Ale ráda bych znala jeho diagnózu, protože jeho příběhy jsou super cesty do hlubin šílencovy duše :D.

09.10.2019 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

"Svět není továrna na splněná přání."

14.03.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jelikož hltám Kinga apod., chtěla jsem zkusit něco jiného...nového...oddychového...reálného. Vracím se zpět do světa hororu a fantasy. Neuvěřitelně dojemný konec a já opravdu nerada brečím, ale tady se to nedalo ovládnout. Tleskám p. Moyesové a až zase budu mít někdy telecí nápad přečíst si něco "ze života", rozhodně sáhnu po dalším titulu od ní.

23.02.2018 4 z 5

Ghúl Ghúl Brian Keene

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Čekala jsem nějakou super nadpřirozenou vyvražďovačku, kde poteče krev a končetiny budou lítat vzduchem. Dostala jsem příběh, při kterém tekly slzy a vzduchem lítala sprostá slova. Největší nestvůry jsme my lidé.

18.07.2023 5 z 5

Dům u hřbitova Dům u hřbitova John Everson

U hororů od Carcosy jde člověk na jistotu. Nadpřirozeno, hromada mrtvých a pořádnej krváček na závěr. Menší spoiler - zhruba od půlky je banda "hlavních hrdinů" v pr*eli a na konci jsou ještě ve větší pr*eli. Vlastně jsou ještě dál ... Jak mě létající vnitřnosti a hektolitry krve neberou, tak tady jsem si to užila.

25.11.2020 4 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Pár dní mi trvalo, než jsem se začetla. Ale pak jsem knihu zhltla za pár hodin. King to není, ale T.O.H. má talent. Nápad skvělej - čarodějnice v 21.století, parta puberťáků, davové šílenství a znepokojivej konec. Pan Heuvelt mě nadchnul, takže doufám, že bude mít "plodné období" a já budu s radostí utrácet za jeho knihy :-).

15.02.2018 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Tak už jsem zjistila, proč knížky od Amo čtu. Není potřeba u nich přemýšlet a trochu arogantně se mi líbí, jak tam jsou všichni krásní ... a blbí :-D.

03.12.2021 3 z 5

Mortificatio Mortificatio Nigredo (p)

Děsí mě a zároveň těší, jak jsem Nickovi rozuměla... být zpět na své planetě. Jak bude asi vypadat tahle moje planeta?

Možná že svět byl odjakživa plnej kouzel. Možná si lidi jen vytvořili takovou protikouzelnou roušku, aby mohli dejchat jen tu svou šedivou racionalitu.

07.05.2021 5 z 5