kata5121 kata5121 komentáře u knih

Tajná zahrada Tajná zahrada Frances Hodgson Burnett

Úžasné čtení, stejně jako Malá princezna.

17.01.2016 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Je zvláštní známkovat hvězdičkami něčí deník. Komentáře jako "čekali jsme toho víc" a "byla to docela nuda, poslouchat jak vypráví o obyčejných věcech" mi připadají úplně mimo mísu. SPOILER - Je to deník malé holky, který končí tím, že ji i její rodinu odhalí a odvezou do koncentračního tábora. Kde ještě by mělo být nějaký další "vzrůšo a děj" ? To, že malá holčička dokázala i přes naprosto příšernou životní situaci řešit maličkosti, jako jestli se jí tenhle kluk líbí nebo ne, je pro mě osobně to, z čeho mám ještě teď husí kůži.

11.01.2016 5 z 5

Hlavně kvůli prvnímu a druhému filmu bych možná dala i 4 hvězdičky. Protože jsem filmy viděla jako první, knížky pro mě byly spíš jen takovým milým doplněním - a i přes absolutní jednoduchost a obyčejnost psaného textu jsem si je oblíbila. Žádného Martina nebo Sapkowskiho jsem u teen fantasy ani nečekala, ale ten poslední díl to tak hrozně zazdil, že jsem už víc oči přimhouřit nemohla. Takže 3.

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Tuhle část jsem milovala, musím ji bezpodmínečně zase sehnat :)

10.01.2016

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Památka na nějakou druhou, třetí třídu? Už ani nevím, co se tam dělo, ale hezký pocit zůstal.

10.01.2016 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Svižné, čtivé, bohužel stále aktuální a depresivní as hell.

10.01.2016 4 z 5

To To Stephen King

První King, který se mi kdysi dostal do rukou - a otevřel mi tak cestu k dalším :) Ano, není to žádná nenáročná jednohubka a četla jsem ji s přestávkami poměrně dlouho, ale stálo to za to. Ta atmosféra, ten strach..

Gejša Gejša Arthur Golden

Další knížka, ke které se moc ráda vrátím - když o tom tak přemýšlím, asi hodně brzy.

10.01.2016 4 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Mnoho krásně strávených nedělních odpolední v dětství :)

10.01.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Vžít se do kůže Winstona mě skoro stálo několik probděných nocí. Tuhle knížku by neměl vynechat nikdo - ani lidé, kteří příliš nečtou. Měla by patřit do každé povinné četby. Husí kůže i pár měsíců po přečtení.

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Víc rozporuplnou knížku jsem asi nečetla. Na jednu stranu je opravdu skvělá, propracovaná, neuvěřitelně emotivní.. A na druhou stranu jí fakt nenávidím. Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli mi to za ty noční můry stálo, nebo ne. Přitom knih s touhle (a drsnější) tématikou mám za sebou dost - nechápu, proč zrovna tahle na mě takhle působí.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Styl vyprávění, samotná postava vypravěčky (vypravěček) - to všechno vás vtáhne do děje, takže přestanete vnímat okolí. Jednoduché, ale zároveň napínavé a překvapivé. Nemůžu ale dát víc než 3/5, protože jsem prostě četla desítky lepších knih a mně z nějakého důvodu bližších příběhů. V knihovně ji mám, čtení jsem si užila, ale znovu už se k ní nevrátím.

06.01.2016 3 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Nejhorší na čtení takových knih je uvědomění si, že onen autor už nikdy nic dalšího nenapíše, protože už není na tomhle světě.

06.01.2016 5 z 5

Sám u stmívání Sám u stmívání Jiří Orten (p)

Dechberoucí knížka, asi ani nemá cenu popisovat - Ortenova korespondence s matkou, básně, zápisy z deníku.. Každý, kdo si dnes stěžuje na špatnou životní situaci by si ji měl přečíst.

06.01.2016 5 z 5

Tisíc nahých trápení Tisíc nahých trápení Jiří Orten (p)

První kniha od něj, která se mi dostala do rukou - a otevřela mi k tomuhle neuvěřitelnému autorovi cestu :)

Inkoustová krev Inkoustová krev Cornelia Funke

To, že Inkoustové srdce má pokračování jsem zjistila úplně náhodou po mnoha letech, takže jsem samozřejmě byla nadšená. Stejný pocit jako jednička to nezanechá, ale je to prostě rozvinutí Inkoustového světa - takže za mě téměř plný počet.

06.01.2016 4 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Neuvěřitelná kniha, z nějakého důvodu na mě zapůsobila nejvíc ze všeho, co jsem kdy četla. Po prvních několika stranách si připadáte tak pohlcení do příběhu - a tak moc ten příběh milujete, že ani nechcete, aby už skončil. Poprvé jsem ji četla jako knihu z knihovny a potom se ji přes 5 let snažila sehnat - a před dvěma měsíci se mi to konečně podařilo. Jsem hrdá majitelka Knihy ztracených věcí! :)

21.01.2015 5 z 5