Karoll_ina Karoll_ina komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Knihu sem do ruky vzala, protože je hodně propagovaná a na to, že sem ji na začátku chtěla vzdát, jsem ráda, že sem tak neučinila a vydržela. V půlce knihy sem se do toho tak zakousla a hltala, až mě mrzělo, že konec byl tak rychlý a ne úplně pro mě s happyendem. Alespoň mě přesvědčil v tom, co už sem si dávno myslela. Krásný příběh.

12.05.2023 5 z 5

zajímavý příběh, je až zvláštní co jeden člověk vyzkouší a vydrží a dokáže se znovu postavit na nohy.

26.04.2023 4 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Krásný příběh ještě hezčím období Vánoc... autorka opět nezklamala a člověk si oddychnul u příběhu

26.04.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

obyčejný lidský příběh, který ovlivňuje celou rodinu a okolí. Čte se rychle ale nic světobornýho, co by mě uchvátilo. Možná dám šanci i dalším autorčiným knihám jako oddechovkám.

23.03.2023 3 z 5

Kniha mě pohltila, i přesto , že nebyla psaná jako příběh, ale s otázkami na odstavce. Zajímavý obsah, kontext a velmi dobře zpracované. Pochvala oboum autorům!

03.03.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

(SPOILER) čtivá romance zasazená do pěkné krajiny, taky bych brala tolik sněhu. Klasický příběh 2 lidí, mezi kterými to jiskří, zaskřípe a nakonec skončí spolu :)

21.02.2023 4 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Humorně popsaný rok s covidem, autor mě překvapil, přečteno defakto jedním dechem.

27.01.2023 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Příběh rodiny provázený jednotlivými osudy každého člena, někdo na tom byl hůře, další lépe, někteří to brali prakticky. Děj suprově plynul, četlo se to rychle. Autorka má suprově čtivé knihy.

25.01.2023 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

odpočinková kniha s předvídatelným koncem, moc hezky popsané prostředí a úkoly. Miluju cukrárny, takže sem byla ve svém živlu :) Za mě super odpočinový román

17.01.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

(SPOILER) Klasická oddechovka zasazená do krásné země, konkrétně Dánska a jeho hlavního města Kodaně. Příběh typický na autorku, román s dobrým koncem. Za mě doporučuji!

04.01.2023 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Kniha byla pro mě docela zklámáním. Konec příběhu bych si představovala propracovanější, chyběl mi závěr horolozeců , ikdyž si to člověk vyvodí z první části. Propracovanost postav byla zajímavá u dětí, ale postav bylo zbytečně moc a ze začátku se člověk ztrácí. Kniha neurazí.

22.12.2022 3 z 5

Co oči nevidí, to manžela nebolí Co oči nevidí, to manžela nebolí Alena Jakoubková

klasická kniha od autorky, neurazí a čte se rychle

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

čte se už samo, oblíbené postavy rozšířily další postavy ale četlo se jedním dechem

28.11.2022 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

typický román, začátek byl pro mě těžší se prokousat a jestli mě to bude bavit, ale od druhé půlky jsem dočetla jedním dechem a čekala, jak to dopadne.

Coura Coura Jana Bernášková

Kniha plná humoru, četlo se velmi rychle a nezklamalo jako první díl.

28.11.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

krásný popis Chorvatska, člověk jakoby tam byl. Jinak klasický román s dobrým koncem.

Babičkou proti své vůli Babičkou proti své vůli Eva Dolejšová

oddechovka s dobrým koncem

28.11.2022 3 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Pohadka pro male i dospele, kdy vanoce jsou zazrakem .

09.10.2022 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha od autorky, opět zařazeno do zajímavé doby a člověka to pohltilo a nemohl se odtrhnout.

03.10.2022 4 z 5

Padesátka v nouzovém stavu Padesátka v nouzovém stavu Hana Hřebejková

klasické povídky v době covidu ze života, u některých se člověk pobaví .

29.09.2022 3 z 5