Karborund Karborund komentáře u knih

Breviář pozitivní anarchie Breviář pozitivní anarchie Vlastimil Vondruška

Povinná četba do škol.Bez agresivity a zbytečných emocí, s klidem a rozvahou napsané dějinné chyby a omyly s porovnáním dnešního světa.Žádná manipulace, žádné tupé vymívání mozků.Velké dílo pro "obyčejné" lidi.Žádná kniha nezmění svět, ale může alespoň určit směr.Velké díky

08.02.2017 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

B.Minier mě posadil na tobogán, zavázal oči a lehce do mě strčil.Pak jen proud slov,pocitů,bezmoci,bolesti,emocí,strachu,naděje ....a jsem dole.Skvělá jízda.

15.02.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ač tento druh literatury úplně nevyhledávám, zkusil jsem si o svátcích dát nějakou nenásilnou oddychovku a ejhle on se z toho vyklubal téměř příjemný vánoční dárek. Musím uznat , že přestože mě Hartlův smích docela irituje, uznávám, že psát rozhodně umí. Všechno koření života namíchal do této knihy a povedlo se mu to, tak, že jsem si pochutnal. Velmi milé překvapení a zkusím další.

28.12.2019 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Velmi povedený díl v sérii Akta Enzo. Celý příběh měl napětí, působil přirozeně a uvěřitelně a já si jej užil.Zajímavé zamyšlení na téma otcovství a mateřství. Mayův styl psaní je prostě delikatesa.Mrzí mě stálé srovnávání s trilogií z Hebrid, díky které ostatní díla nejsou už tolik doceňována.

02.07.2018 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Tak tleskám pane J.F. Stoupnout si před zrcadlo, otevřít své nitro dokořán a popsat "bubáka" ve svém Já nedokáže každý.Humorné, smutné, pravdivé, upřímné a poučné.Komu často vysychá patro, doporučuji přečíst.

13.04.2018 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jo Ove, klasický maloměšťák, jako jsem já a spousta lidí v mém okolí.Nasranej na život, lidi, konvence a celkový běh života a přesto je úžasnej a musíte ho mít rádi.Kniha plná všedních starostí, otevřenosti, bonmotu, okořeněná sentimentem a kdo bude chtít se i poučí.

23.10.2017 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Mám rád tento styl psaní, naplněný nostalgií, spoustou prožitků let dávno minulých , které kopírují moji melancholickou povahu. Navíc jsem se dokázal vžít do pocitů lidí beroucím jejich kořeny a domovy.Pěkné.

06.04.2019 4 z 5

Dobré a ještě lepší jitro Dobré a ještě lepší jitro František Nepil

Kniha naplněná vůní bezstarostného dětství,obyčejného lidství a vzácného chytrého humoru.Po každém přečteném fejetonu jsem se pousmál, zamyslel a uvědomil si kolik obyčejných a všedních věcí dokáže udělat člověka šťastným.

10.06.2017 5 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Laskominka do hlubin časů dávno minulých.Napsat životopis o osobnosti českých dějin o které víme velmi málo je velký kumšt.Nenudil jsem se.Buďme hrdi za takové vládce českých zemí, kteří neohýbaly hřbet ani před císařem či papežem.Dnes by takových panovníků bylo sakra potřeba.

20.03.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Velice mě lákalo přečíst si dílo oceněné Pulitzerovou cenou, ale hlavně kladný ohlas ostatních čtenářů.Samotný děj mě nijak neuchvátil, ale ten pocitový požitek, kdy autor dokáže podat díky slovům tak intenzivní a uvěřitelný pocit nálad, bolesti i radostí mě odzbrojil.Kniha, která je psána přímo srdcem.

22.01.2017 5 z 5

Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Zdeněk Šmíd

Paráda, historie s humorem, vyvracení nastavených šablon zábavnou formou. Učit se a bavit se, co víc si přát.

09.12.2019 4 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Vůně rašeliny, chuť skotské whisky a ponuré počasí dokázal May přenést i přes Lamanšský průliv. Propracovaný příběh, klidně plynoucí děj s uvěřitelným závěrem. Jako obvykle u Mayových knih, bonus se spoustou nového a poučného.

14.05.2019 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Věděl jsem, že tady chybu neudělám, když si přečtu tuto knihu.Člověk se snaží vžít do pocitů tolika odvážných lidí a naproti tomu pochopit, kde se bere taková zloba a zrůdnost.I když vím, jak příběh dopadne, držel mě v napětí až do konce.Autor dal celé operaci Anthropoid , laicky pochopitelný příběh, který mi odpověděl na spoustu otázek.

27.06.2017 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Napínavé dílko s překvapujícím závěrem.Bohužel mi přišlo, že v této knize vlastně nebyl žádný kladný hrdina.Ba se dá říct, že chorvatský snajpr mi byl nejsympatičtější a fandil jsem mu více než Harrymu, který na mě působil namistrovaně a šikanoidně.Závěrem si mě trochu usmířil.

10.01.2017 4 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Jak někdo napsal, kniha o ničem, oponoval bych, že kniha je o všem - co život přináší a bere.
Moc jsem od knihy nečekal o to víc jsem byl překvapen.

15.05.2020 5 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Jsem spokojen. Příběh mě zaujal a děj mě bavil. Julian bych trochu neuchopitelný svým revolucionářstvím, ješitností, naivitou a uplakaností a zároveň citlivý, oddaný a moudrý. Pro mě je v knize vždy důležité věřit postavám jejich pocity a vžít se do dané situace a to se zde jistě povedlo.

17.12.2019 4 z 5

S Bohem v Rusku S Bohem v Rusku Walter Ciszek

Výborné. Syrovost, autentičnost příběhu mě bavila. Autor se nechoval jako hrdina a přesto jím byl.

14.09.2019 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Začátek knihy byl naprosto skvostný, časem děj trochu uvadal, ale závěr opět gradoval. Jack působil až moc dokonale a neomylně, ale jistě si tento příběh takového hrdinu zasloužil.

26.01.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Humor byl trošku cílený, ale vtipným glosám jsem se zasmál.Pointa a děj chyběl, ale jinak to špatné nebylo.

08.09.2018 4 z 5

Děti boží Děti boží David Hidden

Syrové, surové, napínavé, realistické.Obě knihy od Hiddena ač mají mnoho odpůrců, ve mě zanechali stopu a o tom vlastně knihy jsou.

02.09.2018 5 z 5