karantena karantena komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

(SPOILER) Ježíši úplná ztráta času.Nuda,nuda...nelogičnost,zmatenost.Hysterická,žárlivá Simona,která si to rozdá s rádoby umělcem přestože je psychicky zhroucená z únosu syna,kterého policie odmítne hledat,protože je to puberťák.Věčně sjetý Erik,který by bez prášků nepřežil den,neschopnost policie chytit nezletilého vraha za kterým zůstávají mrtvoly jako na běžícím páse a nakonec na něho autoři zapomněli úplně jakoby vůbec neexistoval.Tak to vypadá,když píší dva autoři a nevědí co píše první.Přiblblé a nudné příběhy zhypnotizovaných lidí,kteří s celým příběhem nemají co dělat,kromě Lýdie,takže jsem přeskočila sto stran a o nic jsem nepřišla.Parta spratků,kteří šikanují děti a hrají si na Pokémony i když nechápu jakou roli tato část měla v této knize sehrát.Ještě tam chyběli migranti a dílo by bylo úplně zcela dokonáno.Prostě mišmaš všeho na co si vzpomenete.Pat a Mat psali jeden o voze a druhý o koze.S Joonou Linnou se setkáte pouze na cca deseti stránkách.Celou tu nudu chtěli autoři vyzvednout adrenalinovým koncem,který by nepřežil ani Bruse Willis.Ještě,že jsem tuto knihu četla jako poslední jinak bych se po přečtení Hypnotizéra k tomuto autorovi určitě nevrátila což by byla škoda.Písečný muž , Stalker a na ně navazující Lazar bylo něco naprosto jiného,dokonalého,promyšleného.Knihu Hypnotizér doporučuji jen těm,kdo se rád nudí.

30.01.2019

Lazar Lazar Lars Kepler

Mě se to moc líbilo jen by kniha nemusela být tak obsáhlá.Například bez životopisu rodičů policistky,která po třech stránkách zemře bych se obešla.Napětí nechybí,akce je hodně.Jen to chce číst postupně,aby jste pochopili noční můru Jonny Linny v podání vraha Jurka Waltera.Písečný muž,Stalker,Lazar.

29.01.2019 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Je až neuvěřitelné jak někdo dokáže manipulovat s lidmi.Kniha nepostrádá napětí a je čtivá.

03.11.2018 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Začátek rozvláčněný,taková lehká krimi.

03.11.2018 3 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Slabší než díly před tím.Stěhování automatů jsem nějak nepobrala ,ale jinak docela čtivá kniha.

03.11.2018 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Napínavá kniha od začátku až do konce.Měla spád a každá kapitola končí tak,že čtete dál a dál ...až je ráno.Konec šokující.

03.11.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Super,víc není co dodat.

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opět skvělý příběh s Erikou Fosterovou.

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Napínavé,kniha má spád.Super a doporučuji.

Říše Říše Orson Scott Card

Mě se kniha líbila a doporučila bych jí hlavně pro muže.

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Tak to byla opět jízda.Napětí nechybí,kniha má spád,napínavý děj,nechutnosti ,no prostě vše co od tohoto autora očekáváme. Jak já se na ní těšila a konečně dočkala.Už aby vyšla další .Jmenuje se Lov zla.

13.10.2018 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Tak v této knize opět autora poznávám.Napínavý příběh,skvělá zápletka se smysluplným koncem.Měla o sto stran méně a vůbec to autorovi ani knize neuškodilo,ba naopak.

23.09.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha měla spád,žádné zbytečné natahování.Napětí nechybělo,ale konec trochu divný .Celý požizek mi neskutečně kazila Baxterová,která se svou povahou,alkoholismem ,neschopností a žárlivostí absolutně do knihy a celého příběhu nezapadla.Kniha by se bez ní obešla a přitom by jste o nic nepřišli.Dnes se pouštím do Loutkáře.

23.09.2018 4 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Tak únavný a zdlouhavý příběh kde se něco začne dít až na 380 straně jsem tedy nečekala.Ani děj z tohoto prostředí mi nesedl.Mám od tohoto autora přečtené téměř vše,ale toto bylo velké zklamání.Údolí mrtvých bylo jiné kafe.

18.09.2018

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Já se vždy vyděsím toho rozláčněného začátku,ale pak.......to stojí za to.Vše do sebe zapadne jako náročná skládačka.Nic není opomenutu,či zapomenuto a čtenáři je vždy minulost taktně připomenuta takže se v knize neztratíte.Moc se mi líbila a jdu hned číst další knihu.

27.08.2018 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Parádní kniha s velmi dobrou zápletkou.Nechybí napětí i sem tam nějaká nechutnost.Kniha měla spád,dobře se četla.Psaní autora mě baví nic zbytečně roztahaného.Za mě super.

07.08.2018 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Nekupujte si knihu pokud chcete strávit dovolenou na lodi.Bohužel v mém případě se to stalo a nechtěla jsem do vody strčit ani palec u nohy a neustále jsem čekala,kdy mě kdo stáhne pod vodu.No a ke knize musím napsat ,že předešlé díly byly mnohem zajímavější a hlavně uvěřitelné.Tako kniha mi připadala,místy dost zdlouhavá a nesmyslná.Doporučila bych díly číst tak jak jdou po sobě,aby čtenáři věděli,kdo vlastně Lacey je a jestli je vůbec Lacey.Už mě vidíš? ,Volavka,Tak to je, tak to bude ,jsou opravdu čtenářským zážitkem.Proudy proto hodnotím jako slabší.

23.07.2018 3 z 5

Evangelium pekla Evangelium pekla Jean-Luc Bizien

Tak já musím knihu moc pochválit.Má spád,napětí i krutost.Jen jsem se ztrácela v těch korejských jménech.Všichni byli Kimové,ale nějak jsem si je sama pro sebe rozlišila.Přesto mě kniha velmi zaujala a skvěle se četla.Je v ní vše co se dá od thrilleru očekávat.Brutální vrah,vyšetřování,ponurost i severokorejská politika.

04.07.2018 5 z 5

Prach jsi a v prach se obrátíš Prach jsi a v prach se obrátíš Chris Tvedt

Skvělé čtení plné napětí.Všechny postavy mají svoje tajemství a příběh je svižný.Krátké kapitoly mi vyhovovaly.

03.06.2018 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Proč mají autoři severských detektivek nutnost cpát do děje migranty?600 stran!Příšerný.200 stránek o migrantech,kteří absolutně s dějem nemají co společného.Prostě nutnost autorky je popsat jako chudáky a Evropany konkrétně Švédy jako rasisty.Dalších 200 stran o čarodějnici.Proč?Takže celkem zajímavých je zbylých 200 stran.Hatlamatla knížka.Dočetla jsem jen proto,že jsem si jí koupila.Nuda se střídala se zhnusením.

17.05.2018 2 z 5