kape97 kape97 komentáře u knih

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Velice zajímavé. Vidět duchy, restaurovat hroby zajímavá práce. Kromě příběhu se mi líbila i symbolika vysvětlovaná mezi řádky.

28.04.2020 4 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Tahle moderní poezie se mi díky téhle autorce začala moc líbit. Velmi pěkná kniha, pro muže i ženy :D Už se velmi těším na další knihu.

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Skvělá kniha, o Magdaleniných prádelnách jsem zatím neslyšela, ale určitě si ještě něco přečtu. Velmi silný příběh, jsem ráda, že už dnes tohle snad neexistuje.

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Skvělá kniha, spousta věcí se dá jednoduše aplikovat a pochopit z rozhovorů mezi autory. Až jednou budu mít vlastní děti určitě po knize sáhnu ještě jednou.

12.02.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Výborná oddychová kniha, je pravda, že jsem si ze začátku musela chvíli ujasňovat vztahy mezi postavami, ale to je v podobných knihách vždy. Kniha byla vtipná, častokrát jsem se zasmála. Místy dokonce člověk může poznat situace z vlastního života.

02.02.2020 4 z 5

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Díky za tuhle knihu. Tohle by se mělo vyučovat jako povinný předmět na každé základní škole :) kniha byla napsaná velmi poutavě, takže i když bych jindy po takovémhle žánru nesáhla, tato kniha mě přesvědčila.

11.01.2020 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Kniha mě nadchla, i když jsem později zjistila, že čtu pouze zkrácené vydání :( Určitě se k ní vrátím znovu a snad i ke klasickému vydání

28.04.2020

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Dlouho jsem přemýšlela co o ní napsat. Málokdy mě kniha tak zasáhne, že o ní ještě dlouho přemýšlím, tak jako o této. Je až k neuvěření, jak moc může náboženství a jeho fanatický výklad ovlivnit člověka a hlavně jeho pohled na vzdělání. Velmi se mi líbil styl autorky, jak jednoduše popsala velmi silné emoce. Velmi autorku obdivuji :)

28.04.2020 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Úžasná kniha, historický román byl velmi propracovaný a pěkně napsaný. Uvědomila jsem si, že ač v Brně již nějakou dobu bydlím, moc toho o něm nevím. Určitě se pustím i do dalších knih.

Středa nám chutná Středa nám chutná Iva Procházková

Občas stojí za to si přečíst i pohádku a to proto, že v pohádkách se skrývá spoustu pěkného a poučného.

01.02.2020 5 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Poté co jsem si knihu koupila mi dlouhou dobu ležela v knihovně, po dvou letech jsem se k ní znovu dostala a přečetla za jedno odpoledne. Obdivuji Míšu, co všechno dokázala, jak si vždy stála za svým, i když jí spousta lidí podrážela nohy. Nedovedu si představit, že teď, ve stejném věku jako ona tehdy, odjedu do Nepálu zachraňovat děti a učit je angličtinu. Na druhou stranu jsem také ráda, že nezapomíná na svůj domov a mimo nepálské děti pomáhá i těm v ČR.

26.01.2020 3 z 5

Henry - Pravdivý příběh o přátelství a cestě polského plavce z Osvětimi do Ameriky Henry - Pravdivý příběh o přátelství a cestě polského plavce z Osvětimi do Ameriky Katrina Shawver

Knih o holocaustu existuje nepřeberné množství, každá je svým způsobem originální. Tato se vyznačovala vsuvkami o historii a podrobnostmi o tom, jak autorka sama navštívila koncentrační tábory a místa, která Henry ve svých vzpomínkách zmínil. Moc se mi toto zpracování líbilo. Překvapilo mne, že i přes jistě strašnou realitu, se i v koncentračních táborech odehrávaly koncerty a divadelní představení přístupné pro vězně. Jde vidět, že NADĚJE je všudypřítomná.

25.01.2020 3 z 5

Slon na Zemplíne Slon na Zemplíne Andrej Bán

Kniha se mi líbila, i když se mi občas špatně orientovalo, v jakém roce se právě nacházím. Překvapilo mne, že i když od sebe nejsme tak vzdálení o mnoha případech a příbězích ze Slovenska se k nám nedostane ani zmínka. Jediné co mne na knize mrzí (je to spíše ale obecná připomínka), že naše státy od sebe nejsou odtrženy ani 100 let a knihy se překládají z jednoho jazyka do druhého. Věřím tomu, že spousta lidí i dnes velmi dobře slovenštině rozumní, spousta lidí se s ní (dle mého názoru) dnes a denně setkává. Doufám, že jednou nedopadneme se slovenštinou jako s dalším "cizím" jazykem. Na druhou stranu chápu národní jazykovou hrdost, ale přesto zrovna slovenština by překládána být nemusela, co myslíte Vy?

19.01.2020 4 z 5

Poprvé jsem četla něco podobného. I když mám poezii v celku ráda, tohle bylo ještě lepší. Určitě bych doporučila ke čtení i těm, kteří poezii nečtou. A těším se na další autorčiny knihy.

10.01.2020 5 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Kniha se mi líbila, je vidět, že autorka se psychologii věnuje. Chybělo mi ale delší rozuzlení. Docela dlouho jsem musela přemýšlet, která z postav je největší blázen ????

06.01.2020 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Moc hezké mám ráda střídání dějových linek a tady to bylo úžasné udělané. Moje první beletrie od autorky a pravděpodobně ne poslední. Dějová linka s Marií byla moc zajímavá. Do poslední chvíle jsem byla napjatá, jak to dopadne. Tereziny úzkostné stavy byly skvěle vyjádřené a doktorka Eva byla výborná postava!

16.02.2023 5 z 5

Znám tě? Znám tě? Nika Peas (p)

Zajímavá kniha. Nemohla jsem se odtrhnout.

25.01.2022 5 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Kniha nic moc, samá vražda, hrdinka uniká spravedlnosti jen díky štěstí a krádežím. Řekla bych, že kniha měla podle popisu a anotace skvělý potenciál, ten se ale bohužel nepodařilo naplnit.

25.01.2021 1 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Zajímavá kniha, normální život dvou normálních lidí, kteří jsou stvořeni jeden pro druhého, ale z jistých důvodů spolu nejsou. Kniha nebyla špatná, ale vyloženě nenadchla. Chyběla mi přímá řeč. Někdy mi přišlo složité se orientovat, zda postava právě mluví a nebo ne.

16.01.2021 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha byl ze začátku hodně zajímavá, těšila jsem se jak příběh dopadne, jenže najednou začaly přibývat další a další postavy, příběhy se začaly zamotávat a já se v tom začala ztrácet. Také to, jak se střídá minulost a současnost a člověk neví kde vlastně je... nápad a kniha výborná, jen kdyby alespoň příběhy jednotlivých postav byly psány trochu chronologicky. Musím tedy říct, že snad poprvé jsem nadšená mnohem víc z filmu než z knihy.

28.10.2020 3 z 5