Kantynka Kantynka komentáře u knih

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

další kniha od této skvělé autorky a opět nezklamala. kniha je rozdělena na tři povídky, kdy každá má svůj příběh a postavy. jsou to takové ty povídky ze života, takže je dost možné, že se v nich člověk i najde.
nejvíce se mi líbila prostřední druhá povídka, ta mě bavila nejvíce, i když to nebylo vůbec lehké a veselé čtení. ani jedna povídka nebyla veselá, v každé byla nějaká negativní postava a každá postava měla svůj příběh a svůj charakter. tohle mám na knihách od Soukupové nejradši, ty rozdílné charaktery postav, jak je každá jiná a jak dokáže autorka popsat jejich myšlení a chování.
opět jsem si čtení užívala i přes ne příliš veselý obsah. moc doporučuji.

17.09.2021 4 z 5

Rusovláska u cesty Rusovláska u cesty Anne Tyler

ideální kniha na jeden večer. příběh byl hezký, ale nějak zvlášť mě nezasáhl.

17.09.2021 3 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

wau, tak tohle bylo skvělý! nepředvídatelný, skvěle se to četlo, děj ubíhal rychle a celkově jsem z knihy nadšená.
moc se mi vyšetřování smrti tchyně, postupné odkrývání rodinných tajemství a kapitoly ze současnosti i z minulosti.
tahle kniha podle mě nemá chybu a určitě si ji přečtěte!

04.09.2021 5 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

tak tahle knížka za mě velký NE! námět byl zajímavý, ale mně příběh vůbec nesedl. kniha se četla rychle, ale to bylo tak všechno. postavy až asi na dvě mi nesedly vůbec a většinou jsem byla spíše otrávená z jejich chování a reakce. příběh byl od druhé poloviny knihy dost předvídatelný a je škoda, že to nebylo více propracované. snad první kniha Andílek bude od autorky lepší.

27.08.2021 3 z 5

tahle knížka mě hodně bavila. od tohoto autora to byla moje první knížka a určitě se chystám na jeho další (v knihovně na mě už nějakej ten pátek čeká Dívka v ledu).
kniha je o životě Coco, která píše emaily o svých zážitcích a nezdarech své rodině a především kamarádům. nevadil mi styl knihy psaný v emailech, jen škoda, že k nim nebyly i odpovědi.
kniha se četla hodně rychle, byla zajímavá, vtipná, ale hlavní postava Coco mě občas dost štvala. někdy mi chování hlavní hrdinky přišlo až dětinské a občas jsem se chytala za hlavu.
čekala jsem od knihy pohodové a odpočinkové čtení a přesně to jsem dostala, takže já jsem rozhodně nebyla zklamaná.
za mě jednoznačně doporučuji pokud si chcete přečíst něco nenáročného.

16.08.2021 4 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

od této knihy jsem měla asi moc velká očekávání, protože jsem dostala tak půlku z toho, co jsem čekala.
kniha je o mladé Vanesse, která se stala obětí staršího muže. moc se mi líbil začátek knihy a pak už to postupně upadalo. kniha je krátká, čte se rychle, ale není to přijemné čtení, je to drsné a syrové, ale něco mi tam chybělo.
přijde mi, že byla kniha až moc stručná a něco mi tam chybělo. více detailů a tak nějak všeho.
knihu hodnotím jako průměr, bohužel jsem byla docela zklamaná.

16.08.2021 3 z 5

Ptačí domek Ptačí domek Eva Meijer

byl to milý a melancholický příběh psaný pomalejším tempem. kniha se četla hezky, ale nijak zvlášť mě bohužel neoslovila.

29.07.2021 3 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

z téhle knihy jsem lehce zklamaná. četla jsem od autora Tři opice a ty se mi moc líbily, ale tyhle povídky mi moc nesedly. některé byly moc povedené a bavily mě, ale jiné teda vůbec. knihu hodnotím jako takový průměr.

26.07.2021 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

musím říct, že mě knížka docela zklamala po těch všech super recenzích, co jsem četla. hodně se mi líbilo lékařské prostředí, které bylo moc hezky popsáno a celkově mě v tomhle směru kniha moc bavila. co ovšem bylo horší byl hlavní hrdina. Hynek mi moc sympatický nebyl a celá kniha mi přišla víceméně o tom, jak má zkažený život a jaké má všechny problémy. ale co si budeme ani další postavy mi nebyly zrovna sympatické. manželka Markéta byla věčně protivná a syn na facku, jediná dcera Anička byla snesitelná.
kniha byla docela čtivá, ale žádné velké zvraty se nekonaly, i když pár překvapivých momentů by se našlo. docela mě mrzelo, že kniha skončila tak, že vlastně čtenář neví, jak to všechno nakonec s Hynkem a jeho rodinou dopadlo.
určitě se mi od autorky líbila více kniha Vrány. každopádně kniha z mužského pohledu byla příjemnou změnou a myslím si, že se autorce moc hezky povedlo přiblížit mužské myšlenkové pochody :D.

24.05.2021 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

na novou knihu téhle autorky jsem se moc těšila.
četla jsem všechny knížky od autorky a tuhle bych zařadila mezi ty nejlepší od ní.
jak už jsme od autorky zvyklí, sledujeme příběh jednoho ústředního páru a dalších osob, které jsou s nimi nějakým způsobem propojeni a ani v této knize to nebylo jinak.
knížka byla napínavá od začátku až do konce, hodně čtivá a nešlo ji vůbec odložit, přečetla jsem ji asi za dva dny (až je mi líto, že jsem ji přečetla tak rychle).
jediný ALE a menší zklamání pro mě byl konec knihy. přišlo mi to ukončené tak strašně nereálně a až trochu přetažené za vlasy, jak kdyby autorka nevěděla pořádně jak to ukončit, tak narychlo něco vymyslela a ani my pořádně nevíme, jak to vlastně dopadlo.
jinak byla knížka skvělá a dostala jsem od ní přesně to, co jsem čekala a na co jsem se těšila, takže určitě doporučuji si přečíst.

17.05.2021 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Pod Sněhem je moje první přečtená kniha od autorky Petry Soukupové. musím říct, že jsem se na knížku hodně těšila a byla jsem trochu zklamaná. moc se mi líbily charaktery postav a příběh byl zajímavý, podle mě hodně reálný. v celé knize byl popsán děj jednoho dne a kapitoly byly doplněny o vzpomínky hlavních postav. co mi hodně vadilo bylo to, že v knize opět nebyla značená přímá řeč (to je asi teď nějaký nový trend) a občas jsem se ztrácela v tom, co si postava myslí ve své hlavě a co opravdu říká. vím, že Petra Soukupová je chválená právě za již zmíněné přemýšlení postav, ale kdyby byla oddělená přímá řeč, určitě by se to četlo lépe, mně to holt takhle moc nesedlo. občas mě v knize štvalo chování hlavních postav a chvílemi mi přišlo, že je celá kniha jen o hádkách třech sester. konec mě trochu zklamal, bylo to takové useknuté a pořádně vlastně ani nevím, jak to skončilo a dopadlo. jinak se mi kniha líbila, přečtenou jsem ji měla za chvíli a těším se na další knihy od této autorky.

07.05.2021 3 z 5

Tyhle fragmenty Tyhle fragmenty Bianca Bellová

tahle povídková knížka se mi moc líbila. styl psaní mi sedl a délka povídek byla tak akorát, povídka předala co měla. některé se mi líbily víc, některé míň, ale všechny byly skvělé a plné emocí a bylo toho v nich řečeno tolik, i když byly některé opravdu krátké. tuto knížku moc doporučuji.

30.04.2021 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

ze začátku jsem si říkala, že to bude taková typická romantická oddechovka a neměla jsem od toho moc velké očekávání, ale to, co přišlo pak, byla bomba. dostala jsem vlastně úplně jiný příběh než jsem ze začátku čekala a byla jsem nadšená, i když nebyl zrovna nejveselejší. tahle kniha není úplně tak o lásce jako spíš o velmi krásném přátelství a silných emocích. mně se to moc líbilo. i když byla knížka na mě až moc krátká a něco mi tam chybělo.

19.04.2021 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

(SPOILER) tahle knížka se mi moc líbila. v knize se řeší nejen téma vztahu matky s dcerou, ale i témata jako potrat, adopce, předsudky vůči Romům atd. Julie, jakožto jedna z hlavním postav, mi nebyla už od začátku moc sympatická, chvílemi jsem ji litovala, ale později mě spíš štvala. kniha je neskutečně čtivá a velmi dobře jsou tu popsané emoce hlavních postav, matky Julie a její adoptované dcery Agnes. v knize je jasně ukázáno, že vlastní touha po splněném přání je někdy víc než všechno ostatní, kdy Julie si adoptuje holčičku jen proto, aby si sama sobě splnila přání mít dceru. v příběhu se ale dozvídáme, že Agnes vlastně není podle jejích představ a nezapadá tak, jak by si Julie představovala. konec byl podle mě docela useknutý, čekala jsem nějaké lepší zakončení, jinak se mi kniha moc líbila.

18.04.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

tahle knížka byla skvělá, ale zároveň to nebylo vůbec lehký čtení.
v knize sledujeme dětství, dospívání a dospělost hlavní hrdinky Zuzany a jejich dvou kamarádů Jana a Hanuše. Zuzana je dcera z bohaté židovské rodiny, kteří vlastní cukrovar. jejich idylický život se náhle úplně otočí a všechno se změní začátkem války a poté nástupem do koncentračního tábora.
byla to moje první kniha od autorky, její styl psaní mě zprvu hodně překvapil, ale trvalo mi jen chvíli si na něj zvyknout a knížka byla čtivá od začátku až do konce. hltáte každou stránku, dokud nevíte, jak to vlastne dopadne. konec mě hodně překvapil!
celkově jsem z knihy měla zvláštní pocity v průběhu čtení, ze začátku to bylo takové milé čtení a postupem času mi u knihy bylo víc a víc špatně.
určitě moc doporučuji a těším se na další knihy autorky, především na Němce.

11.04.2021 5 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

knížka se mi moc líbila. přečetla jsem ji za jeden večer, byla to taková příjemná oddechovka. občas mi to přišlo chvílemi pořád to stejné dokola, což byla škoda. moc se mi ale líbil vztah hlavních hrdinů a zajímalo by mě pokračování.

06.04.2021 4 z 5

Tři opice Tři opice David Urban

knížka byla skvělá, jen chvílemi to nebylo nic moc pro slabší povahy. jinak byla čtivá, neskutečně zajímavá a povídky byly originální. určitě doporučuji a přečtu si od autora i jeho nejnovější knížku.

02.04.2021 4 z 5

Oproti autorčině druhé knize se mi tahle nelíbila až tak tolik. Vadily mi gramatické chyby a překlepy. Celkově mám z knihy smíšené pocity. Informace byly zajímavé a člověk se ale nedozvěděl nic moc nového, pokud už četl autorky druhou knihu. Přišlo mi to jako takové celkové shrnutí života v KLDR.

26.03.2021 3 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

tohle bylo moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. knížku jsem přečetla za dva večery, příběh se mi moc líbil a psaní autorky taky. knížka je nemá sice ani 200 stránek, ale je toho v ní tak moc, že se člověk nestačí divit. byla to hodně silná a krásná knížka.

19.03.2021 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

tahle knížka byla smutná, ale zároveň skvělá. kniha je psaná z pohledu Štěpána a jeho maminky. sledujeme život Štěpána, jeho dospívání, první lásky, spoustu starostí a život jeho rodiny. ze začátku mi z ní bylo strašně úzko a smutno, autorka dokázala skvěle popsat emoce postav a atmosféru dané situace. postupem času jsem se úplně ponořila do příběhu a žila ho s hlavními postavami a nemohla se od knihy odtrhnout. byla čtivá, skvěle napsaná a určitě ji moc doporučuji. nebylo to lehké čtení, ale jinak byla super.
určitě se chystám na autorky další knihy.
četli jste knihu Soběstačný? líbila se?

13.03.2021 5 z 5