Kantynka Kantynka komentáře u knih

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

Knížka se mi moc líbila. Autorka zpracovala skvěle tak těžké téma a kniha toho hodně předá, nejen autorky životní příběh a pocity. Líbilo se mi, jak je kniha psaná upřímně, někdy možná až moc. Určitě bych doporučila přečíst každému, ne jen tomu, kdo má stejný problém jako autorka.

08.03.2021 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

tak tahle knížka byla naprosto skvělá!
od začátku byla čtivá, četla se rychle a nemohla jsem přestat číst, dokud jsem nevěděla, jak to dopadne.
příběh byl skvěle vymyšlený a konec mě hodně překvapil.
určitě moc doporučuji.
hodnocení: 4/5*

07.03.2021 4 z 5

Vesnická holka Vesnická holka Kateřina Holubová

knížku jsem přečetla za jeden večer, byla to taková fajn oddechovka, ale za mě úplně ne. jsem asi už moc náročnej čtenář. knížka mi přišla taková celá naivní, hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla a ty detailní popisy sexuálních scén se mi tam vůbec nehodily.
knížka byla čtivá a pozitivně hodnotím i krátké kapitoly.

25.02.2021 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

tak tahle kniha byla skvělá. kniha je psána formou rozhovorů se sedmi severokorejskými uprchlíky. každý byl jiný, ale jedno měly společné a to hrůzy, které si dotazovaní museli prožít. kniha nám ukazuje, jak hrozná situace v KLDR byla a stále je. ani já jsem doteď neměla ponětí o tom, jaké strašné věci se v zemi dějí a při čtení mi bylo kolikrát dost úzko. knížka ve mně hodně zanechala, četla se rychle a hlavně byla nesmírně zajímavá. hodnotím ji jako jednou z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla a moc moc doporučuji dále.

21.02.2021 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

skvělá knížka! moc se mi líbilo zpracování a nádherné fotky. autorka má osobitý styl psaní, který nemusí sednout každému, ale mně se moc líbil a ke knize se skvěle hodil. zážitky jsou skvěle popsány a člověk se tak může alespoň na chvíli přesunout na ono místo.
super cestovatelská kniha, díky které můžeme cestovat u v této nelehké době.

22.01.2021 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Kniha se mi moc líbila. Byla smutná a depresivní, některé povídky méně, některé více. Autorka nádherně dokázala popsat emoce a pocity postav. Moc povedená kniha.

15.01.2021 4 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

knížka se mi moc líbila! přečetla jsem za jeden večer a nemohla se odtrhnout. děj rychle ubíhá, příběh byl originální a moc se mi líbil konec. knížce nemám co vytknout, byla skvělá a ráda doporučím dále.

04.01.2021 5 z 5

Neutečeš Neutečeš Dominika Hájková

moc hezky napsaná knížka. skvěle a rychle se četla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. v knížce se toho stalo tolik, i když má opravdu málo stránek. to bych jediné vyčetla, že nebyla delší???? příběh a hlavní hrdinku jsem si zamilovala.

02.01.2021 5 z 5

moc hezky a moderně zpracovaná příručka českého jazyka a nejvíce problémových slov. tuhle knížku bych doporučila každému, kdo má i nemá rád český jazyk a chce se něčemu přiučit.

27.11.2020 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

knížka byla fajn, taková oddechovka, ale ve srovnání s Jeho banánem to teda bylo nic moc, čekala jsem asi víc

18.11.2020 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

moc krásná knížka! Terka umí skvěle psát a knížka zachycuje jak její příběh, tak motivaci k tomu se nevzdávat a jít si za svými sny. moc moc doporučuji.

17.11.2020 5 z 5

za mě tohle určitě ne! knihu jsem ani nedočetla. vůbec mi nesedl styl psaní autorky, její rádoby humor a sprostá slova mi v textu vadila hodně. čekala jsem od knížky teda něco úplně jiného.

25.10.2020 1 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

skvělá knížka! plná zvratů, ctiva od začátku az do konce. moc moc doporučuji

28.08.2020 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

příjemná oddechovka. autorky styl psaní se mi moc líbí.

17.07.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

tohle byla bomba!
neobvyklý žánr autorky se mi moc líbil a moc se jí to povedlo, i když tohle normálně nepíše. knížka byla čtivá od začátku až do konce a měla jsem ji přečtenou sakra rychle, protože touha vědět, jak to skončí byla hodně silná :D.

19.06.2020 5 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

skvělá knížka, bavila mě, všechno je krásně popsáno a mohu jen a jen doporučit!

12.06.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

jednoznačně nejlepší kniha od autorky! moc doporučuji!!

27.05.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

včera jsem dočetla tuto knížku. musím říct, že na ni musím myslet ještě teď. knížka byla hrozně krásně napsaná, byla ale hlavně drsná a pravdivá. to, co se dělo v té době si nikdo z nás nedokáže představit. z knihy mi bylo někdy hodně smutno a úzko. sama jsem před navštívila koncentrační tábor Osvětim a když to člověk vidí na vlastní oči a potom čte o tom, co tam lidé museli zažívat, je to hrozné a o to horší, že tohle dokáže člověk udělat člověku. knížku určitě doporučuji, moc se mi líbilo, že byla doplněna fotografiemi.
jsem ráda, že autorka a hlavní hrdinka této knihy, se stihla se svým příběhem podělit. protože jak jsem si po dočtení hledala, hlavní hrdinka zemřela roku 2017 a roku 2016 byla kniha vydaná na Slovensku. na tuhle dobu by se nemělo zapomínat a i když bylo pro hlavní hrdinku těžké svůj příběh vyprávět, zůstala po ní památka, kterou si můžete připomenout, co lidé zažili a jaká doba se snad už nebude opakovat.

05.05.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

skvělá knížka! od začátku až do konce byla čtivá, zajímavá a napínavá. do poslední stránky jsem netušila, jak to skončí a konec mě hodně překvapil. určitě doporučuji!!

26.04.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

jednoznačně nejslabší knížka autorky. knížka byla zajímavá, do konce jsem netušila, kdo by mohl být vrah, ale i tak jsem se do čtení musela nutit.

23.04.2020 3 z 5