Kamaela Kamaela komentáře u knih

100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život - ...a jak s tím přestat! 100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život - ...a jak s tím přestat! Dušan Kadlec

Touhle knihou jsem se dost protrápila. Autor se snaží do jedné knihy nacpat spoustu problémů a témat (přesně 100) a ve výsledku dost klouže po povrchu. Ano, občas jsem tam narazila na zajímavou myšlenku nebo nápad, ale celkově to vše dost prošumělo kolem a zapadlo. Navíc mi hodně nesedí styl psaní autora.

12.08.2022 2 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Zajímavá kniha, rozhodně psaná z netradičního úhlu pohledu. Ulevilo se mi, že jsme se dozvěděli kam se poděla Sukey, protože kam se poděla Elizabeth, tak nějak tušíme celou dobu. Nechápu jak někdo může napsat, že kniha je vtipná. Na mě působila strašně smutně a depresivně.

30.10.2019 3 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Já nějak nevím. Film jsem neviděla, takže jsem vlastně nevěděla co čekat. V celé knize je znát, že jde o přepis scénáře. Spousta přímé řeči, velmi plochý popis postav do jejichž duše se vůbec nedostaneme. Mnoho věcí, které asi ve filmu vypadají atraktivně a efektně zde prostě nevyzní. Třetí díl asi nejslabší (s tím si vážně někdo vystačil na samostatný film?) Příběh zajímavý, ale asi měl zůstat scénářem.

29.07.2019 3 z 5

Dívka v modrém Dívka v modrém Pelham Grenville Wodehouse

Pohodové čtení, sice jednoduchoučka dějová linka a předvídatelný děj, ale krásný jazyk a kultivovaný humor lehce připomínající Saturnina.

04.09.2018 4 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Zajímavá kniha o naprostých šílenostech, které se děly v zájmu "vědy". To celé pohledem dítěte.

14.08.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Silná kniha o rodině zavlečené na Sibiř.

14.08.2018 4 z 5

Muzikopohádky Muzikopohádky Šárka Komárková

Už jsem tedy četla metodicky lépe zpracované knihy, ale pro inspiraci je to fajn.

08.02.2022 3 z 5

Bílé zuby Bílé zuby Zadie Smith

Nějak mě to neoslovilo. Těma je zajímavé, mnoho postav, ale i tak to působí nějak ploše, odcizeně. Vlastně to nevyvolává žádné emoce. Jak už tady jednou zaznělo, na otázku o čem to je, jsem nebyla schopná odpovědět.

31.12.2020 3 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Tato kniha mě moc nezaujala. I když někteří autoři patří mezi mé oblíbené, zde mě nijak nenadchli. Obsah povídek jsem obratem zapomněla a nezůstal po nich žádný dojem.

12.03.2020 2 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Líbilo se mi použité nářečí i věrné (asi, nevyrostla jsem a ani nežiji na vesnici) vykreslení prostředí, kde si každý navzájem vidí do talíře. Ale celkový příběh mi přišel vlastně dost o ničem.

29.10.2019 3 z 5

Tajnosti sborovny - Úsměvné povídky ze školního prostředí Tajnosti sborovny - Úsměvné povídky ze školního prostředí Naďa Horáková

Kniha fejetonů, povídek a jiných krátkých textů, které se nejvíce točí kolem školy (nejen). Něco je zajímavé, jiné méně. Celek taková odpočinková kniha.

29.10.2019 3 z 5

Borůvky Borůvky Barbara Nesvadbová

Je to prostě hloupé, povrchní, jakože vtipné. Přečetla jsem asi polovinu a definitivne knihu zaklapla. Slova jen tak prošuměla a dnes už si nepamatuji jediný příběh.

29.07.2019 odpad!

Plzeňský místopis Plzeňský místopis Petr Mazný

Další skvělá kniha z nakladatelství Starý most.

19.04.2019 5 z 5

Škola pařížského šarmu Škola pařížského šarmu Jamie Cat Callan

Jedna z mnoha knih na toto téma. Od této autorky jsem již nějaké knihy četla a většinou se mi líbily. Tato ničím nevybočuje. Co mi ovšem trochu vadilo byl místy dost kostrbatý překlad.

19.04.2019 3 z 5

Rubikova kostka Rubikova kostka Vratislav Maňák

Na knihu jsem se těšila, líbilo se mi, že se odehrává v Plzni. Nakonec to a kapitoly se vzpomínkami pamětníků událostí roku 1953 byly to nejlepší. Současná dějová linka je vlastně o ničem. Dlouhé, květnaté popisy, nedospělý hrdina a "obrovské" rodinné tajemství. Dost jsem se pri čtení trápila a trvalo mi hodne dlouho knihu dočíst.

19.04.2019 3 z 5

Dům žen bez mužů Dům žen bez mužů Karine Lambert

Co napsat? Autorka píše celkem čtivě, bohužel příběhová linka je jednoduchoučká a předvídatelná, postavy nejdou do hloubky a celkově to jen tak klouže po povrchu. Taková hodně oddechová kniha.

14.08.2018 3 z 5