Dívka v modrém

Dívka v modrém https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119240/mid_divka-v-modrem-1tv-119240.jpg 4 39 11

Zápletka dalšího humoristického příběhu anglického spisovatele P. G.Wodehouse se točí, jak jinak, kolem Dívky v modrém. Není to ovšem nic jiného než originál Gainsboroughova obrazu, který zmizel. Přijít na kloub záhadě by měl Jerry West, propátrat zchátralý venkovský dům, poradit si s komorníkem, který není komorník, americkým právníkem se sestrou kleptomankou a dalšími podezřelými, ale co je mu do nějaké Dívky v modrém, když jeho srdce zahořelo pro dívku zcela jinou… a to tak, že úplně zapomněl, že už je zasnoubený.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Vyšehrad

The Girl in Blue , 1970

mikika
02.11.2022 4 z 5

můj oblíbený humoristický autor opět nezklamal, to jsou zase špeky.. "jeho tvář připomínala výsledek korespondenčního kurzu kamenosochařství..."

milan3144
02.10.2020 4 z 5

Klasická zápletka v podání tohoto autora. Komplikované vztahy, kdy se postavy "chtějí" a pak zase ne. Kdy se sejdou na jednom místě, ne všichni se vzájemně znají, ale zase alespoň znají nějakou společnou, přítomnou, nebo nepřítomnou osobu. Vzniká z toho všeho komický propletenec s omyly a nedorozuměními.
Čtyři hvězdy a dám si na nějaký čas od autora pauzu.

May
19.11.2019 5 z 5

Miluju anglický humor a knihy P.G. Wodehouse asi nejvíc :) Citát z knihy mluví sám za sebe:
"Všechno, co je v životě příjemné a pěkné, jak jednou prohlásil kdosi moudrý, je nemorální nebo nelegální nebo se po tom tloustne."

bobo7592
16.11.2018 5 z 5

Wodehouse = výborné čtení na dobrou náladu.

Kamaela
04.09.2018 4 z 5

Pohodové čtení, sice jednoduchoučka dějová linka a předvídatelný děj, ale krásný jazyk a kultivovaný humor lehce připomínající Saturnina.

SalomeH
08.07.2018 5 z 5

"A vy říkáte, že cosi je na tom vašem povolání nejhorší?"
"Že někam přijdete, zabydlíte se v domě, spřátelíte se s lidmi, a musíte táhnout. Jako tažný pták."
"Ano, je to taková ptákovina."
"Ale smutná."
"Myslete na to, jak jsou všichni rádi, že už na ně nebudete dozírat."
"To je taky pravda," rozjasnil tvář.
"Musíte se do nich vžít. Vy přinášíte lidem radost tím, že se odstěhujete. To by vás mělo těšit, je to velký dar."

Pavlapila
02.07.2017 5 z 5

Fakt vtipné :-) Můj oblíbený autor, nikdy nezklame.

Market = )
30.05.2017 5 z 5

Nemám co bych vytkla, pátá * je pro překladatele, protože knížka pro mě byla skutečné jazykové pohlazení po duši a jsem přesvědčena, že to není jen zásluhou autora (čímž samozřejmě nijak nesnižuju jeho kvality). Pokud hledáte knížku, kde se budete spokojeně usmívat od začátku do konce, doporučuji :-).

Karolína52
08.07.2016 4 z 5

Pohodové a vtipné čtení. Těším se na další knihy P. G. Wodehouse.

KikiZ
29.05.2014 5 z 5

Wodehousovy knihy jsou super čtení do rozkvetlé zahrady nebo k rybníku. Jo, a ti mladí angličtí gentlemani, kteří se zde v těchto knihách vyskytují jsou prostě neodolatelní!!!

Merlinit
18.03.2014 5 z 5

K Wodehousovým knihám se vracím vždy, když ulehnu s chorobou a nechutí k celému světu.