Kája95 Kája95 komentáře u knih

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Pro dnešního čtenáře možná málo děsivé, syrové a brutální . Za mne skvělé dílo

05.01.2023 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Knížku jsem dlouho nechtěla číst .... Nojo Agatha Christie přece nejsem na důchodě abych četla nějakou starou detektivku, ale.. jedním dechem, za pár hodin, no prostě 5 hvězdiček klidně bych dala i víc. Knížka má děj, napětí, spád, je čtivá opravdu DOPORUČUJI

15.05.2019 5 z 5

V ráji šumavském V ráji šumavském Karel Klostermann

Nádhera, takhle jemný a přesto silný román jsem dlouho nečetla o to víc mne těší, že se jedná o českou literaturu. Je neuvěřitelné, že je dílo více než 100 let staré a přesto stále živé. Doporučuji všem milovníkům krásné literatury

26.01.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Perfektní,už jsem měla dost "severských detektivek" plných brutality a oslnivě chytrých, silných a dokonalých detektivů a zbytečných detailů z jejich života. Tato kniha je uvěřitelná, napínavá a ze začátku jsem se i bála. Dej příjemně plyne a nedá se přestat číst. Doporučuji

06.02.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak jako všechny knihy od autorky je i tato velmi čtivá. Téma zajímavé a hluboké. Kniha se velmi dobře čte, ale opravdu je plná deprese, zmaru a zoufalství. A ani konec na tom nic nemění.

30.05.2023 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Super od začátku do konce. Vůbec jsem netušila,kdo bude vrah a u většinu knih to tušíte alespoň malinko už v půlce knihy.
Konečně detektivka,kde se řeší případ,svědkové a potenciální pachatelé a ne soukromý život detektiva.
Doporučuji

13.05.2021 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Tuto knihu bych zařadila do povinné četby.
Jedna z nejlepších "holocaustovych" knih. Pravdivá, stručná a surová

06.04.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Jak je v knize psáno,kdo je bez viny ať hodí kamenem....
Knížka je moc hezká, dobře se čte a stále čekáte,co se stane na další stránce.

25.03.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zajímavý, tvrdý příběh dospívající dívky mnozí znají jako film, v knize můžeme najít i něco víc a to pohled smrti. Konec byl až mrazivý

25.10.2020 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Úžasná kniha. Má spád a stále chcete číst dál a dál.

30.09.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Šílená frustrace z matky přímo stříká. Takový člověk nikdy nebude šťastný. Ano, dcera si neuklízí a věnuje se hlavně malování ,ze kterého je pak nepořádek,ano,ale vždyť je to ještě dítě !!
Za mě úžasná kniha

13.08.2020 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Napínavé a strašidelné. Jasně, že některé situace byly absurdní, ale autorka udržuje napětí a nechává prostor pro fantazii mimo jiné dokáže velmi dobře vykreslit povahy postav.

05.05.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Autorka opět nezklamala,parádní čtení. Zápletka i rozuzlení -paráda

05.02.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Obálka úplně vyzývá k uvaření čaje a začtení se. Knížka je milá, čtivá. Jako oddychové čtení se dá určitě vřele doporučit. Asi každý hned ví, jak dej skončí, ale nevadí i takové čtení musí občas být. Příjemné

01.11.2021 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Perfektní, opravdu knížky od autorky mě nadchly, všechny bez vyjímky.
Napínavé, mnohem lepší než nějaké zahraniční slátaniny.

24.07.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Když jsem po této knížce sáhla,myslela jsem, že to bude veselé oddechové čtení. Ale kniha mne překvapila, určitě bylo několik chvil,kdy jsem se upřímně zasmála. Ale převážně mě kniha překvapovala příběhem. Často někoho odsoudíme,že je nedůtklivý,ale právě tento příběh nám muže ukázat,co se skrývá pod povrchem

28.06.2020 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Při čtení lovců mamutů se úplně dostanete do doby pračlověka. Skoro cítíte to napětí z lovu a křik děti hrajících si u potoka. Úžasné čtení

21.03.2020 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Výborná knížka, už aby vyšla další. Autorka píše čtivě, svižně a zároveň poutavě. Nesnaží se zvyšovat napětí zbytečnými ohavnostmi a brutalitou, tak jak to dělají nyní mnozí jiní. Dokonce se brilantně vyhla klasickým klišé, které se opakuji ve většině detektivek. Kniha se mi opravdu velmi líbila

12.05.2023 5 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Během týdne se ze mne stal obdivovatel Klostermanna . Nádherné dílo
K dispozici i jako audiokniha na YouTube. Taky moc hezky zpracovaná

26.01.2023 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Ač se to může zdát z počátku neuvěřitelné Britt-Marii si prostě zamilujete.
Kdo už něco četl od Backmama ví že se může těšit na humor,ale i hlubokou myšlenku,jinak než 5ti hvězdičkami hodnotit nelze

02.01.2021 5 z 5