KaileyBlot KaileyBlot komentáře u knih

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Úžasné zakončení celé téhle skvělé série!
Prostě to nemá chybu. Nebyla kapitola, která by mě nebavila. A je vlastně prakticky nemožné odlepit se od této knížky, protože to největší napětí je vždycky na konci kapitoly, což nás nutí číst dál a dál. Ale jako nestěžuju si! :D
Kdybych to měla celkově zhodnotit, tak tyhle knížky prostě zbožňuju. Rozhodně se řadí k těm nej knížkám, co jsem kdy četla. A jsem ráda, že je mám doma.

Strašně moc doporučuju!

30.12.2016 5 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Miguel de Cervantes y Saavedra

Někdy jsem se do knížky musela až nutit, ale zase na druhou stranu mě některé pasáže bavili. Líbil se mi vztah mezi Quijotem a Sanchem. Konec byl dojemný...
Takže nakonec to asi zase nebyla nejhorší knížka z povinné četby.

14.12.2016 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Tak tohle bylo fakt super. Rozjezd byl sice pomalejší, ale pak to nabralo grády a mě to začalo bavit. A moc se mi líbilo spojení království a novodobých prvků, to se opravdu povedlo. Mezi princi jsem od začátku měla svého favorita, takže mě konec ani nijak zvlášť nepřekvapil. Ale bylo tam napětí, zvraty prostě pecka.
Možná jen co bych vytkla je, že tam bylo poměrně dost zbytečných chyb, a že se to v něčem podobalo jiným knížkám tohoto typu. A ani mapka by neuškodila, ale to je detail.
Jsem zvědavá na pokračování.

26.11.2016 4 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

Epické zakončení celé téhle úchvatné série.
A ten konec... To mě fakt zasáhlo. Přesto ale moc pěkné. Stalo se, co se stát mělo, sice bych byla radši, aby se to nestalo, ale to by pak nebylo ono. Takže vše v pořádku. Skončilo to vpodstatě otevřeně, ale to v tomto případě vůbec nevadí.

04.11.2016 5 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Úžasný! Prostě dokonalý!
V tomto díle jsme se dozvěděli, že ne vše, co jsme se domnívali, je pravda. Už zase! To je na tom ale to dokonalý a poutavý.
A proboha ten konec♡.
I druhý díl dokázal, že tahle trilogie stojí za to! Moc doporučuju :)
Jsem zvědavá na závěrečný díl, snad bude stejně super, jako předešlé díly.

25.10.2016 5 z 5

Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Jennifer E. Smith

Pěkné. Možná trochu naivní a neuskutečnitelné. Ikdyž na druhou stranu proč ne :D. Bylo to ale milé a nic takového neurazí a ani vlastně nic nedá, jen zlepší náladu. Prostě takové nenáročné čtení skvělé na proložení něčeho složitějších.

13.09.2016 4 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Sice ohraný, ale hezký příběh. Bylo to takové to, co vás chytne za srdce a citově vyšťaví. Bohužel k tomu ale mám pár výtek.
Zaprvé hlavní hrdinové na sebe nemůžou mít takové štěstí, jaké měli. Chvílemi mi to tam přišlo až násilně vecpané. Ten děj teda způlky sestával na tomhle, ale bylo to nereálné.
A zadruhé, což bylo horší, mě naprosto štvalo, že když se u Taylor v rodině dělo to, co se dělo ona měla pořád mnohem "důležitější" problémy a trable s láskou a kamarády.
Jinak zase dojemný konec, i když předvídatelný.

24.08.2016 4 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Další super díl! Páni je to napsosto skvělý! Až teda na Morfea, kterého bych nejradši zašlápla do země.
Už u prvního dílu jsem si říkala, jak je to vše zamotané. Tady je to ještě víc :D Smekám nad naprosto dokonale promyšleným dějem. Vždy něco překvapí.
Konec byl teda jako mazec. Fakt mě to dostalo.
Těším se na poslední díl, hlavně na to, jak to celé dopadne.

03.08.2016 4 z 5

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

super teenagerská knížka :P

27.06.2016 5 z 5

Layla Layla Colleen Hoover

Rozhodnutím přečíst si knížku od Colleen Hoover sázíte na jistotu, že vás knížka nadchne a nebudete se od ní moct odtrhnout. Ani tahle není výjimkou. Úplně mě pohltila, miluju její styl psaní! Četla jsem v angličtině a moc doporučuju!

19.02.2023 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Úžasný! Občas mě přeskakování v čase mátlo, ale dodalo to knize hned větší rozměr a nepůsobila jen tak jednoduše. Celá série byla velmi podařená. Každá kniha mě nutila číst dál a dál! Moc doporučuji.

25.12.2021 5 z 5

Růžový hotel Růžový hotel Anna Stothard

Za mě zklamání. Kniha mě moc nebavila a dost často jsem ani při čtení nedávala pozor, takže jsem pak ve finále nevěděla o co jde. Asi to není špatná knížka, ale mně prostě nesedla.

10.10.2018 2 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Nevím, co Mary přelétlo přes nos, ale dost mě v tomhle díle štvala s tím svým tvrzením oko za oko, zub za zub. Jinak mě to opět strašně bavilo a měla jsem to přečtené opravdu hned. Maličko mi vadí ten konec, doufala jsem, že to skončí jinak, tohle bylo takový ahh no nevím nesedělo mi to. Ale celou sérii bych zhodnotila jako velmi povedenou a doporučila bych ji na tisíc procent.

05.08.2018 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Knížka mě bavila, byla správně šílená a maličko přehnaná, ale četlo se to pěkně. A fakt nedokážu říct, která z hlavních hrdinek mi byla nejsympatičtější. Spíš bych řekla žádná z nich, ale myslím, že se to časem změní. Autorky knihu pěkně napsali a vymysleli originální zápletky. Jsem zvědavá, co přinese pokračování.

29.07.2018 4 z 5

Holka na suchu Holka na suchu Laura Silverman

Tohle bylo příjemné, jednoduché a přímo stvořené na letní čtení. Akorát mi vadilo, že se v knize vyskytovalo dost divných slov, některým jsem popravdě ani nerozuměla. Trošku to kazilo celkový dojem z této knížky, která mě nakonec bavila, nenažraná Anise byla fajn a zakončení bylo pěkné. Přestože se mi to líbilo, nebylo to nic wow, ale špatné taky ne. Takový hezký průměr.

26.07.2018 3 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Tato kniha nebyla špatná, ale mě moc neoslovila. Byla dost jednoduše napsaná, což byl asi záměr, ale musím se přiznat, že jsem v některých chvílích vypínala a nějak knihu nevnímala. Měla jisté poslání, ale zhodnotila bych ji jako takový průměr. Co se mi fakt hodně líbí je obálka, ta je nádherná.

11.07.2018 3 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Popravdě jsem ani nečekala, že by mě tato kniha mohla tak chytnout. Opravdu mě bavila, nenudila jsem se u ní a udržela si mou pozornost až do konce. Nešlo se od ní odtrhnout. Byl to dost silný příběh, který mě zasáhl nejen tím, jak byl smutný, ale také tím, jak byl nádherně napsaný. Teď bych nejradši vychválila autorku až do nebes a všem, kterým nevadí si maličko pobrečet, tuto knihu moc doporučila.

04.07.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Ze začátku mě trochu mátlo neustálé střídání pohledů, ale časem si na to jde zvyknout. Taky opakování některých scén pouze z jiného pohledu mně přišlo zbytečné. Příběh byl jinak milý a hezky se to četlo. Nijak obzvlášť mě to nenadchlo, ale jako takové pohodové čtení úplně ideální.

29.05.2018 4 z 5

Tlukot mého srdce Tlukot mého srdce Alf Kjetil Walgermo

Tato knížka mi přišla trošku dětská, pro mladší čtenáře, než jsem já, ale byla vlastně o zajímavém, vážném tématu. Bylo to milé, krátké a naivní, ale jen tak pro změnu, od toho co čtu, proč ne.

25.05.2018 3 z 5

My ostatní tu prostě žijem My ostatní tu prostě žijem Patrick Ness

Zajímavé. Vůbec jsem od této knížky nečekala nic takového. Překvapilo mě to, hlavně jak to bylo ujeté a divné. Nejvíc se mi líbilo sezení Mikeyho u terapeutky, to byla opravdu nejlepší a nejsmysluplnější část knihy. Děj byl průměrný a maturita v Mikeyho podání pouze formalita - což fakt zvedne náladu - ale jinak to můžu zhodnotit jako fajn knížku, od které byste neměli očekávat nic světoborného.

21.05.2018 3 z 5