Růžový hotel

Růžový hotel

Sedmnáctiletá dívka z Londýna, hlavní postava a vypravěčka příběhu, se nečekaně dozví, že v Los Angeles tragicky zemřela její matka. Ta ji jako tříletou opustila a beze stopy zmizela za oceánem. Dcera se chce s matkou alespoň rozloučit a narychlo se vypraví do Kalifornie. Pohřeb sice nestihne, ale v mumraji smuteční hostiny proklouzne do matčina pokoje v Růžovém hotelu, odkud nakonec uteče s kufrem plným jejich věcí. Osamělá se pak protlouká cizím městem a pokouší se zjistit, kdo její matka vlastně byla; setkává se s lidmi, kteří ji znali, navštěvuje její oblíbená místa, a postupně se mnohé dozvídá i o sobě samé. Děj - zasazený do kulis Los Angeles ochromeného letní vlnou veder - má rychlý spád a nechybí ani překvapivé rozuzlení. Hrdinka své mnohdy divoké příhody podává sympaticky strohým, přitom však nápaditým stylem. V této knize Anna Stothardová vytvořila soudobou variantu dívčího bildungsromanu. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127355/ruzovy-hotel-Sa0-127355.jpg 3.338

The Pink Hotel (2011)

Vydáno:, Plus
Více informací...

hellena1523

Snadno se četlo, ale také na knihu po dočtení snadno zapomenete. Oddechovka na letní dovolenou, nebo víkend u českého rybníku dobrý, ale nic převratného.

kika 13
06.08.2015

Název knížky hezký.
Četlo se mi to docela lehce.
Při některých pasážích jsem se i zasmála.

Sarah01
29.03.2015

Velice zajímavé téma a zvláštní styl psaní.....zpočátku mi byla hlavní hrdinka nesympatická a neskutečně protivna, ale zvykla jsem si, nakonec mně něčím připomínala i mě samotnou v dětském věku, až tedy na to neustálé kouření. Autorce se tak dobře povedlo popsat nevábné prostředí města Los Angeles, že mě vůbec neláká se tam někdy podívat :-)

Antoaneta
06.02.2015

Hezká milá kniha,celkem příjemné čtení taková oddechovka - nenadchne ale ani neurazí.

playada
18.11.2014

Vzhledem k tomu, že to byl debut, tak to zas tak špatné nebylo. Autorka je talentovaná a jistě se od ní ještě dočkáme výborných knížek.

Always a reader
31.10.2014

Knihu miluju! Moc se mi líbila. Hlavní hrdinka je zvláštní, originální a libila se mi. Kniha je moc pěkně napsaná a hlavně, vše, je pěkně POPSÁNO. :D

Marie F.
19.02.2014odpad!

Kniha měla všechno kromě DĚJE!!!!! :-))))))))))))))))))))))) Že to vydali a vyhrálo to ceny - dobrý vtip

RADOST
15.02.2014

Není to romantická kniha o hotelu snů, ale kniha o hledání. Nudící se nezakotvená intuitivní dívka hledá informace o své tragicky zemřelé matce. Chce poznat život té, která ji jako tříletou opustila. Zároveň nalézá i sama sebe. Celkový dojem : málo přesvědčivé, trochu nereálné a nesoučasné (spíše návrat do období beatniků). Autorka je talentovaná, psát umí, ale musí ještě hodně zapracovat, aby přesáhla průměr.

Markéta ♡
05.02.2014

Kniha byla skvělá, ze začátku sice tak trochu bez děje, ale zanedlouho se děj objevil. Velmi čtivá a napínavá, určitě doporučuji.

splichalka
06.10.2013

Knížka mě naladila svým námětem a nominací na Orange prize, ale byla jsem docela zklamaná. Příběh nebyl úplně hloupý, ani špatně napsaný, ale spíš jaksi "plochý", nevím.. Možná jsem čekala větší dobrodružství, větší romantiku nebo nějakou napínavější zápletku. Slabší průměr.

danuska
18.09.2013

Nemozem si pomoct, ale nebavilo ma to. Precitala som to cele, ale pre mna to bolo nudne, stale som cakala, ze sa nieco udeje, ale nic.

muchomurka
02.05.2013

Nejdřív jsem myslela, že knihu budu louskat dlouho, ale nakonec se příběh rozjel. Zvykla jsem si i na strohý a často velmi přímý popis děje, byť na můj vkus podáván příliš bez obalu a pozlátka. Ale oceňuji, že to nebyl žádný další přeslazený román (a naštěstí také bez upírů apod.). Přesto všechno to nebude kniha, ke které se budu vracet.

kleria
05.01.2013

Velmi čtivá knížka, určitě doporučuji :D.

Anna Stothard

Anna Stothard