kacimilek kacimilek komentáře u knih

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Jestli někdo po přečtení nedostane chuť jet podobně jako Čapek objevovat cizí krajiny (zejména Británii), pak už nevím, co by ho k tomu mělo přimět. Knížka je nádherně literárně napsaná, i když sám autor tvrdí, že není žádný básník, na mě to jako poezie působilo.

31.01.2017 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Jak nádherně se pan Bradbury trefil! Sice ještě nejsme ani v roce 2022, ale přesto většina lidí radši hledí na televizi nebo do mobilu, místo do knihy. Jak takový svět asi může dopadnout?

21.09.2016 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborná psychologická kniha. Jaktože si zvířata nepamatují, že jim za vlády člověka bylo lépe? Je snad pravda, že všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější? Nepřipomíná Vám to snad něco? Doporučuji.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Kniha mého dětství. Ještě dnes si pamatuji, jak jsem ji předčítala mladšímu bratrovi, a jak jsme se dívali na video. Ach ty vzpomínky!

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Z knihy jsem měla pocit, jako bych nasedla do expresu, a ten mě unášel až do své konečné stanice,dal zapomenout na vše nepodstatné, a spokojenou vrátil do reality.

05.04.2018 5 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

U Irvinga je téma sexuality ve všech jeho knihách dost běžné. Na rozdíl od tohoto románu, je to v jeho ostatních dílech spíše okrajová tématika. Měla jsem tady až dojem, že vlastně skoro každý v sobě má bisexuální sklony, každý druhý je gay, a skoro každý chlap má potřebu nosit ženské šaty. Trochu přitažené za vlasy, ale dost možná záměrně. Začátek je sice malinko zdlouhavý, ale i přesto se mi román hodně líbil.

19.09.2016 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Ještě dlouho budu o Margo přemýšlet, i když to nebyl vypravěč, i když není jednoduché se do jejího nitra dostat a porozumět, přesto chápu a rozumím. Kousek Margo je v každém z nás. (Aspoň doufám.)

23.12.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nemám slov. Nebo možná spíše slova nedokáží dostatečně popsat to, co jsem přečetla. Nepopsatelné dílo.

29.07.2015 5 z 5

Pitná kúra Pitná kúra John Irving

Nevím, co za knihu četli ostatní poměrně negativně hodnotící, ale já tuhle knihu zbožňuju. No a co, že nemá skoro žádný převratný děj! Styl, kterým je napsána jsem si prostě zamilovala. Tím pádem doporučuji =)

22.06.2015 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Proč nezačít Kingem stylově jeho prvním románem? Ano, bylo to přesně takové, jaké jsem předpokládala...jednoduše jiné, nedostižné.

05.04.2015 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Úžasná kratičká novela, která má toho v sobě tolik, že by ani člověk nevěřil. Franz Kafka byl opravdu umělec, je to asi jen naše smůla, že si příliš na pražské prostředí nezvykl. Jaká škoda.

09.09.2012 5 z 5

Na to, že jsem čekala spíše velmi jednoduché a primitivní dílo, jsem byla mile překvapena. Nejsem žádný fanatický čtenář Harryho Pottera, ale byla jsem prostě zvědavá, jak to bylo dál. A můžu říct, že jsem s dalším průběhem děje byla spokojená. Byl napínavý, akční a magický. Za mě dost dobrý!

23.04.2017 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Příběh doopravdy graduje - byla jsem zklamaná z každého neúspěchu dětí a nadšená z každého nepředstavitelného štěstí, které je potkalo. Některé momenty v knize jsou skutečně mrazivé (a to nemluvím o ledovém domě). Vrhám se na poslední díl - uvědomuji si, že nechci, aby vyprávení skončilo...

05.01.2017 5 z 5

Života sladké hořkosti Života sladké hořkosti Lída Baarová (p)

Jsem fascinována dobou předválečnou a válečnou, zbožňuju filmy z oné doby, stejně jako herce v nich. Neměl to jednoduché asi nikdo, ať už byl člověk zaměstnán jako úředník, dělník nebo herec. Byla jsem docela překvapená, jak je kniha napsána - líbila se mi.

01.11.2016 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Je těžké nově hodnotit něco, co je již považováno za klasiku. Jedna věc je však jistá: příběh se mi líbil natolik, aby ve mně kousek z něj zůstal. Tečka.

24.10.2016 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kratičký příběh o lidské (ne)hlouposti. Malinko mi příběh připomínal Zelenou míli, ačkoliv Coffey svou sílu dokázal ovládat. Úžasně silný příběh s trochu brutálními, ale nechtěnými prvky.

29.12.2013 5 z 5

Moll Flandersová Moll Flandersová Daniel Defoe

Dost zajímavá a záživná knížka o hříšnici, která vlastně podle dnešních hledisek zase taková nemrava nebyla. Je vážně zábavné pozorovat, jak se celý pohled na společnost a morálku za pár století změnil.

02.06.2013 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Vynikající kniha o Vatikánu a jeho "podsvětí". Mám ráda profesora Roberta Langdona jako takového. I když někteří tvrdí, že Dan Brown píše nepřesné historické údaje, mě to nevadí, vždyť jsem si nekoupila literaturu faktu, ale beletrii!

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

K Oscaru Wildovi snad ani není co dodat. On byl úžasný básník a jeho jediný román byl také úžasný. Téma, které je v něm popsáno přesahuje veškeré věky, neboť kdo by nechtěl zůstat stále mladý?

20.09.2012 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Poprvé jsem knihu četla jako povinnou četbu v anglickém jazyce. Říkala jsem si, že jsem vyfasovala opravdu nezáživnou knihu. A jaké bylo překvapení, když jsem příběh přečetla! 1984 je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Líbí se mi především styl, jakým pan Orwell psal. První část je sice méně záživná, ale poslední to vyvažuje. Takže samozřejmě doporučuji.

06.08.2012 5 z 5