Joujalicka Joujalicka komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Napínavé a kdo se bál u Písečného muže, tak tady se bude bát dál. Hodně kruté, hodně obětí.

29.01.2021 5 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Kotletu beru do ruky, když nechci nad obsahem extra přemýšlet a pěkně se pobavit. Miluji ty jeho přirovnání. Lovci je super jízda ve světě budoucnosti.....respektive ve světě futuro Prahy, kde super poldové bojují se super padouchy. Korupce, zrada zapojena. Na Kotletovi mám rád právě to, že děj jeho knih je vsazen právě v tuzemsku.

23.07.2021 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Miluji postapo. literaturu. Na knize je vidět, že autor před napsáním dělal rozsáhlé a podrobné rešerše. To oceňuji. Někomu vadí, že děj přeskakuje mezi postavami a místy děje, ale mě se to naopak líbilo. Kniha ke velice čtivá a děj odsýpá. Podobný žánr jsem četl v knize Tma od Neffa. Tam se autor věnuje životu po totálním celosvětovém výpadku elektřiny a je to drsné čtení. Tady jsem byl rád, že zde nebylo tolik rabování, vraždění a bezcitnosti, ale děj se věnoval převážně vyšetřování příčin výpadku. Doporučuji všem, kdo má podobná témata rád.

16.10.2020 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Vybral jsem si tuto trilogii, protože postapo. téma mě vždy velice zajímalo. Prostředí, ve kterém lidé přežívají je popsané skvěle. Samotný příběh mě moc nezaujal. Nadpřirozené příšery, svétla hvězd z Kremlu...trochu navíc. Čekal bych tvrdý boj o přežiti mezi komunitami v metru a dobrodružné výpravy ven mimo metro. Trilogii jsem dočetl, ale opravdu nerad. V podobném žanru doporučuji trilogii Silo.

05.07.2020 1 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Velice čtivě napsaná kniha a poutavý příběh. Precizně a autenticky jsou popsány nálady a osudy obyvatelstva postiženého tím nejhorším totalitním režimem. V některých pasážích jsem tlumil vlastní vztek, v jiných jsem jen nechápavě kroutil hlavou. Např. kdy je v pořátku knihy popisován hladomor v 30-tých letech. Jen doporučuji.

19.11.2015 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Strhující čtení a velice dobře propracovaný příběh. Doporučuji všem fanouškům kriminálního čtení.

22.02.2014 5 z 5

Senátor Senátor Václav Láska

Před pár lety jsem četl od Václava Lásky Advokáta. Úplně mě kniha strhla. Psaná je čtivě a srozumitelně. Pro mě je bonusem, že se odehrává na našem území v reálném čase. To mám rád.
Ke knize Senátor jsem se dostal při pozvání veřejnosti na zahájení kampaně senátora Lásky na znovuzvolení do senátu za svůj okrsek. Kampaň byla zahájena během kolem Nepomuckého rybníka. Perfetní příležitost pro mě...poznat oblíbeného autora, politika, proběhnout se a nakonec dostat knihu. Donesl jsem si podepsat i dávno přečteného Advokáta.
Senátor mě nezklamal, volně odkazuje na Advokáta, perfektně se čte, je strhující i zábavný. Tenhle způsob psaní knihy ohromně vyhovuje. Chci další knihu...Měl jsem štěstí, že jsem knihu dostal. Zcela jistě bych si jí sám koupil. Doporučuji.

19.09.2020 5 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Pomalu jak špionážní román. Začátek se rozjížděl pomaleji, ale pak to velice dobře nabíralo na obrátkách. Kniha báječná a jako v každé, oceňuji autorův smysl pro humor.

04.09.2015 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Možná jedna z nejlepších HH. Pěkně vypracovaný příběh, který navazuje na minulé knihy. Osobně mě však štve postoj Herreho ke kriminálním případům a kriminálníkům a opačný ke kriminálníkům z okruhu jeho blízkých. Těším se na další knihu.

05.06.2015 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Skvělé počtení. Doteď byl favoritem Sněhulák, ale Levhart je dle mého názoru o stupínek lepší. Akorát ze závěru jsem byl trochu rozpačitej.

24.03.2014 5 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Od Deona Meyera jsem přečetl všechny jeho detektivky s Bennym Griselem a moc se mi lìbili. Takže jsem byl zvědavý na úplně jiné, postapo téma. Tohle téma mám rád a v této knize jsem si ho moc užil. Skvělé čtení.

20.09.2023 5 z 5

Případ prezident Případ prezident Marc Elsberg (p)

Pátá kniha od Elsberga a opět jsem nadšený. Jeho styl psaní miluji. Skvělý politický thriller.

26.10.2022 5 z 5

Můj příběh jménem POLICIE Můj příběh jménem POLICIE Jan Duda

Knihu jsem přečetl za den. Je kratičká. Jako policista sloužící 18 let dobře chápu o čem bývalý kolega Honza píše. Začátek knihy mě až tolik nezajímal....dětství, středoškolská léta, ZOPka. Né že by to nebylo hezky popsané, ale protože na to nahlýžím docela cynicky. Tuto vlastnost ve mě vybudovala právě policie. Ostatní čtení mě bavilo a ztotožňuji se především s tím, že polda by se neměl s problémy na pracovišti jen tak smířit a tak nějak to tam vydržet. Mám své metody, ktaré jsem si časem osvojil, jak s tím bojovat. Jsem rád, že kniha vyšla, proto jsem také přispěl troškou na její realizaci. Přeji Honzovi, kolegovi vše nej v civilním život.

10.01.2021 4 z 5

Chamtivost Chamtivost Marc Elsberg (p)

Čtvrtá kniha tohoto autora, kterou jsem četl. Moc se mi líbí jak píše a jaká si vybírá témata. Opět byl příběh poutavý a držel si určité napětí. Na autorovi oceňuji, jak dokáže popsat složité ekonomické téma běžnému čtenáři. Což se mu daří i v jeho ostatních knihách, kde o tématech píše tak, že jsou dobře pochopitelná. Na knize je opět patrné, že jejímu psaní předcházela zevrubná příprava a rozsáhlé rešerše. O hvězdičku méně dávám proto, že knihy Blackout, Helix a Zero se mi líbili o špetku víc. Věřím, že fanoušci Elsberga si knihu nenechají ujít. Doporučuji.

09.01.2021 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Kniha je velice čtivá. Krásně popsaná činnost policie a vztahů na jejich pracovišti. Je to má druhá kniha tohoto autora a opět mě nezklamal. Napínavé, čtivé s trochou humoru. Doporučuji.

25.07.2015 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Perfektní napínavá knížka, nedá se odložit.

13.07.2015

Advokát Advokát Václav Láska

Velice čtivá kniha na zajímavé téma. Musím si doplnit magisterské vzdělání a zaučím se na advokáta :)

12.08.2014 5 z 5

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

Asi dvě třetiny knihy se mi líbily. Popsání katastrofy, popis osoby hlavního hrdiny a jeho charakterových vlastností. Šlapalo to přes život na vojenské základně po setkávání s osobami na cestě k lodím...asi po opuštění města, kde byly hlavní postavy zajaty, mě to nudilo. Téme bylo ale dobré. Jsem maratonec, tak popis odhodlání k běhání se mi líbil.

06.12.2020 2 z 5

Válka růží: Bouře Válka růží: Bouře Conn Iggulden

Můj první histirický román. Po otevření knihy jsem se bál, že se nebudu orientovat v postavách nebo rodech (na začátku je seznam postav a rodokmeny šlechtických rodů), ale vše bylo naprosto v porádku. Kniha se báječně čte a takovým vypravěčským příběhem obohatíte své znalosti historie. Mě se kniha moc líbila a už čtu druhý díl. Není to strhující čtení, ale opravdu příjemné.

05.07.2020 4 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Parádní a strhující příběh. Kniha nezklamala, stejně jako žádný román od Dána

04.09.2015 5 z 5