jordys jordys komentáře u knih

Pohon: Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje! Pohon: Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje! Daniel H. Pink

Každý zná rozdíl mezi vnitřní a vnější motivací a zpravidla chápe, která z nich je lepší. To ale není celým obsahem knihy. Je uvedeno mnoho praktických příkladů, doložených informací a oceňuji i shrnutí na konci knihy.
Nevím, proč má kniha nižší hodnocení. Název je velmi výstižný a odpovídá obsahu i mému očekávání!

24.02.2021 5 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Čekal jsem spíše naučnou knihu, ale jde více o autobiografii a to nebylo nic pro mě, jelikož jsem se nedokážu s autorkou ztotožnit. Názvy kapitol jsou zcela jistě pravdivé a velmi poutavé, ale konkrétní případy klientů byly alespoň pro mě příliš krátké a nezajímavé na to, aby mi utkvěly v paměti. Možná jsem jenom necita.

21.02.2021 4 z 5

Základní myšlenky knihy jsou super, něco je však třeba brát s nadhledem. Ve školách by se mělo probírat téma financí, i když bych zrovna tuto knihu jako povinnou četbu nedoporučil.
Zajímalo by mě, kolik z těch 75% prodělávajících na online platformách pro obchodování, prodělávají právě kvůli chybné interpretaci této knihy.:)

07.02.2021 4 z 5

Štěstí doručeno Štěstí doručeno Tony Hsieh

Příjemný důkaz toho, že když člověk ví, co chce, vidí v tom smysl a jde tomu maximálně naproti, tak to jde. V knize jde sice o extrémní příklad, ale bez toho by se to nečetlo tak dobře.

02.02.2021 5 z 5

Jak neztratit rozum v nerozumné době Jak neztratit rozum v nerozumné době Petr Nutil

Zajímavé od začátku do konce. Možná jsem se nechal příliš snadno získat hned na začátku, když autor zmínil Matrix a Platónovo podobenství o jeskyni. Na tak tenkou knihu je tam možná až zbytečně moc informací, tak lituji toho, že si všechno prostě nezvládnu zapamatovat.

27.01.2021 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Upíři trochu jinak, spíš mi to připadalo jako The Walking Dead. Větší část děje se odehrává až sto let po katastrofě a postavy jsou o to zajímavější. Propojení dějových linií z doby před a po je pozvolné a velmi uspokojivé. Podoba s Kingem tam určitě je, minimálně v počtu stran, ale tak rychle to prostě neutíkalo, možná jde jen o zvyk.

19.01.2021 5 z 5

Slova z pekla Slova z pekla Alexandra Kohoutová

Bombově vychucená kniha.

16.11.2022 5 z 5

Vytrvalost Vytrvalost Alex Hutchinson

Není to kniha pro někoho, kdo se pravidelně nevěnuje vytrvalostnímu tréninku. Prostě, pokud jdeš běhat jednou týdně, abys spálil kafíčko ze Starbucksu, tak to fakt nečti. Sám jsem pořád sportovec spíše na rekreační úrovni, ale jiný pohled na vytrvalostní výkon mě velmi zaujal. Vše je proloženo spoustou citací, rozhodně se nejedná o nějaké ezoterické bláboly. Také to ale není pouze o fyziologii a pohledu na člověka jako stroj. Autor příjemnou cestou naznačuje, že vytrvalostní výkon je podmíněn více faktory, než si skutečně myslíme.

18.04.2022 5 z 5

Chvilkama až úsměvná doporučení, ale s tím si nechci dělat starosti, přece jen už to není kniha nejmladší. Musím ubrat jednu hvězdičku za dokládání doporučení pouze případovými studiemi, i když tenkrát to asi ani jinak nešlo. Ale příběh jedné paní, která se začala modlit a tak se zbavila starostí - to už mi dělá starosti.:)

02.02.2022 4 z 5

Můj svět Můj svět Peter Sagan

Sagan si zaslouží respekt za úspěchy v cyklistice a za tuto knihu rozhodně taky, jen u té cyklistiky bude toho respektu mnohem více. Myslím si, že život cyklisty, i na takové úrovni a takového kalibru, je pořád jen rutinní záležitost - kolo, jídlo, spánek a opáčko. Zkrátka není o čem psát, pokud se zrovna nechcete přiznat k dopingu.
I tak Peter popisuje několik zajímavých věcí a událostí ze zákulisí cyklistiky, jen jich mohlo být o něco více, protože popisovat průběh jednotlivých závodů není tak poutavé.

22.05.2021 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Před přečtením jsem si říkal, že knihu dočte zpravidla jen ten, kdo to nepotřebuje.
Povinnosti neodkládám a název mě dost odrazoval, přesto jsem si tam našel spoustu užitečných rad. Rovněž je kniha sepsaná a poskládaná tak, že i ten největší "prokrastinátor" ji prostě musí dočíst a vzít si z toho ponaučení.
Ilustrace a rozdělení příručky do jednotlivých bloků výrazně usnadňují porozumění celému obsahu a sdělení.

30.01.2021 5 z 5

Doběhni svůj mozek Doběhni svůj mozek Anders Hansen

Sportu sám vděčím za hodně a ten pozitivní vliv jsem vnímal i bez přečtení této knihy. Jako sportovec si rozhodně rád přečtu o takovém množství příznivých účinků pohybu a ospravedlním tak svou posedlost. Myslím, že každý, kdo se nehýbe, po přečtení začne a právě to je hlavní poselství této knihy. Vždyť stačí i procházka!
Vše skvěle doložené fakty.

29.01.2021