Jitulka Jitulka komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první knížka od Nesba. Začala jsem číst a nechtěla jsem přestat. Donutily mě až pozdní hodiny (byla jsem schopná číst do 02:00 do rána). Knihu jsem přečetla za dva dny. První den jsem skončila u kapitoly, kdy našli sněhuláka v lese s ženskou hlavou. Bylo to noc předtím, než jsem se poprvé chystala začít s ranním během. Po divokých snech o tom, jak mě v lese někdo honí, jsem to vzdala a už je to měsíc, co se odhodlávám znovu.
V průběhu čtení začínáte tušit, kdo byl pachatel, ale vždycky vás zaskočí nějaká skutečnost nebo nový fakt, se kterým nepočítáte. A tak stále váháte. Je to zcela jasné až pár kapitol před koncem. Doporučuji.

23.09.2013 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Přečetla jsem hodně knih od Kinga, než jsem se dostala k této. Ze začátku je kniha poněkud zdlouhavá, ale pak se děj začne postupně rozvíjet. Je to typický King, co se týče kvality, přirovnala bych např. k jeho knize Puls. Tam je to ze začátku také pomalejší. Ale jeho věrohodné a výstížné popisy Zeldy, Gaga i toho kocoura (vlastně všech, kteří vstali z mrtvých) vás dokážou vzpružit a v noci se vám nechce spát.
Nedoporučuji číst za tmy, když jste v celém baráku sami doma :)

26.06.2012 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Asi nejlepší díl celé ságy, hlavně také kvůli rozuzlení a vyjasnění všech vztahů a citů. Bella a Edward jsou manželé, Jacob Bellu stále vnímá jako přítelkyni a zároveň jeho otištění do Renesmé ... co na to říct. Srážka s Volturiovými na konci bylo příjemné zpestření.

24.07.2012 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jediný díl Harryho, který jsem zatím přečetla. Ráda bych se pustila do všech dílů, i když mi už není -náct, věřím, že knihy jsou skvělé.

Misery Misery Stephen King

Misery jsem znala jako film, dívala jsem se na to, když mi bylo kolem 10 let. Byl to tak poutavý film, že jsem na něj nemohla zapomenout. Díky internetu jsem se později dozvěděla, že existuje nějaký Stephen King, který napsal román Misery, podle kterého byl film natočen a když jsem si šla vypůjčit jeho první knihu, byla to samozřejmě tato. Knížku jsem přečetla jedním dechem snad za jeden den, nehla jsem se z místa, dokud nebyl konec a byla jsem unešená.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Třetí díl mi vadil asi nejvíc ze všeho kvůli Belliným pochybnostem, jak to s Jacobem vlastně má. V tu chvíli mi připadala úplně blbá, naivní. Samozřejmě to zachránil boj o její život s Victorií a novorozenými :) Svatba ke všemu patří, další happy end.

24.07.2012 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje první kniha od Agathy, musela jsem mít další ... tento příběh je podle mě nepřekonatelný.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Pamatuji si, že jsme si o sestrách Brontëových říkali na češtině. Tenkrát jsem neměla vůbec chuť podobnou knížku číst. Náhodou jsem na ní narazila v knihovně, tak jsem si řekla, že to zkusím. Je to už rok a půl, co jsem ji četla a pořád si pamatuji ten pocit, který ve mě zanechala. Nádherný romantický příběh, který v určitých okamžicích dokáže nahnat hrůzu, navíc situován do typického anglického prostředí.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Druhý díl byla trochu příjemná změna, konečně se začínalo něco dít. Bella a Jacob nebo Bella a Edward? Nejvíc jsem se těšila na závěr v Itálii, nezklamal. Samozřejmě happy end musel být, ale na to přece všichni čekají.

24.07.2012 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Kniha mě docela překvapila, nečekala jsem, že bude tak čtivá ... Příběh se mi líbil, líbila se mi atosféra, kterou autorka dokázala vykreslit detailním popisem krajiny ... člověk má opravdu pocit, jako by se tam nacházel také. Teď jen přemýšlím, jestli se mi líbila víc, než Jana Eyrová :) :)
Doporučuji. Je to klasika.

Případ nevěrné Kláry Případ nevěrné Kláry Michal Viewegh

Dostala jsem k narozeninám. Knížka bavila. Víc se k ní asi nevrátím.

01.08.2011 3 z 5

Oko za oko Oko za oko Laura Griffin

Jednoduchý krimi příběh s milostnou zápletkou, přesto zajímavý a čtivý.

17.04.2020 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Vzhledem k tomu, že jsem viděla film dříve než knihu, byla jsem nadšená. Příběh byl poutavý, zajímavý, v některých chvílích vzrušující. Nedokázala jsem se odtrhnout od představy R. Pattinsona jako upíra E. Cullena (to se vztahovalo i k dalším postavám samozřejmě), ale nijak mě to netrápilo, těžko bych si dokázala představit dokonalejší tvář, která by odpovídala popisu autorky lépe :)
Mojí úchylku na upíry si nedokážu vysvětlit, ale i to byl jistě důvod, proč jsem celou ságu Twilight přečetla více méně jedním dechem.

24.07.2012 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Už jednou jsem se pokoušela číst, ale nějak mě kniha nenadchla, asi jsem čekala víc. Hugh Laurie je určitě skvělý herec, spisovatel ještě nedokážu posoudit. Když se mi knížka válí doma, zkusím jí dát druhou šanci.

02.08.2011

Temnější než noc Temnější než noc Michael Connelly

První kniha od Connellyho, co jsem četla. Je to napínavé, zajímavé čtení. Bavila mě.

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Další příběh plný tajemství a napětí.

Mlha Mlha Stephen King

Trošku mě zklamalo, když jsem se dozvěděla, že to jsou povídky a ne román, ale nakonec jsem knihu přečetla celou. Mlha a Prám jasně vedou!

01.08.2011 4 z 5

Nepamatuji si své jméno Nepamatuji si své jméno J. S. Monroe (p)

Když máte pocit, že víte, zjistíte že to není tak úplně pravda. Autor vás nechá tápat téměř do konce, který ale mohl být zajímavější.

17.04.2020 5 z 5

Haló, tady fantom! Haló, tady fantom! Robert Lawrence Stine

Zajímavá, líbivá knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem. Nedokážete přestat uprostřed, prostě to musíte přečíst celé.
Jak se vtip dokáže změnit v boj o vlastní život.
Ze začátku spíše strašidelné, ke konci více krimi. Ale to nic neubere na napínavosti.
Doporučuji.

26.06.2012 4 z 5

Skřek šelmy Skřek šelmy Lynn Beach (p)

Knížka je poměrně čtivá, napínavá, přečtená za pár hodin.
Taková menší oddechovka. Nic strašidelného.
Doporučuji, pokud chcete vypnout u něčeho jednoduššího.