jittik jittik komentáře u knih

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Příklad knihy, kdy se při otáčení listu nemůžete dočkat, co vám dalšího nabídne.
Kolikrát neuvěřitelné popisy mučení, o to horší, že tohle se opravdu za komunismu dělo.
A také dech beroucí popisy vražd, když víte, že je to podle skutečnosti. Kolikrát se mi dělalo zle.
Ale právě to svědčí o talentu spisovatele, který vše dokázal tak bravurně zpracovat, že vám mnohdy běhá mráz po zádech.
Úžasná kniha, ale teď si raději přečtu nějaký přeslazený roman :)

30.03.2018 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Tahle kniha vám vyrve srdce. Až neskutečné příběhy tří žen, tří nevinných žen, které jsou pouze kapkou v moři, ale i tak se liší a to tím, že dokáží přivést dítě na svět v tak nelidských podmínkách.
Přečetla jsem spoustu knih o Osvětimi o koncentračních táborech, ale stále mě fascinuje to, jak se tohle mohlo stát. Jak mohli lidé působit druhým lidem takové utrpení. Jak mohla vzniknout taková mašinérie? My pouze čteme tyto knihy a děsíme se, ale umíte si představit, že by se to stalo i vám?

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha opět potvrdila um spisovatelky.

29.10.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Wau!! Asi nejlepší ze série "zatím "
Opravdu drsné, už jen tím, že se jedná i děti. Perfektně napsané, až do poslední stránky

17.04.2019 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Čím dál lepší
Líbí se mi jak se Kim vyvíjí a její případy jsou čím dál děsivější
Začnete číst a nemůžete přestat :)

23.04.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

"Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným"
Kniha mě naprosto uchvátila. Příběh ženy která nenáviděla němce a milovala své děti i muže (dokud...)
V každé době ale i ve všech lidech se snažila najít to nejlepší.
A i přes všechny zkoušky osudu si vydobyla své místo v nové zemi.

06.11.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Takhle kniha mě vzala za srdce, hltala jsem každou stránku až do konce.
Nevím co napsat víc, pochopí kdo četl a závidím tomu, kdo se chystá číst.

01.01.2018 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Opět mistrovská detektivka.
Obdivuji talent spisovatele a propletené dějové linie, které sahají i do minulých dílů.

27.09.2019 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

První kniha od autora a hned mě tak zaujala, že se pustím do dalších.
Napínavé od začátku do konce. Úplně jsem se sžila s hlavní postavou Davidem.
Doporučuji

26.07.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Z knihy mám divný pocit.
Všechny knihy co jsem o Osvětimi četla, ve mě vyvolali hrůzu a přání, aby se historie nikdy neopakovala.
Ale takhle kniha ve mě vyvolává pocit, že Osvětim byl prázdninový tábor.
Možná to tak opravdu Lale zažil...
Byl chráněný příslušníky SS, kvůli své práci tatéra a měl plno výhod díky nimž pomohl asi mnoha lidem. Ale mě osobně připadá, že většinu využíval pro své blaho i když kolem něho umírali tisíce lidí. Je ovšem těžké soudit někoho zato, že chtěl jen přežít... Jak by jsme se zachovali my?
Myslím, že většina úplně stejně.
Čtenářům doporučuji knihu Svědkové z továrny na smrt. Tak získají lepší přehled o zlu spáchaném na nevinných lidech.

21.09.2019 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Doporučuji se na začátku nadechnout, protože toto je jedna z těch knih co se čte jedním dechem :)
Od začátku do konce napínavé

Švábi Švábi Jo Nesbø

Myslím, že Nesbo si právem zaslouží těch několik literárních ocenění za svá díla.
Vemte si, že to je detektivka stará 21 let a pořád má grády, kolik takových ze současných "rychlo" autorů si přečtou naše děti za 20 let a řeknou "wau"?
Určitě jdu na další díl.

21.06.2019 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Opět naprosto úžasné do poslední stránky. Každý díl je v něčem jiný a opět se nemůžu dočkat dalšího dílu :) za mě dokonalé detektivky

29.01.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha je naprosto geniální, úžasné příběhy tří žen, tří generací.
Čekala jsem průměrné čtení, ale na tuhle knihu budu ještě dlouho myslet.
Závidím budoucím čtenářům ten pocit nevědomí "co mě čeká v této knize"

11.08.2018 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Wau!!!
Při čtení jsem si na začátku říkala, že jsem šlápla vedle, že nechápu, za co takové hodnocení. Nemohla jsem se začíst...
A najednou jsem byla na konci a to doslovně "na konci s dechem", protože lepší detektivku jsem asi nečetla.
Bravurní, poklona autorovi.
Těším se na další dva díly.

01.08.2018 5 z 5

Wau!!!
Strašně zajímavá kniha, skvěle sepsaný historický román.
Chvílemi jsem musela přestat číst a kouknout na internet a vyhledat si, zda je to pravda. Nikdy jsem si nemyslela, že pro židy bylo poválečné období tak špatné, kniha je detailně zpracovaná a popisuje otřesné události.
Měla by být zařazena mezi povinnou četbu.

04.05.2018 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Je to už devátý díl a pořád dokonalé. Opět napínavé od začátku až do konce.
Jsem zvědavá jak se vše rozvine v dalších dílech a při talentu autora nemám pochyby, že to bude jízda.

15.10.2019 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Právě dočteno a opět až do poslední stránky napínavé.

17.09.2019 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Doufám, že se dočkáme dalšího dílu :)

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Opět za pět :)