Jitkal Jitkal komentáře u knih

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Na tuhle knížku prostě není možné zapomenout.

02.08.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velmi dobře byly napsány vzpomínky babičky na předválečnou dobu i židovský holocaust i pohled na totéž očima příslušníka SS. Během těchto pasáží mě nic nepřinutilo knihu odložit. Osobní život hlavní hrdinky Sage, který má spojit současnost s minulostí, jako by psal někdo jiný nebo autorce došel dech. Proto o 1 hvězdičku méně. Každopádně je kniha k doporučení a je to opět po dlouhé době kniha, o které lze přemýšlet dlouho po přečtení.

30.10.2015 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Napínavé i děsivé.

09.08.2015 4 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Vtipná, jednoduchá knížka ideální pro relax u vody. Trocha černého humoru a jako bonus pár kulinářských zážitků. Pobavila mě.

07.07.2015 3 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Tak nevím, co mě napínalo víc, jestli detektivní zápletka nebo komplikované příběhy detektivů. Perfektní.

21.04.2015 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Knihy si chodím půjčovat do místní knihovny, stejně tak jsem si zde půjčila i knihu Lovec draků. Ale po přečtení jsem se rozhodla si ji koupit do mé knihotéky a jednou se k ní vrátit. Pan Hoseini je neskutečný talent.

08.11.2014 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Úžasně čtivý příběh Hynka z Boru na pozadí skutečných událostí. Účinější než biflování dějepisu. Hrdinové Františka Niedla mě baví.

08.11.2014 5 z 5

Valčík na rozloučenou Valčík na rozloučenou Milan Kundera

Moje první kniha od Kundery se mi líbila a těším se na další.

30.12.2013 5 z 5

Cizinec v zrcadle Cizinec v zrcadle Sidney Sheldon

Kniha se mi moc nelíbila. Od autora jsem dříve četla knihu Pokud přijde zítřek, která byla lepší. Kniha Cizinec v zrcadle je podle mě vhodná spíš jako oddechovka na letní dovolenou.

23.11.2013 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nelíbila.

07.11.2013 1 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Náročné, kruté a nádherné!

28.10.2013 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Je to moje druhá kniha od V. Vondrušky po knize Mezi tiárou a orlicí. A opět dávám plný počet hvězdiček. Nevadily mi ani dlouze popisované bitvy. Teď si dám chvilku "oddech", ale určitě sáhnu po dalším pokračování Přemyslovské epopeje.

14.10.2013 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nejraději mám, když knihu dočtu a ještě několik dní o ní přemýšlím. A to tato kniha splnila. Velice poutavé čtení, příběhy obyčejných lidí na pozadí skutečných událostí byly velmi emotivní, ale i úsměvné. Kniha se velmi dobře četla a doufám, že se můžu těšit na další knihu od Aleny Mornštajnové.

30.08.2013 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha mě zklamala. Doufala jsem, že se mnohem více dozvím o stavbě samotné. Komentář uživatele 790511 vystihuje můj dojem z knihy naprosto přesně.

02.05.2013 3 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Napínavá knížka! Autor čtenáře udržuje v neustálém napětí. Po dočtení jedné kapitoly musíte hned začít kapitolu další, knížku nejde jednoduše odložit. Dá se prostě přečíst jedním dechem.

02.05.2013 5 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Moje první kniha od Vlastimila Vondrušky a určitě ne poslední. Velmi poutavý příběh prvního českého krále, vůbec mi nevadil počet stránek. Doporučuji!

17.03.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Geniální a přitom tak jednoduché.
Souhlasím s názory, že kniha není vhodná pro děti na základních školách. Člověk musí do této knihy "dorůst".

06.09.2012 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Jednoznačně opět kniha, o které přemýšlíte ještě dlouho po přečtení.

30.07.2012 5 z 5