Jirinamac Jirinamac komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Co se paní Dvořákově daří, tak vybírat téma, které je zrovna populární, ale její příběhy jsou většinou negativní a jednoduché. Příběh týraného dítěte, negativní život na vesnici a teď doktor a jeho problémový život, ať milostný nebo alkoholový. Jen by mě zajímalo, proč má takový člověk sympatie čtenářů. Příběh jak z televizních seriálů. Dočetla jsem to, ale asi to byla moje poslední autorčina knížka.

01.08.2022 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Osud tatéra je zajímavý, styl vyprávění je spíš jednodušší, ale čte se dobře. I když jde o těžké téma, tak je to dost bez emocí. Možná je to dobře, nemusí být všechno popisované drasticky. Asi by na Lalea sedělo slovo šmelinář, ale určitě v dobrém, pokud se mu dařilo pomáhat lidem a byl schopný obstarat i léky. Nejvíc dojemný je závěr knížky.

13.12.2021 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tato knížka je jedna z mála, kterou bylo možné za mého mládí na toto téma číst. Tenkrát jsem naivně myslela, že už takoví lidé byli potrestaní a nic takového se nemůže opakovat. Postupem času člověk pozná, že ti lidé nezmizeli a stále plnili "jen" rozkazy. Fanatici, kteří si neuvědomují, že to, co páchají, je zločin.

11.11.2020 5 z 5

I pokračování je velmi zdařile napsané a člověk se úplně vžívá do děje. Je až neuvěřitelné, že nám tu dobu dokáže přiblížit tak mladý autor. Asi je dobrý posluchač příběhů, které mu vyprávěli pamětníci. Kéž by všichni mladí lidé dokázali naslouchat a nedali na ty kecy, že když to neprožili, tak o tom nemůžou nic vědět. Už se nemůžu dočkat, až bude pokračování, i když mám o Františka a jejich rodinu velké obavy, aby jejich příští bydlení nebylo na 30 let za mřížemi.

21.09.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Autorka si vždycky vybere téma, které přitáhne čtenářky, ale přijde mi to dost povrchní. Kněz, který cítí faleš v církevním žití, opouští svou farnost a rozhodne se žít v domě se zahradou, kde prožil u prarodičů své dětství, ale život mu začne komplikovat sebepoznání, že s ním něco není úplně v pořádku. Až tak mě knížka nechytla, ale je to rychlé čtení na jeden večer.

11.04.2023 3 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Knížka, která by mohla fungovat i jako reklama. Tři ženy, tři kontinenty, tři osudy. Na počátku indická matka a dcera, která poskytne produkt své ženskosti italské firmě a ta dodá zpracovaný produkt až do Kanady, kde pomáhá ženám v jejich problému. Knížka je jednoduchá a předvídatelná, ale to vůbec nevadí, vždyť to není detektivka.

12.11.2020 5 z 5

Italská dívka Italská dívka Lucinda Riley

Krásný příběh plný romantiky, lásky, smutku, náhod a odpouštění. Příběh z běžného života to není, ale moc hezky se to čte. L.R. napsala příběh v r.1996, později knížku na žádost vydavatelů ,,oprášila,, a byla znovu ve světě vydaná v r. 2014, ale v češtině až v r. 2022. Doporučuji.

17.12.2022 5 z 5

Od K.K. je to má 3. knížka a opět musím dát 5*.
Přečteno na jeden zátah. Prožívala jsem to o to víc, protože jsem měla své 1. dítě ve stejné době jako Linda a ta doba se mi v představě vrátila, své 2. dítě jsem měla v době jako Hanka a revoluci jsem prožívala s malým miminem u televize, ale i na Václaváku. Ani se nedivím, že v takovém prostoru v hájovně měla stach z Rusáků. Líbí se mi, že popsaný je tehdejší život, ale i život rodinný a i 5 let, kdy Linda musela pikat za svůj strach a čin, který ze strachu spáchala. Tato knížka má tolik bodů, pod které by se hodily v letošní výzvě dát, ale bohužel jde volit jen jeden.

23.02.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Knížku jsem rozečtla před delší dobou, ale příliš mě nepohltila, tak zůstala na někdy. Vrátila jsem se k ní, ale musela jsem začít znova od začátku. Dějově mě bavila a obohatila o vědomosti, ale to střídání osob v krátkých kapitolách mě dost vadilo a musela jsem se na děj víc soustředit. Když mě něco zaujalo, tak už byl další vypravěč.

03.11.2020 4 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Je to krásná knížka, ale víc pro dospělé, než pro děti. Mám ráda moudra pana Wericha.

28.02.2019 5 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Dojemná romantika, která se moc hezky čte. Mám ráda knížky, kde se střídá minulost se současným životem a tady se mi líbily oba příběhy. Docela ráda bych si přečetla i jiné autorčiny knížky, když zmiňuje svou předchozí knížku Hedvábníkova žena. O byssusovém vláknu (mořské hedvábí) jsem nikdy neslyšela, ale v knížce je zmiňované jako vlákno z chapadel mušlí, které přináší štěstí.

15.05.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Nádherné čtení, ale rozhodně nečekejte kladnou hrdinku. I takto může vypadat historie z které dokázali lidé vytěžit a nenápadně ubližovat. Autorčiny knížky se nemůžou srovnávat, každá je o něčem jiném, ale obě jsou dokonalé. Moc doporučuji a paní autorce děkuji.

12.04.2023 5 z 5

Asi jsem četla jinou knížku, než čtenář ,,pametnik90,, který má problémy nejspíš sám se sebou a asi knížku vůbec nečetl. Knížka je plná citů a humor střídá smutek (kapitola Emma). Dan je citlivý člověk, který si často nevěří a zmatkuje, ale bere život s humorem. Občas na něj kouknu na instagramu, ale určitě půjdu i do divadla nebo na zámek. Tak, ať se vám kluci všechno daří.

15.11.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Zajímavá knížka, kdy příběh na začátku vypadá úplně jinak, než na konci. Bavil mě pohled na den 9. listopad ze strany Bena, který v sobě musel potlačit velké životní tajemství, které se silně dotýká právě Fallon a zároveň, co od toho dne očekává Fallon. Pěkné čtení.

22.09.2022 5 z 5

Knížka je spíš taková kronika té doby, která je sepsaná podle informací z dochovalých dokumentů, archivů a hlavně pamětníků. O této vesnici jsem nikdy neslyšela a je smutné, že místní se tyto tragické události nesnažili ani později víc zviditelnit, vždyť ani lidé z blízkého okolí o těchto událostech neví. Paní Lednická dělá úžasnou práci, že této historii věnuje zaslouženou pozornost.

15.05.2022 5 z 5

Člověk tuto knížku jinak vnímá v mládí, ale postupem věku se bojí té doby stáří, co kdyby se to týkalo i nás. Krásná, laskavá, ale smutná. Tak snad...

22.06.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Mám jen jediné slovo pro obsah této knížky, HRŮZA

22.08.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Napínavé až do konce, ale začatek mě moc nebral. Detektivky často nečtu, ale líbil se mi i smutný příběh Eriky, který prostupuje jejím životem. Pane Bryndza, jen tak dál pokračujte.

12.03.2018 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Moc dobře vymyšlený příběh a i když tento žánr moc nečtu, tak jsem tentokrát podlehla vysokému hodnocení, dobrým recenzím a jsem ráda, že jsem nečetla žádný spoiler a bylo to pro mne překvapení.

23.02.2024 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Knížku jsem četla před delší dobou a později viděla i filmovou verzi, obojí se mi hodně líbilo. V té době to ženy neměly lehké, aby se mohly v životě prosadit.

20.09.2023 5 z 5