Jirinamac Jirinamac komentáře u knih

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Arthur, kouzelný a pohádkový dědeček, který dokáže pomoci, když je potřeba. Ale při čtení člověku dojde, že ta pomoc je vzájemná a dojde ke sblížení tří osamělých lidí. Neskutečný, ale dojemný příběh.

24.08.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Co se paní Dvořákově daří, tak vybírat téma, které je zrovna populární, ale její příběhy jsou většinou negativní a jednoduché. Příběh týraného dítěte, negativní život na vesnici a teď doktor a jeho problémový život, ať milostný nebo alkoholový. Jen by mě zajímalo, proč má takový člověk sympatie čtenářů. Příběh jak z televizních seriálů. Dočetla jsem to, ale asi to byla moje poslední autorčina knížka.

01.08.2022 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Osud tatéra je zajímavý, styl vyprávění je spíš jednodušší, ale čte se dobře. I když jde o těžké téma, tak je to dost bez emocí. Možná je to dobře, nemusí být všechno popisované drasticky. Asi by na Lalea sedělo slovo šmelinář, ale určitě v dobrém, pokud se mu dařilo pomáhat lidem a byl schopný obstarat i léky. Nejvíc dojemný je závěr knížky.

13.12.2021 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tato knížka je jedna z mála, kterou bylo možné za mého mládí na toto téma číst. Tenkrát jsem naivně myslela, že už takoví lidé byli potrestaní a nic takového se nemůže opakovat. Postupem času člověk pozná, že ti lidé nezmizeli a stále plnili "jen" rozkazy. Fanatici, kteří si neuvědomují, že to, co páchají, je zločin.

11.11.2020 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Autorka si vždycky vybere téma, které přitáhne čtenářky, ale přijde mi to dost povrchní. Kněz, který cítí faleš v církevním žití, opouští svou farnost a rozhodne se žít v domě se zahradou, kde prožil u prarodičů své dětství, ale život mu začne komplikovat sebepoznání, že s ním něco není úplně v pořádku. Až tak mě knížka nechytla, ale je to rychlé čtení na jeden večer.

11.04.2023 3 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Knížka, která by mohla fungovat i jako reklama. Tři ženy, tři kontinenty, tři osudy. Na počátku indická matka a dcera, která poskytne produkt své ženskosti italské firmě a ta dodá zpracovaný produkt až do Kanady, kde pomáhá ženám v jejich problému. Knížka je jednoduchá a předvídatelná, ale to vůbec nevadí, vždyť to není detektivka.

12.11.2020 5 z 5

Italská dívka Italská dívka Lucinda Riley

Krásný příběh plný romantiky, lásky, smutku, náhod a odpouštění. Příběh z běžného života to není, ale moc hezky se to čte. L.R. napsala příběh v r.1996, později knížku na žádost vydavatelů ,,oprášila,, a byla znovu ve světě vydaná v r. 2014, ale v češtině až v r. 2022. Doporučuji.

17.12.2022 5 z 5

Od K.K. je to má 3. knížka a opět musím dát 5*.
Přečteno na jeden zátah. Prožívala jsem to o to víc, protože jsem měla své 1. dítě ve stejné době jako Linda a ta doba se mi v představě vrátila, své 2. dítě jsem měla v době jako Hanka a revoluci jsem prožívala s malým miminem u televize, ale i na Václaváku. Ani se nedivím, že v takovém prostoru v hájovně měla stach z Rusáků. Líbí se mi, že popsaný je tehdejší život, ale i život rodinný a i 5 let, kdy Linda musela pikat za svůj strach a čin, který ze strachu spáchala. Tato knížka má tolik bodů, pod které by se hodily v letošní výzvě dát, ale bohužel jde volit jen jeden.

23.02.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Knížku jsem rozečtla před delší dobou, ale příliš mě nepohltila, tak zůstala na někdy. Vrátila jsem se k ní, ale musela jsem začít znova od začátku. Dějově mě bavila a obohatila o vědomosti, ale to střídání osob v krátkých kapitolách mě dost vadilo a musela jsem se na děj víc soustředit. Když mě něco zaujalo, tak už byl další vypravěč.

03.11.2020 4 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Je to krásná knížka, ale víc pro dospělé, než pro děti. Mám ráda moudra pana Wericha.

28.02.2019 5 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Dojemná romantika, která se moc hezky čte. Mám ráda knížky, kde se střídá minulost se současným životem a tady se mi líbily oba příběhy. Docela ráda bych si přečetla i jiné autorčiny knížky, když zmiňuje svou předchozí knížku Hedvábníkova žena. O byssusovém vláknu (mořské hedvábí) jsem nikdy neslyšela, ale v knížce je zmiňované jako vlákno z chapadel mušlí, které přináší štěstí.

15.05.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Nádherné čtení, ale rozhodně nečekejte kladnou hrdinku. I takto může vypadat historie z které dokázali lidé vytěžit a nenápadně ubližovat. Autorčiny knížky se nemůžou srovnávat, každá je o něčem jiném, ale obě jsou dokonalé. Moc doporučuji a paní autorce děkuji.

12.04.2023 5 z 5

Asi jsem četla jinou knížku, než čtenář ,,pametnik90,, který má problémy nejspíš sám se sebou a asi knížku vůbec nečetl. Knížka je plná citů a humor střídá smutek (kapitola Emma). Dan je citlivý člověk, který si často nevěří a zmatkuje, ale bere život s humorem. Občas na něj kouknu na instagramu, ale určitě půjdu i do divadla nebo na zámek. Tak, ať se vám kluci všechno daří.

15.11.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Zajímavá knížka, kdy příběh na začátku vypadá úplně jinak, než na konci. Bavil mě pohled na den 9. listopad ze strany Bena, který v sobě musel potlačit velké životní tajemství, které se silně dotýká právě Fallon a zároveň, co od toho dne očekává Fallon. Pěkné čtení.

22.09.2022 5 z 5

Knížka je spíš taková kronika té doby, která je sepsaná podle informací z dochovalých dokumentů, archivů a hlavně pamětníků. O této vesnici jsem nikdy neslyšela a je smutné, že místní se tyto tragické události nesnažili ani později víc zviditelnit, vždyť ani lidé z blízkého okolí o těchto událostech neví. Paní Lednická dělá úžasnou práci, že této historii věnuje zaslouženou pozornost.

15.05.2022 5 z 5

Člověk tuto knížku jinak vnímá v mládí, ale postupem věku se bojí té doby stáří, co kdyby se to týkalo i nás. Krásná, laskavá, ale smutná. Tak snad...

22.06.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Mám jen jediné slovo pro obsah této knížky, HRŮZA

22.08.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Napínavé až do konce, ale začatek mě moc nebral. Detektivky často nečtu, ale líbil se mi i smutný příběh Eriky, který prostupuje jejím životem. Pane Bryndza, jen tak dál pokračujte.

12.03.2018 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Moc dobře vymyšlený příběh a i když tento žánr moc nečtu, tak jsem tentokrát podlehla vysokému hodnocení, dobrým recenzím a jsem ráda, že jsem nečetla žádný spoiler a bylo to pro mne překvapení.

23.02.2024 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Knížku jsem četla před delší dobou a později viděla i filmovou verzi, obojí se mi hodně líbilo. V té době to ženy neměly lehké, aby se mohly v životě prosadit.

20.09.2023 5 z 5