jiri77 jiri77 komentáře u knih

Podivuhodná výprava z pokoje až na kraj světa Podivuhodná výprava z pokoje až na kraj světa Norton Juster

Občas si přečtu knihu určenou dětem ,abych si trochu odpočinul a musím říci , že toto byla dobrá volba. Kniha mě hodně bavila ,užíval jsem si dobrodružství s Milem a cestoval s ním různými prapodivnými krajinami.

22.04.2023 5 z 5

Sedm věží Sedm věží Sara Baume

Další skvělá kniha od Sary Baume. Kniha o dvou lidech ,kteří se odstěhují na samotu a my pomalu sledujeme jejich odloučenost, lhostejnost a zároveň každodennost, která je popsaná naprosto bravurně.
Tohle je přesně literatura, kterou mám hodně rád a proto musím hodnotit plným počtem hvězdiček.

20.04.2023 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Sascha Rothchild

Po delší době jsem si přečetl psychologický thriller a musím říci ,že jsem byl spokojený. Kniha se dobře čte. Dlouho se mi nestalo, aby postava vraha, byla ta, které bych stranil a držel palce. Za mě mohu jenom doporučit.

18.04.2023 4 z 5

Strážce počátků Strážce počátků Graham Hancock

I když starší ,pořád zajímavá kniha o sfinze a pyramidách v Gíze. Je smutné , že egyptologové nejsou otevření i jiným pohledům na minulost. Kdo má rád záhady starověku, tak ho četba této knihy musí zaujmout.

13.04.2023 4 z 5

Fenomén Praděd Fenomén Praděd Matěj Matela

Krásná kniha plná fotografií a informací o hoře ,pod kterou mám to štěstí žít. Koho zajímá turistika a má rád krásy naší přírody ,bude s knihou určitě spokojen.

05.04.2023 5 z 5

Zajímavé čtení, které popisuje kolaps civilizací. Autor čerpá z minulosti a snaží se nastínit podobu s dneškem ,a co nás může potkat ,pokud si nevezmeme poučení z minulosti. Jsou tam i části ,se kterými jsem nenašel s autorem shodu ,ale celkově se mi kniha líbila.

02.04.2023 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Od této autorky jsem četl už dvě knihy ,ale žádná mě tolik nezaujala ,jako tahle kniha. Kniha mě hodně bavila a jsem rád ,že nám někdo trochu přiblížil život v Rumunsku za režimu diktátora Nicolaea Ceauşesca. Knihu mohu jen doporučit.

30.03.2023 5 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Tak tohle mě opravdu nebavilo. Nezáživné ,bez děje ,jen nějaké tlachání a úplně zbytečné popisy, které mě tak nudily ,že jsem chvílemi ani nevěděl ,co čtu. Za mě teda velké zklamání a myslím si ,že po knize od Austenové dlouho nešáhnu.

27.03.2023 1 z 5

Čtu báseň, která nekončí Čtu báseň, která nekončí Lawrence Ferlinghetti (p)

Budu asi jeden z mála, ale mě tahle sbírka básní moc neoslovila, až na pár momentů.

23.03.2023 2 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Takhle nějak si představuji dobře napsanou knihu, kde je skvělá charakteristika postav a děj příběhu ani jednou nenudí. Čtení mě velmi bavilo, stránky jsem hltal a blížil se na konec příběhu se zvědavostí ,jak to dopadne. Za mě mohu jen doporučit, jasných pět hvězdiček.

20.03.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak jsem si též přečetl toto dílko a musím říci , že mě teda moc nenadchlo. Kniha nemá špatný námět, ale celkově to na mě udělalo dojem ,že to autorka rychle hodila na papír s úmyslem šokovat a zbytek naprosto odflákla. Nechápu proč takové knihy vůbec vychází. Hodnotím jednou hvězdou a to ještě s hodně přivřeným okem.

17.03.2023 1 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Já teda nevím, asi jsem četl jinou knihu než ostatní. Kniha mě moc nebavila a dočetl jsem ji s vypětím všech sil . Hodně mi vadilo ,jak se kluci chovali ke zvířatům, nebylo to pro mě zrovna příjemné čtení. Kniha nesplnila mé očekávání.

14.03.2023 1 z 5

Egypt: Bohové, mýty a náboženství Egypt: Bohové, mýty a náboženství Lucia Gahlin

Krásná kniha o starověkém Egyptě, která přehledně popisuje náboženství a vše, co k tomu patřilo, plus plno fotografií. Doporučuji.

09.03.2023 5 z 5

Tak to vidím Tak to vidím Romana Romanyshyn

Kniha je určená pro děti, ale i tak mě kniha pobavila a mírně poučila o zraku. Doporučuji.

06.03.2023 5 z 5

Miluju Tě, protože mě živíš Miluju Tě, protože mě živíš David Llorente

Knihu jsem si koupil někde ve výprodeji ,a přes ne moc přitažlivou obálku a název, jsem se pustil do čtení. Musím říci, že jsem se ještě nesetkal s takovým stylem psaní, na který jsem si ale po chvilce zvykl. Příběh je hodně drsný ,možná chvílemi až perverzní ,přesto je hodně čtivý. Knihu můžu doporučit ale ne pro slabší povahy.

05.03.2023 5 z 5

Marie z Černobylu Marie z Černobylu Volodymyr Javorivskyj

Musím se přiznat, že jsem o knize vůbec nevěděl, až díky letošní čtenářské výzvě,jsem narazil na tuto knihu. Nečekal jsem ,že mě kniha bude tak bavit. Zajímavý pohled na největší katastrofu atomové elektrárny z pohledu jedné rodiny.

28.02.2023 4 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Tak tohle mi vůbec nesedlo a sám sobě se divím ,že jsem to dočetl až do konce. Knihu jsem dočetl a ani nevím o čem byla.

24.02.2023 1 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Kniha která se mi na jednu stranu hodně líbila a na druhou stranu mě i nudila zbytečně rozvláčným dějem. Hlavně ty ''obrazy'' mě moc nebavilo číst. Možná ,nějaké ty škrty ,by knize prospěly. Jinak román s dobrou atmosférou, hlavně ke konci jsem příběh přímo zhltal. Hodnotil bych ji mezi 3 a 4 *, když přivřu oko ,dám teda ty čtyři, jinak naprostý souhlas s uživatelkou Dela111.

21.02.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Nečekal jsem to, ale musím s radostí říci, že je to pro mě nejlepší díl. Po dlouhé době jsem konečně natrefil na opravdu humornou knihu, nasmál jsem se ,kniha mě hodně pobavila a zvedla mi náladu.

11.02.2023 5 z 5

Birk Birk Jaap Robben

Hodně smutný a depresivní román o ztrátě nejbližšího člověka, odloučenosti od zbytku světa, jaké to zanechává bolestivé rány na duši a jak se s tím ''hrdinové'' románu vyrovnají. Kniha je velmi dobře napsaná a dobře se čte. Kdo má rád psychologické romány, tak tohle bude to pravé. Doporučuji.

07.02.2023 5 z 5