Fenomén Praděd

Fenomén Praděd https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508906/fenomen-pradedhzWLCy-IDV-.jpg 5 21 7

Kniha pojednává o nejvyšší hoře Moravy a našeho Slezska doslova ze všech úhlů, od přírodního bohatství přes historii chat či obou rozhleden na vrcholu až k zajímavým osobnostem či možnostem turistického a sportovního vyžití. Nechybí ani vyprávění o mocném duchu hor Pradědovi či okolních sídlech. Publikace je doplněna množstvím úchvatných fotografií a ilustrací, současných i historických. Autor je specialista na oblast Jesenicka, který zná Praděd i jeho okolí jako své boty.... celý text

Horal123
18.01.2024 5 z 5

Za mě super. Jako milovník hor ani nemůžu hodnotit jinak.

konicekbily
23.06.2023 5 z 5

Jeseníky jsem poprvé v rámci "vandru" s kamarády prošel v roce 1966. Na závěr jsme na Barborce shlédli finálový zápas MS v kopané, kdy Anglie porazila Spolkovou republiku Německo a za smrákání jsme prchali Divokým dolem podél Desné do civilizace. Hory ve mně zanechaly silný dojem a slibovali jsme si, že se sem vrátíme. Osud tomu chtěl, usídlil jsem se ve Slezsku a na Pradědu jsem byl mnohokrát. Praděd si určitě zaslouží oslavnou publikaci a autorovi se dílo podařilo. Děkuji.

Ivka82
13.06.2023 5 z 5

"Jesenické hvozdy Pradědova kraje,
dobře se tu žije, láska tady zraje.
Ke spokojenému žití děd Praděd Vám přeje,
ať vždy radost sklízí, ten kdo dobro seje."

Jeseníky miluji, snad proto, že celý život žiju v jejich podhůří. Kniha je krásná, zajímavá a jsem moc ráda, že patří do mé knihovny, stejně jako předchozí kniha autora Zvoník z Cukmantlu.

Rellikcz
30.05.2023 4 z 5

Pestrá kniha plná historie a krásných fotek.

bigbabe
15.05.2023 4 z 5

Ani nevím, jak si mi tato kniha dostala do ruky. Velice jí oceňuji, protože spousta zeměpisných, vlastivědních, turistických knih je psáno velice ustrnutě.
Zde je kromě základních informací i kdo zde žil, co se tu za historii stalo, jak pohoří vzniklo, kam tečou místní řeky a spousty dalšího.
Moc hezky napsaná a poučná kniha.

jiri77
05.04.2023 5 z 5

Krásná kniha plná fotografií a informací o hoře ,pod kterou mám to štěstí žít. Koho zajímá turistika a má rád krásy naší přírody ,bude s knihou určitě spokojen.

bazyk21
15.03.2023 5 z 5

Příjemné počtení doplněné spoustou krásných obrázků a zajímavých informací o Jeseníkách