jiri77 jiri77 komentáře u knih

Almanach neodekadence Almanach neodekadence * antologie

Skvělá poezie, výběr se hodně povedl. Hodně se mi líbila ukázka z tvorby Jolany Ševčíkové. Kdo má rád trochu ''drsnější'' poezii ,mohu jen doporučit.

Další den, poledne... Vyzváněj všemi?!
že bych už konečně spal, sladce v zemi?
plaše se probouzím - kosterní nález...
co tady ještě chci?! Nic... No tak zalez!

J. H. Krchovský

09.10.2023 4 z 5

Kde zrovna jsem Kde zrovna jsem Jhumpa Lahiri

Nebylo to celkově špatné a kniha se čte opravdu velmi dobře, ale čekal jsem asi trochu více, přišlo mi to trochu strohé.

07.10.2023 3 z 5

Muži v mé situaci Muži v mé situaci Per Petterson

Hodně čtenářsky náročná kniha. Melancholická nálada a vesměs autorovy úvahy a střídající se časové roviny, nedělají zrovna z knihy lehké čtení. Mě se to osobně líbilo, ale není to zrovna čtení, které by asi sedlo všem.

06.10.2023 4 z 5

Temnější než noc Temnější než noc John Lutz

Celkem slušný detektivní thriller. Po dlouhé době jsem šáhl po tomhle žánru, a musím říci , že jsem nešáhl vůbec špatně. Kniha má spád ,napětí a dobře se i četla. Časem si od autora ještě něco přečtu.

03.10.2023 4 z 5

Jak se trhá srdce Jak se trhá srdce Karel Šiktanc

Poslední dobou mám poezii velmi rád, ale toto mi opravdu nesedlo, pořád jsem se nemohl s básníkem nějak dostat na stejnou notu. Pro mě velké zklamání.

03.10.2023 1 z 5

Dnes ještě ne Dnes ještě ne * antologie

Něco se mi líbilo a něco méně. Celkově je to průměrná povídková kniha. Přesto mě tahle edice : ''Česká povídka'' baví a určitě si ještě něco přečtu.

27.09.2023 3 z 5

Lenost Lenost Jiří Maršálek

Filozofický román s melanchlolickou atmosférou mě naprosto uchvátil. Kniha mě tak bavila, že jsem ji přečetl na jeden zátah, nemohl jsem se od ní odtrhnout. To je přesně literatura ,co mám rád. Hodnotím plným počtem hvězd.

25.09.2023 5 z 5

Noční chodci Noční chodci Jaroslav Rudiš

Jednohubka tak na půl hodiny. Čekal jsem asi něco jiného. Ilustrace se mi teda vůbec nelíbily. S přivřením oka dávám dvě hvězdy.

23.09.2023 2 z 5

Umřel v stromě Umřel v stromě Břetislav Ditrych

Naprosto skvělá básnická sbírka. Tohle mě hodně bavilo. Doporučuji.

Každý člověk
každé srdce
má svaté právo
na selhání

22.09.2023 5 z 5

Hubená stehna Twiggy Hubená stehna Twiggy Martin Reiner

Celkově to nebylo nejhorší čtení, některé básně mě celkem bavilo číst.

Třísky slov, lesklé střepy.
Slova se třepí

Nitě slov, malé suky
Hádám ti taková
slova z ruky
.........

19.09.2023 3 z 5

Abeceda květů Abeceda květů * antologie

Krásná kniha poezie o květinách, která je seřazená abecedně. Najdete zde takové autory poezie jako třeba-Jaroslav Vrchlický, J.V.Sládek, Fráňa Šrámek, Jaroslav Seifert a mnoho dalších.

Píseň - Jaroslav vrchlický

Jest večer - kouří se z lesů,
červánek stromy prokmitá,
kytici z vřesu ti nesu,
je celá rosou pokryta.

Každý ten nejmenší kalich
plá jakby protkán rubíny,
nesu ti v kvítkách těch malých
své lásky velké hlubiny!

17.09.2023 5 z 5

Ve škole i za školou Ve škole i za školou * antologie

Edici- Česká povídka, jsem si poslední dobou oblíbil, tak sem se pustil do čtení i této knihy. Celkově se mi kniha velmi líbila a splnila mé očekávání. Až na jednu povídku ,mě čtení ostatních povídek velmi bavilo. Nejvíce mě bavily povídky Řezníkem, Kačeři přijdou, když jsi v nouzi..., Dobrý skutek, Učitelka a Nedokončená skica.

17.09.2023 4 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Díky této knize, jsem tak trochu poznal, jak se žije v KLDR. Že se to děje ještě v dnešní době, je strašné! Knihu mohu jenom doporučit.

10.09.2023 4 z 5

Země skrytých úsměvů Země skrytých úsměvů Markéta Hejkalová

Povídková kniha, která vůbec nesplnila mé očekávání. Z celkového počtu třiceti povídek, mě bavilo jen pět ,a to je hodně málo. Některé povídky mi připadly ,že jsou napsány z povinnosti.

05.09.2023 2 z 5

List za listem List za listem Miroslav Huptych

Skvělý nápad napsat básně podle fotografií. Čtení této básnické sbírky mě velmi bavilo.

04.09.2023 4 z 5

Návrat do Killybegs Návrat do Killybegs Sorj Chalandon

Kniha, která má určitě zajímavé téma ,a trochu mi dovolila nahlédnout pod pokličku války IRA s Velkou Británií. Jen co mi nesedlo ,byl styl jakým je kniha napsaná a to velmi ovlivnilo můj pohled na knihu.

30.08.2023 3 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Příběh ,který mi nastínil ,jak probíhal sběr pryskyřice, do dnešní doby jsem o tom opravdu nic nevěděl, to je velké pozitivum knihy. Kniha se čte dobře a první polovina mě velmi bavila, ale pak se to blížilo k závěru a moje nadšení postupně opadalo, až jsem posledních čtyřicet stran dočetl na sílu, bylo to na mě moc idylické ,a trochu to už připomínalo růžovou knihovnu. Závěrem velmi dobrá kniha, až na ten konec, který ovlivnil mé hodnocení.

22.08.2023 3 z 5

Šváb Šváb Ian McEwan

Autora rád čtu ,ale u této knihy jsem hodně přešlápl, nebyl to vůbec můj šále kávy, dlouho jsem se tak nenudil. Sám sobě se divím, že jsem to přečetl celé.

15.08.2023 1 z 5

Mexikopedie 2 Mexikopedie 2 Eva Kubátová

Po přečtení prvního dílu ,jsem se tedy pustil do čtení dvojky. Naprostá spokojenost a opět skvělá kniha plná fotografií ,zajímavostí a informací o Mexiku. Už se těším ,až vyjde další pokračování.

10.08.2023 5 z 5

Vnučka Vnučka Bernhard Schlink

Od Bernharda Schlinka jsem už něco četl a vždy mě to bavilo ,tak jsem se pustil do čtení této knihy a opět spokojenost. Zajímavé čtení plné témat k zamyšlení, jako jsou třeba rodinné vztahy, osamělost, reakce na politiku atd.
Plně musím souhlasit s uživatelem Eva03, že ten doslov je naprosto zbytečný a trapný, a to mám doslovy u Odeonek velmi rád.

05.08.2023 5 z 5