jiri77 jiri77 komentáře u knih

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Tak tohle bylo velmi špatné. Kniha je naprosto nezáživná, nudí a je zbytečně roztahaná, myslím si , že kdyby byla o polovinu kratší, jen by to knize prospělo.
Hodně velké zklamání a po knihách Darcy Coates dlouho nešáhnu.

21.02.2024 1 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Asi budu jeden z mála, ale tuhle pohádku jsem nikdy moc nemusel, už v dětství mi nesedla ,jak kniha, tak animovaná pohádka z vlny. Dal jsem tomu šanci v dospělosti ,díky čtenářské výzvě, ale ono ne a ne. Jediným plusem jsou krásné ilustrace Heleny Zmatlíkové. S přivřeným okem dávám dvě hvězdy.

15.02.2024 2 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Hodně dobrý psychologický román, který mě strhnul a bavil mě po celou dobu čtení, román nemá žádná hluchá místa. Pročítal jsem se dospíváním hlavní hrdinky a pořád jsem čekal kam to bude směrovat, kniha mě držela v neustálé zvědavosti a napětí jak to dopadne. S knihou jsem naprosto spokojen a mohu ji jenom doporučit !

13.02.2024 5 z 5

Nepiju sám Nepiju sám Vladimir Semjonovič Vysockij

Naprosto skvělá básnická sbírka. To je přesně styl básní, které mi sedí. Nejvíce mě bavily básně - Kasandra a Žiráfák, který mě naprosto dostal.

12.02.2024 5 z 5

Listy z Kostnice Listy z Kostnice Jan Hus

Jsem velmi rád, že jsem si mohl přečíst nové vydání Husových Listů z Kostnice. To že je to převedeno do současné češtiny, jsem velmi ocenil a rád jsem nakouknul do Husovy korespondence. Člověk si alespoň udělá obrázek o mistru Janu.

09.02.2024 5 z 5

Dirigent Dirigent Sarah Quigley

O hudbě a historii dvacátého století čtu rád, tak jsem si přečetl knihu, kde se tyhle dvě témata spojila. Kniha mě velmi bavila a dozvěděl jsem se něco nového o vzniku sedmé symfonie Dmitrije Šostakoviče, navíc jsem si symfonii pouštěl k četbě. Za mě velká spokojenost.

07.02.2024 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Tak jsem si přečetl druhý díl Harryho Pottera a opět velká spokojenost, je to nádherný příběh plný fantazie. Tentokrát jsem si přečetl ilustrované vydání, a musím říci ,,nádhera'' !

02.02.2024 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Ke knize jsem se dostal jen díky čtenářské výzvě. Co mě hodně bavilo ,byl popis životů slonů a jejich chování, ale samotný příběh mě už tolik nechytil, moc mi nesedla ta duchařina. Nakonec jsem knihu dočet a kladně ještě hodnotím její dobrou čtivost.

27.01.2024 3 z 5

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Musím přiznat, že to nebyl zrovna můj šálek čaje, ale našlo se v knize i pár povídek, které mě bavilo číst. Naprosto nejlepší pro mě byla povídka ,,Maminčiny oči'' a pak ,,Leli'' a nakonec asi ta nejznámější ,,Hostina''. Nakonec jsem rád, že jsem si knihu přečetl.

21.01.2024 3 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Tak jsem se po roce opět začetl do Kinga. Začátek knihy mě hodně bavil a drželo mě to asi do půlky, pak jak si Billy začal vyřizovat účty, mě příběh přestával bavit a konec jsem dočet už z donucení. Není to špatná kniha, ale jednou to stačilo.

Co mě poslední dobou vadí ,když do beletrie autoři vkládají své politické názory, a myslí si , že mají ten správný světonázor. To rýpání to D.Trumpa bylo podle mě naprosto zbytečné.

S přivřeným okem dávám tři hvězdy.

18.01.2024 3 z 5

Ale co kdyby Ale co kdyby Ester Fischerová

Mě se to líbilo a sedlo mi to. Jsem rád ,že máme nadějné mladé básníky.

15.01.2024 4 z 5

Hebrejky: Biblické matky, démonky, královny i milenky Hebrejky: Biblické matky, démonky, královny i milenky Jan Fingerland

Tak tohle byla pecka, naprosto skvěle napsaná literatura faktu, která je stravitelná pro všechny. Kdo by neznal Evu, Máří Magdalénu, Marii, Dalilu nebo královnu ze Sáby a mnoho dalších žen ,a ještě se mnoho dozví o životě těchto a jiných ženách, které se zapsaly do historie. Čtení knihy mě hodně bavilo, a užíval jsem si krásnou a poučnou obrázkovou část knihy, která je též velmi zdařilá. Za mě krásná a poučná kniha, kterou mohu jen doporučit !

11.01.2024 5 z 5

Praskliny Praskliny Klára Vlasáková

Knihu jsem si nějak nadělil k vánocům a nečekal jsem ,že to bude takové depresivní čtení. Opravdu to není žádné veselé čtení, autorka nám dává nahlédnout do stavu dnešního světa pomoci sci-fi. Postavy nevidí žádnou budoucnost, jí na vše prášky, hodně spí ,ztrácejí smysl života a další depresivní stavy. Celkově mě kniha bavila ,ale na druhou stranu je hodně těžká na pochopení, určitě to nebude čtení pro každého.

07.01.2024 4 z 5

1924 - Rok, který stvořil Hitlera 1924 - Rok, který stvořil Hitlera Peter Ross Range

Kniha hlavně popisuje Hitlerův pivnicový puč, následně soudní proces a nakonec pobyt v landsberské věznici, kde sepsal svůj Mein Kampf. Kniha se velmi dobře čte a čtenář se dozví hodně zajímavých informací. Koho zajímá tohle období dějin, tak by měl určitě po knize šáhnout. Za mě jednoznačně doporučuji.

05.01.2024 5 z 5

Hlas domova Hlas domova Josef Václav Sládek

Soubor básní mě celkem bavilo číst, ale něco mi tam přesto nesedělo, nějak jsem se nemohl navodit na tu správnou notu. Nejvíce se mi líbila báseň ,,Kovářovic Andula''.

31.12.2023 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak jsem se rozhodl, že si přečtu první díl Harryho Pottera ,at' zjistím ,jestli je to opravdu tak dobré čtení. A ono mě to opravdu velmi bavilo, nečekal jsem ,že mě to tak chytne, tak budu v četbě dalších dílu pokračovat. Krásný příběh plný fantazie a kamarádství.

30.12.2023 5 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Čekal jsem trochu veselejší povídky, chtěl jsem si navodit vánoční atmosféru.
Přesto nevadí a čtení mě bavilo. Nejvíce se mi líbilo číst povídku Aleny Mornštajnové , Petry Dvořákové a Petry Soukupové.

19.12.2023 3 z 5

Život ve staletích - 14. století Život ve staletích - 14. století Vlastimil Vondruška

Stručně a přesto naučně napsaná kniha o životě ve čtrnáctém století. Kniha je plná fotografií a kreseb a jednoduše čtenáři přiblíží ,jak lidé té doby žili.

17.12.2023 5 z 5

Adventní čas - zvyky, obyčeje, náměty, návody, pohádky, příběhy a hry Adventní čas - zvyky, obyčeje, náměty, návody, pohádky, příběhy a hry Dagmar Šottnerová

Krásná kniha ,která nám přiblíží adventní čas. Kniha zahrnuje i svátky v listopadu, jako je Svatý Marin, Svatá Kateřina a Svatý Ondřej.
Kniha obsahuje básničky ,hádanky, písničky, pohádky, hry pro děti, zvyky a pověry, výrobu ozdob, pranostiky a popisy světců.

Studený prosinec - brzké jaro

Na svatého Martina kouřívá se z komína,
a na svatou Kateřinu schováme se pod peřinu.

O svaté Barboře ležívá sníh na dvoře.

Mikuláši, Mikuláši,
sníh se na tvé vousy snáší,
bílé vousy, bílý plášt',
copak pro nás máš?

10.12.2023 5 z 5

Katovny a mučírny Katovny a mučírny Vlastimil Vondruška

Stručně, rychle a přehledně napsaná knížečka o trestním právu, mučírnách a katovnách. Někdy opravdu zajímavé informace.

08.12.2023 4 z 5