Temnější než noc

Temnější než noc https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46721/temnejsi-nez-noc-46721.jpg 4 162 40

Frank Quinn série

Nad New Yorkem se vznáší temný stín sériového vraha. Již několikrát se nepozorovaně vkradl do bytu svých příštích obětí, vyčkal na příhodný okamžik a vykonal pečlivě připravený hrůzný čin. Na místě činu nikdy nezanechal žádnou směrodatnou stopu, jen cynický dárek pro zavražděné manželské páry. Pro bývalého policistu Franka Quinna je tento případ poslední příležitostí, jak si napravit pošramocenou profesní pověst. Do pátrání proto vloží všechny své schopnosti i zkušenosti, ale tajemný zabiják mu stále uniká. Jak se zdá, pokud chce Quinn ukončit vrahovu krvavou sérii, bude muset zjistit nejen to, kým je geniální pachatel nyní, ale i to, kým byl dřív. A bude to muset udělat co nejrychleji, protože v městě s osmi miliony obyvatel se může kdokoli stát další obětí – anebo být sám vrahem… Tato kniha také patří do série Noc, 4. díl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Darker Than Night , 2004

rafan65
01.04.2024 4 z 5

Vcelku dobře vymyšlený příběh který čtenáře drží neustále v napětí. Na konci se sice vyloupl pachatel který mě překvapil, no každopádně nemůžu vědět všechno. Četlo se to pěkně, tak pokud seženu další díly tak budu číst dál.

Olous1
17.03.2024 5 z 5

Slušná série. Moc se mi to líbilo, akorát mě štve, že u nás v knihovně nemají všechny díly. No budu si muset pořídit po bazarech. Pěkné počteníčko, vůbec jsem se nenudila. Doporučuji 85%.

Žanek_Hantec
16.03.2024 4 z 5

Ze startu sem měl bordel v moc postavách, ale nakonec špica bichla. Vařím těšany na další dílec.

monte
10.12.2023 4 z 5

Moje první kniha od autora a určitě není poslední,

minirock
10.12.2023 5 z 5

Je to hodně napínavé ale občas i hodně nelogické, hlavně co se toho pátrání, nepátrání tří hlavních detektivů týče. Autorovi se podařilo děj docela hodně zamotat takže jsem se v něm někdy trošku ztrácel ale nakonec vše logicky vyplynulo napovrch. Dobrá detektivka, k Johnu Lutzovi se určitě ještě vrátím.

jiri77
03.10.2023 4 z 5

Celkem slušný detektivní thriller. Po dlouhé době jsem šáhl po tomhle žánru, a musím říci , že jsem nešáhl vůbec špatně. Kniha má spád ,napětí a dobře se i četla. Časem si od autora ještě něco přečtu.

anája
24.05.2023 5 z 5

Perfektní psychothriller. Přečetla jsem jedním dechem.

petraj30
26.05.2021 5 z 5

Velmi strhující a napínavý příběh.
V knize je hodně vedlejších dějových příběhů, taky se hodně skákalo do minulosti, ale dalo se v tom celkem dobře orientovat. Nakonec všechny dílky skládačky zapadnou na svoje místo. Skvělé.
Sice ta před závěrečná scéna mi trochu udělala guláš v hlavě, ale vysvětlilo se to. Hlavní hrdinové, v tomto případě spíš všichni hlavní vyšetřovatelé, mi byli moc sympatičtí, a já se těším na další díl, kde se s nimi snad opět setkám.
Knihu jsem přečetla jedním dechem, ale řekla bych, že byla někde zbytečně natahovaná a naopak na konci až moc useknutá. Sice tam bylo řečeno to nejdůležitější, ale stejně si myslí, že ten konec si zasloužil více času.
Vrah byl pro mě překvapením, ale zároveň jsem tušila, že ne všechny příběhy jsou o vrahovi. Kniha se mi moc líbila. Opravdu skvělé.

micha-ella
07.05.2021 3 z 5

Zase série, zjistím to vždy až z komentářů. Pro mě zdlouhavé, nebavilo, odloženo.

RomanDušek
25.09.2020 5 z 5

Dostalo mě, co všechno je John Lutz schopen vymyslet za příběh. Co pohání hlavní postavy - vrahy. Jakou mají motivaci a jak se chovají. A jakým způsobem nahání obětem strach.
Hodně mne taky překvapil závěr knihy. Kdy na posledních cca 20 stranách dostal příběh fakt velký spád a nebylo nouze o hodně velká překvapení.
Občas John přidal trochu legrace. To bylo taky fajn.
Každopádně se tato kniha četla sama.
Doporučuji.

Ava365
23.08.2020 5 z 5

Thriller, který má vše, co má mít.

ninano
14.06.2020 4 z 5

Napínavý thriller, má vše, co má mít, ale...

kap66
03.06.2020 2 z 5

(SPOILER) Dobrý rozjezd, říkám si. Pearl - holka s charakterem, odvahou a průšvihem, Frank - policajt na odpis, zřejmě nespravedlivě; spolupráce bude fungovat, pomůžou si navzájem, těším se na to. Dialogy přirozené, dobře se to čte, vidím to na čtyři hvězdy.
A pak jsem chytla krutihlavvirus, ten se začal nekontrolovatelně množit a na konci jsem měla z kroucení hlavou závratě. Způsobila to motivace jednání (a hlavně nejednání) postav, a to naprosto všech. Ptám se jak tříletá pořád dokola PROČ (něco málo lehce prozradím):
- proč Frank a ti dva nevyšetřují a jen čekají na další vraždu (a že jich bylo dost)?
- proč se nikdo nediví tomu, že se jim v zamčeném bytě objevuje víckrát něco, co není jejich?
- proč spolu o tom manželské páry vůbec nemluví?
- proč tam je ta terapeutka?
- a proč to proboha zrovna tenhle vrah a zrovna takhle dělá?
Autor se několikrát posmívá seriálům ve smyslu: TOHLE MOJE je život, ne ty televizní fikce. Přitom se mu povedlo vyrobit detektivku, ve které jsou oběťmi mimozemšťani a vyšetřují to mimozemšťani. Nemyslím to jako pochvalu. A mimozemšťanům se omlouvám.

YenMaja
28.01.2020 5 z 5

U každé knihy od Lutze se nestačím divit, co si na čtenáře dokáže autor připravit. Člověk chvílemi s psychopatickým, narušeným vrahem sympatizuje. John Lutz opět nezklamal, doporučuji všemi deseti!

dominika2585
20.06.2018 4 z 5

Napínavé i když zpočátku poněkud zdlouhavé. Jako první jsem četla Mistra X (nevěděla jsem, že se jedná o sérii), proto teď napravuji, a čtu hezky od začátku. Quinn je sympatický policajt, přesto se nám ho autor snaží prodat jako násilnického člověka, který znásilnil mladou dívku. Je na čtenáři, jestli si je od začátku jistý jeho nevinou, nebo jestli v něm tkví pochybnosti a nedůvěra. Jediné co mi trochu vadilo, bylo, že naši detektivové vařili z vody - žádné fyzické důkazy, pouhé domněnky a teorie, které vyústili v dopadení vraha. Dílů mě čeká ještě spousta, takže si nechám nějakou tu hvězdičku na další, možná lepší díly :)

ivoiro
04.06.2018 3 z 5

Tak nevím, začátek hrozně široký, spousta děje, který neměl s případem nic společného. Konec svižný, ale něco mi tam nějak chybí.

Synysterka
18.03.2018

Další z oblíbených od Lutze.

LutherKing
01.02.2018 3 z 5

John Lutz zatím nikdy nezklamal. Někdy je lepší, někdy horší.

Atak
21.12.2017 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha, na začátku jsem měl přehled potom jsem se ztratil :) ke konci opět v pohodě a závěr mě překvapil ;)

ThomasRuhe
11.11.2017 3 z 5

Sérii s Quinnem čtu celkem pravidelně, sice na přeskáčku jak se mi knihy dostanou do ruky, ale to zas tak nevadí. Tento vstupní díl vytvořil vzorec, který se pak v dalších knihách opakuje.
Kvalitu bych označil jako standard, který se pak v sérii víceméně udržuje. Závěr byl jeden z lepších, protože ten se Lutzovi pokaždé úplně nevyvede. 70%.

John Lutz
americká, 1939 - 2021
2013  67%Spolubydlící
2010  83%Temnější než noc
2007  79%Noční host
2011  88%Série
2014  83%Zvrat

Kniha Temnější než noc je v