jiri77 jiri77 komentáře u knih

Jaro na Sommě Jaro na Sommě Marie Deschamps

Jednoduchý komiks ale s velkým poselstvím, že je válka naprosto nesmyslná. Hodně se mi líbila jedna stránka v knize : Dokud budete všichni mluvit o vítězství, tak bude válka pořád pokračovat. Musí prostě skončit, nic víc.

05.02.2023 5 z 5

Hitlerův otec Hitlerův otec Roman Sandgruber

Hodně mě zajímají dějiny první poloviny dvacátého století a hlavně vzestup nacizmu, tak jsem si zakoupil tuhle knihu ,a musím říci, že jsem rád ,že jsem si ji přečetl. Kniha je zaměřená ,jak je řečeno podle názvu na Hitlerova otce, jeho rodinu a na Hitlerovo dospívání ,a co ho vše nakonec formovalo. Kniha obsahuje hodně zajímavých informací a fotografií. S knihou jsem naprosto spokojen a splnila mé očekávání ,a všem ,co je tak trochu zajímají dějiny ,mohu jen doporučit !

04.02.2023 5 z 5

Cesty tažných mraků Cesty tažných mraků Zdeněk Thoma

Malá knížečka plná krásných fotografií spojené s haiku. Ideální pro pohodu během pití kávičky nebo čajíčku.

04.02.2023 5 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Začetl jsem se do knihy ,od které jsem očekával ,že se pobavím a sem tam i zasměji. Naneštěstí se mé přání nevyplnilo, až na slibný začátek mě kniha moc nebavila, hlavně jak se děj knihy posunul k dění na ostrově Kondory, to už jsem knihu dočetl s vypětím všech sil.

31.01.2023 2 z 5

50 nejlepších zabijáků kalorií 50 nejlepších zabijáků kalorií Sven-David Müller

Kniha která nám předloží potraviny, které nám pomohou více spalovat kalorie. Velmi zajímavé čtení, které v malé míře, pomůže alespoň trochu každému čtenáři.

31.01.2023 4 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Uf !!! Tak jsem to konečně dočetl, ale že mi to dalo zabrat. Během čtení jsem si kolikrát řekl ,co to má vůbec znamenat, a proč se děj knihy vyvíjí takovým pomalým tempem, plus další odbočky a hlavně ty velmi dlouhé popisy, které byly na druhou stranu skvěle napsané. Kniha se mi začala líbit, jak se blížila ke konci,hlavně mi dávala čím dál větší smysl, a ten konec byl naprosto super, ten zachránil celou knihu. Velmi těžká ,ale hodně kvalitní literatura.

27.01.2023 4 z 5

Velká kniha citátů Velká kniha citátů Matěj Barták

Velmi dobrá kniha, která čtenáře provede světem citátu a to na téma: o lásce, o přátelství, o štěstí, o času, o smrti, o moudrosti a o pravdě. S knihou jsem velmi spokojen ,můžu v ní neustále listovat a seznamovat se s citáty slavných lidí. Doporučuji.

23.01.2023 5 z 5

Příbytky hudby Příbytky hudby Bodo Plachta

Velmi krásná kniha se zajímavým nápadem, nafotit příbytky a napsat o tom knihu,kde žili a tvořili skladatelé klasické hudby. Kniha se mi líbila ,jen mě zamrzelo ,že tam chybí skladatelé Antonín Dvořák a Petr Iljič Čajkovskij ,jinak jsem s knihou spokojen.

23.01.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Petra Dvořáková opět napsala knihu s těžkým tématem, a zase napsáno naprosto bravurně. Hodně se mi libí, jak dokáže o takových tématech psát a výborně se vcítit do hlavní postavy. Ty popisy myšlení jsou naprosto jedinečné. Zaslouženě pět hvězd a velké doporučení.

22.01.2023 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Hodně dobrá básnická sbírka, je pravda ,že je spíše určená pro ženy ,ale i já ,jsem s touhle knihou prožil skvělou moderní poezii. Za mě jednoznačně doporučuji.

21.01.2023 5 z 5

Sofie, Smrťák a já Sofie, Smrťák a já Thees Uhlmann

Podle hodnocení jsem čekal velkou nudu ,kterou občas naruší čtivější část. Nakonec to nebyla taková hrůza a kniha se mi četla celkem dobře, chvílemi jsem se i pousmál. Celkově to není špatné ,ale na druhou stranu jsem čekal krapet něco jiného.

15.01.2023 3 z 5

Později Později Stephen King

Tak jsem po delší době sáhl po knize od Kinga a musím říci, že mě to velmi bavilo. Hlavní postavu jsem si oblíbil a užíval jsem si čtení této skvělé knihy. Velmi čtivé, napínavé, sem tam i humorné a nakonec i trochu strašidelné. Za mě jasných pět hvězdiček. Myslím si ,že zfilmované by to bylo velmi dobré, snad se toho někdo chytne.

11.01.2023 5 z 5

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Tak jsem si knihu konečně přečetl a to hlavně díky čtenářské výzvě. Musím souhlasit s komentáři ,že je kniha opravdu skvělá, nečekal jsem,že mě to bude tak bavit a to jsem film viděl nesčetněkrát.

07.01.2023 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Hodně depresivní čtení. Kniha mi navodila až tíživou atmosféru ,na druhou stranu je potřeba takové knihy číst, aby se čtenář podíval ,co se s ním může všechno stát. Kniha je napsaná velmi dobře a hlavně autenticky.

06.01.2023 5 z 5

Tutanchamon: Století záhad a objevů Tutanchamon: Století záhad a objevů Miroslav Bárta

Mám rád starověký Egypt a vše ,co sním souvisí, tak jsem byl hodně rád ,že mi Ježíšek nadělil tuhle nádhernou a naprosto úžasnou knihu, kde je vše napsáno přehledně, velmi čtivě a hlavně srozumitelně. Kniha obsahuje plno informací,hodně fotografií a zajímavých kreseb. Všem co mají rádi historii Egypta, mohu jen doporučit.

04.01.2023 5 z 5

Srdce temnoty Srdce temnoty Joseph Conrad

S politováním jsem zjistil, že to byla jedna z nejhorších knih ,kterou jsem letos četl. Nechápu ,co mi měla táto sl....a dát ? Opravdu velké zklamání.

29.12.2022 1 z 5

Chlapec s rybí hlavou Chlapec s rybí hlavou Eliška Beranová

Hodně dobrá novela ,která je usazená v jednom neznámém městečku a v něm se odehrává příběh dvou mladých lidí. Kniha je velmi dobře napsaná ,plus výborná psychologie postav. Krátká kniha ale velmi silný příběh.

Městečko jsem podle indicií asi poznal.

27.12.2022 5 z 5

Zimní pohádky Zimní pohádky Dawn Casey

Krásné zimní pohádky, které navodí pohodovou atmosféru, plus krásné ilustrace. Nejvíce se mi líbily pohádky - Červenka, Černý kocourek, Jabloňový mužíček, Králičí dárek a O dvanácti měsíčkách.

26.12.2022 5 z 5

Šťastné a veselé… 2 Šťastné a veselé… 2 * antologie

S politováním musím říci ,že tento díl je horší něž předchozí. Povídky se mi vůbec nelíbily, zachránil to jen Jiří Hájíček s povídkou ,,Anděl na půdě''.

24.12.2022 2 z 5

Život ve staletích - 13. století Život ve staletích - 13. století Vlastimil Vondruška

Stručně a přesto poučně napsaná kniha o životě ve třináctém století. Kniha je plná fotografií a kreseb a jednoduše čtenáři přiblíží ,jak lidé té doby žili.

23.12.2022 5 z 5