jiri5027 jiri5027 komentáře u knih

Virus omega Virus omega Mark E. Pocha (p)

Tak jo, četlo se to dobře. Scény s Eliotem (pes) jsem si velmi užíval a dávaly knize super nádech. Bohužel musím říct, že Eliot byl nejlépe zvládnutou postavou. Jemu jsem všechno věřil. U ostatních se nemohu ubránit pocitu, že mohli dostat větší péči. Protagonisté se chovali dost nelogicky, občas jsem cítil jejich snahu udělat přesně to, co autor potřebuje a ne to, co by asi opravdu udělali. A to je škoda.
Nechápejte mě špatně. Opravdu to bylo poutavé a Mark E. Pocha slovem vládne, ale cítím po přečtení prázdné místo. Nevyužitý potenciál.
Kniha se určitě řadí mezi ty lepší díla, které E. Pocha napsal. Třeba scéna v "opuštěném domě", měla tu správnou atmosféru, ačkoli byla vlastně taková civilní. Takhle jsem si Omegu představoval. Víc téhle obyčejné tísně. Snad příště...
Země kanibalů stále považuji za Markův TOP. Asi si ji přečtu ještě jednou

09.05.2022 4 z 5

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

Nadčasový příběh, jako varování před tím, kam může totalita vést a jak z toho ven. Mám radši modernější kresbu, ale obsah u mě zvítězil nad formou.

08.05.2022 4 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Můj úlovek z Comicconu. Komiks Vrána, který jsem si nechal podepsat od autora Jamese O' Barra. Právě jsem tento monumentální svazek dočetl a páni...
Prostě páni... Ta tíseň. Ta bolest. Když přečtete předmluvu už tušíte, co vás bude čekat a přesto...
Budu se k tomu muset znovu vrátit.
Brzy...

27.04.2022 5 z 5

V Krvavém pásu V Krvavém pásu Jakub Mařík

Super práce, přečteno asi za pět dní. Je to stále poutavé a nový prvek Sepiani, zatím téměř nevyužitý. Jsem zvědav, co bude dál

20.03.2022 4 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Wow, po dlouhé době fakt sborník povídek, který mě uhranul. Nápaditostí, atmosférou a hlavně pointami. Opravdová pecka

09.03.2022 5 z 5

Skrýš Skrýš Masasumi Kakizaki

Po Itově manze jsem sáhl po tomhle skvostu a zjistil, že není výjimkou, že hororu komiks sluší. Super práce

05.03.2022 4 z 5

Hřbitov trpaslíků Hřbitov trpaslíků Petr Boček

Super originální kniha. Komedie protkaná drsným hororem a spojená pojivem bizarností. Konec maximálně ujetý a boží!

29.01.2022 4 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

První kniha dočtená v roce 2022 a byla to trefa do černého. Ta podobnost s Johnem Coffeym je neoddiskutovatelná, nicméně mi tam příjemně vyskakoval i Hannibal Thomase Harrise. Tyhle dvě látky zkloubit do vlastního příběhu a držet se pri tom v originálních vodách - to je prostě výzva. A Štefko to zvládl skvěle.

01.01.2022 4 z 5

Běsnění Kojota Běsnění Kojota Owl Goingback

Jsem naprosto okouzlen barvitostí světa, které stvořil Owl Goingback. Tahle kniha mi sedla. Byla brutální i pohádková. Podobné pocity jsem měl u Faunova labyrintu.

26.12.2021 5 z 5

Pozdravy záhrobí Pozdravy záhrobí Veronika Fiedlerová

Tak tohle se musí přečíst! Detektivka s nadpřirozenými prvky působí svěže a nechala mě svým stylem zavzpomínat na Vraždy v Ulici Morgue, nebo i na hororového Nekroskopa. Autorka umí vládnout slovem a to vás i po vlažnějším začátku pohltí. Za mě super čtivo!

12.11.2021 5 z 5

Hranice už nejsou, tati Hranice už nejsou, tati Miroslav Pech

Kniha je svižná, syrová a místy vážně děsivá. V celém středu děje se točí vztah dcery a otce, který provedl tolik chyb, že už není cesty zpět... Doporučuji! Tohle si musíte přečíst.

12.09.2021 5 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Hele, tak já to teda řeknu... Teda vlastně napíšu. Tohle je opravdu nejlepší česká SCI-FI, kterou jsem zatím četl!
Má to skvělé postavy, které se nám dost rozvinuly od prvního dílu. Super příběh a hlavně bezvadnou akci (je zase originální, jiná než ve Stínu slunce).
Jediný problém shledávám v čekání na další díl.
PANE MAŘÍK!
Obdivuji Vás a tleskám!!! A víte co? Tleskám ještě o chvilku déle! Zasloužíte si to.
// Jiří Sivok

21.04.2021 5 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Tohle byla super jízda. Detektivní zápletka se mísí s bitevní vřavou. Sympatické postavy a skvělý příběh. Jdu na další díl...

01.04.2021 5 z 5

Cizinci Cizinci Mort Castle

Wow. Tak tohle bylo něco. Podobné pocity ve mě vyvolalo Po sezoně Jacka Ketchuma. Silný kafe, super pointa - o to větší radost mám, že jsem ji tušil. Skvělé silné charaktery, kterým fandíme a nebo je nesnášíme. Mort je super spisovatel a doufám ve více jeho knih na českém trhu!

02.02.2021 5 z 5

Kazatel Kazatel Honza Vojtíšek

Další matador žánru je za mnou! Byla to dlouhá cesta plná bolesti a temnoty. Horor dle starých not, tak jak to máme rádi. Kazatel Honzy Vojtíška přichází a pohybuje se v dávné minulosti i přítomnosti. Autor se nebojí přitlačit na pilu a zásobuje čtenáře, nebojím se říci, bravurními popisy. Prostředí část může působit trochu rozvlekle, ale počkat si na finále se vyplatí. Je víc, než jisté, že Golden dog už od začátku ví, co dělá...

24.01.2021 4 z 5

O dracích a lidech O dracích a lidech Tereza Kadečková

Pozvolný začátek příběhu nabírá brzy na obrátkách a servíruje nečekaný příběh. Autorka vtiskla do svých postav bohaté charakterové rysy a obdařila je skvělou motivací. Měl jsem trochu obavy, jestli se hlavní hrdinové nepustí do naprosto zcestného románku, ale naštěstí, na nic takového Tereza Kadečková nehodlala přistoupit a za to tleskám. Občasný oslí můstek pro mě nebyl nepřekonatelnou překážkou a konec originalitou jenom prýštil. Zase "jiná" fantasy. Já děkuji

19.01.2021 4 z 5

Vražedkyně Vražedkyně Pavel Kohout

Pavel Kohout po Lesu Bor opět ukázal, že umí napsat svižný, čtivý thriller. Ačkoli si myslím, že by se dal rozhodně vymyslet lepší název, který by více vypovídal o příběhu (O Popelce to totiž tolik není, že? Spíš o princi muhehe????), tak je třeba říct, že se jedná o super čtivo. I práce s charaktery je o stupeň lepší než v Kohoutově prvotině. Vážně mi na Machalovi i Tůmovi záleželo. Reálie z jižních Čech už jsou třešničkou na dortu.

10.12.2020 4 z 5