jes09 jes09 komentáře u knih

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Perfektní příběh ze života tří lidí. V každé osobě lze rozeznat povahové rysy, smysl jejich myšlení a důsledky toho všeho. Za mě perfektní!

08.06.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Velmi hezká kniha, poutavé příběhy a jedno malé ale..

23.01.2022 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Na tu dobu jistě geniální, dnes k hlubokému zamyšlení :)

10.09.2021 5 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Nenáročný příběh plný citu a lásky rodinného kruhu vyprávěný retrospektivně.

22.03.2021 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Příběh dle skutečnosti je vždy fascinující!

15.02.2021 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Za mě perfektní! Náhled do duše jedince, náhled který dokáže lidem, kteří říkají jen ,,nechápu proč " nyní pochopit.

Příběhy se krásně čtou.

21.10.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Za mě příjemné a nenáročné čtení, od začátku je kniha napínavá, žádné zbytečně stránky, které by nebyly k objasnění příběhu.

13.10.2020 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Opět skvostné dílo, které je protkané jednou velkou emoční vlnou. Tohle umí P.Dvořáková bravurně.

30.12.2023 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Co je mi nejbližší v literatuře jsou díla která dokážou čtenáře vcítit do postavy s osobním problém (ať fyzickým či psychickým). V tomto díle od paní Soukupové se to povedlo na jedničku.

01.03.2023 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Historické dílo nezle ohodnotit méně než plným počtem hvězd. Vše ostatní je krásně vypsáno ve starších komentářích.

11.08.2022 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Po dlouhé době pořádná četba! Bála jsem se, že druhý díl bude slabší než-li první, ale pak je pravdou. Za mě perfektní!

23.05.2022 5 z 5

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

Jsem ráda, že mohu knihu hodnotit jako první.
Příběh nemá velký rozsah, není těžký, ale téma za kterým se příběh skrývá ano.
Kniha mě naprosto pohltila, stejně jako Milenu automaty. Po dlouhé době jsem knihu přečetla na jeden zátah.

25.01.2022 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Náherný příběh. Po dočtení bych nevěřila, že kniha měla tolik stránek jak to uteklo.

11.01.2022 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Neuvěřitelné dílo!

07.12.2021 5 z 5

Démon ze sídliště Démon ze sídliště Iva Hadj Moussa

Příběh jako takový nemá takovou váhu jako autorčino vtělesnění do 16-ti letého chlapce. Kniha se četla sama. Tleskám.

08.11.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Z prvu jsem byla skeptická, začala jsem číst s předsudkem ke knize. Nevím jak se to stalo, ale během jednoho nádechu jsem byla na konci knihy. Byl to tak krásný odpočinek. Kniha je natolik čtivá, že jsem si ani jednou neuvdědomila na jaké stránce čtu.

18.04.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha je dechberoucí, za mě 5 hvězd určitě! Dokonce se mi stalo, že jsem se v duchu několikrát ke knize vracela.

Pokud bych měla hodnotit dle svého, tak bych delšímu začátku ubrala a přidala na úplném konci (nějak se nemohu s koncem knihy sžít)
Líbí se mi styl psaní a kratších kapitol.

Knihu zařazuji mezi mé srdcovky.

17.01.2021 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

I přes to, že jsem nečetla předchozí díly jsem z knihy unešená. Stálý děj, který mě nechával v napětí jaké bude pokračování. Rozhodně přečtu předchozích 9 dílů.

20.06.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Od této knihy jsem čekala více, za mě průměr.

02.01.2020 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krátký příběh, který pohltí.

03.03.2019 5 z 5